Rapeseed мёд, его применение и особенностиRepkový med je považován za vzácnou odrůdu, proto v naší oblasti to není tak běžné jako lipa, pohanka, květina a další..

Tento produkt je charakterizován charakteristickou světle žlutou barvou, neprůhlednou, má ostré aroma a mírně hořkou pachuť..

Řepka se obvykle používá k výkrmu hospodářských zvířat, ale protože rostlina výrazně vyčerpává půdu, neosívají ji příliš..

Proto je pro mnoho včelařů problém nejen zpracováním tohoto typického produktu, ale také hledáním místa, ze kterého bude nektar shromažďován pro budoucí produkt..

V Evropě se řepky vysévají mnohem častěji a častěji, takže existuje tento druh medu – není neobvyklé.

Funkce tohoto produktu

V květnu je možné shromažďovat od 60 do 90 kg medu na hektar (čas kvetení řepky), ale včelaři zřídka dostávají tolik produktů, zatímco méně se prodává.

Důvod je poměrně jednoduchý – řepkový med krystalizuje velmi rychle, je již nemožné jej vyfouknout po 24 hodinách ve voštině..

Během skladování dochází k velmi rychlé krystalizaci tohoto produktu – zachovává viskózní strukturu po dobu 3-4 týdnů a poté se stává zrnitým.

Tento typ produktu, stejně jako žádný jiný, je náchylný k fermentaci – pokud je skladován nesprávně, může se rychle zhoršit, takže musíte dát med z medu na tmavém, chladném místě, vyhýbat se vytápění a slunečnímu záření..

Na základě výše uvedeného je lepší koupit řepkový med v malých sklenicích, musíte je rychle vynaložit.

K určení tohoto druhu stačí podívat se na jeho barvu a vůni – řepka má ostrý zápach, je neprůhledná, světle žlutá.

Chutná trochu sladká, i když velmi jemná a tenká.

Zanechává hořkou pachuť, něco připomínající chuť hořčičných semen.

Tento med je špatně rozpustný ve vodě, a proto není nejlepší způsob, jak vytvořit nápoje nebo oslabit čaj.

Složení a vlastnosti řepkového medu

In чём особенность рапсового мёда?

Při čtení receptů tradiční medicíny je zřejmé, že jde o znásilňovaný med, který se používá jako základ pro mnoho účinných terapeutických látek..

Taková důvěra v tento produkt je způsobena jeho jedinečným složením, které se liší od ostatních odrůd..

Repkový med je skutečné uskladnění vitamínů, minerálů, různých biologicky aktivních látek; obsahuje nezbytné enzymy a kyselinu askorbovou.

Složení medu zahrnuje:

  • Fruktóza (obsah od 38 do 44%);
  • Glukóza (přibližně 31-36%);
  • Voda (až 20%).

V nevýznamných množstvích (méně než 1%) jsou ve složení medu pozorovány také organické kyseliny, dextriny a popele..

Repkový med obsahuje překvapivě velké množství užitečných minerálů a stopových prvků, zejména těch, které jsou nezbytné pro lidi, jako je jód, železo, fosfor, sodík, draslík, zinek.

Počet a poměr minerálních solí ve složení tohoto přípravku se rovná jejich obsahu a poměru v lidské krvi – takže je tato kompozice ideální pro léčbu krevních chorob a kardiovaskulárních chorob.

Samostatně stojí za zmínku bór – jeho obsah v medu z řepky je velmi vysoký.

Udržuje stabilní stav nervového systému, zlepšuje fungování mnoha vnitřních orgánů..

Díky borovému medu přispívá k regeneraci tělesných tkání.

Výhody и вред куркумы для организмаUžitečné vlastnosti a kontraindikace kurkumu, této a dalších užitečných informací naleznete na našich webových stránkách.

V tomto článku si můžete prohlédnout fotky chřestu, stejně jako informace o jeho příznivých vlastnostech..

Užitečnost vápna a jeho barvy nebyla nikým zrušena, zde: https: //notefood.ru/pitanie/obshhie-voprosy/lipa-poleznue-svoistva.html, můžete přečíst podrobnější informace.

Použití medu z řepky stimuluje uvolňování energie a zrychlení metabolismu.

Obsahuje stimulanty jako lysozym, bylinné antibiotika, peroxid vodíku a prospěšné enzymy..

To vše zvyšuje lidský energetický potenciál..

Tento typ produktu, méně kalorií než cukr – pro srovnání, energetická hodnota cukru – 4000 kcal, med – od 3100 do 3300 kcal.

Současně ale sám chutná mnohem sladší než cukr, blízkost: je to kvůli vysokému obsahu fruktózy, který je téměř dvakrát sladší než cukr z cukrové řepy.

Díky této sladkosti způsobuje pocit nasycení mnohem rychleji, ačkoli přejídání nevede k ničemu dobrému – může způsobit nevolnost..

Vzhledem k tomu, že řepkový med pomáhá rychle pocítit sýr, je součástí mnoha diet – právě proto, aby “potlačil” hlad a zabil chuť k jídlu..

Takovým přírodním prostředkem snížení chuti k jídlu jsou mnohem výhodnější uměle syntetizované tablety..

Doporučuje se používat ho v malém množství – přispěje to ke snížení hmotnosti.

Nicméně, příliš mnoho se zapojit, oni by také neměli být – vysoký obsah glukózy s pravidelným nadměrným užíváním je plný rozvoj diabetu.

Vzhledem k tomu, že více než 70% řepového medu se skládá z monosacharidů (glukózy, fruktosy a dalších), prakticky není potřeba tráví..

Všechny živiny jsou vstřebávány střevem okamžitě, bez předchozího ošetření žaludeční šťávy.

Oblast použití

Aplikace рапсового мёда в косметологии

Vzhledem k tomu, že řepový med obsahuje velké množství živin a rychle se vstřebává tělem, je používán k prevenci a léčbě mnoha nemocí.

Jednou z nejužitečnějších vlastností tohoto medu je to, že rychle a účinně odstraňuje těžké kovy z těla, jedovaté a jedovaté látky, které jsou zejména aktivně nahromaděny u obyvatel ekologicky nepříznivých oblastí..

Kromě toho neexistuje žádná alergie – velmi užitečná funkce pro ty, kteří omezují používání těchto výrobků kvůli netoleranci těla..

Často se tento přípravek používá k posílení imunitního systému při nachlazení a jeho regenerační vlastnosti přispívají k léčbě bolesti v krku.

Zvláště užitečné jíst s teplým mlékem..

Mimochodem, regenerace tkání je univerzální vlastností řepkového medu, takže se může používat nejen uvnitř, ale i externě – ve formě kompresí pro popáleniny, škrábance a další škody.

Je také neocenitelná v kosmetologii – používá se k omlazení procedur, při čištění obličeje, k odstranění jizev z akné a černých hlav, k hojení ran.

S pomocí řepkového medu bojují proti diabetickým a jiným vředům – lotiony z tohoto produktu je lépe překonávají než antibiotika.

Při stomatitidě, zánětu dásní se doporučuje držet v ústech lžíci medu, čeká, až se vyřeší.

To pomůže poškozeným oblastem získat potřebné živiny, díky nimž dojde k obnově a následnému růstu tkání..

Tento druh je nepostradatelný pro choroby gastrointestinálního traktu, jater a žlučových cest..

Zlepšuje střevní mikroflóru, normalizuje sekreci, pomáhá lépe trávit stravu..

Honey from canola se snadno vyrovná s kolitidou, zácpou, enteritidou, pomáhá s vředy a gastritidou; léčí enzymatický nedostatek.

Mezi jiným, použití řepkového medu zvyšuje hemoglobin, zlepšuje zdraví a dává energii, dobře ovlivňuje stav srdce a cév..

Díky tomuto úžasnému produktu se můžete zbavit mnoha nemocí, ale můžete použít med z řepkového oleje a prostě jen prevenci – zejména proto, že je chutný, cenově dostupný a nemá žádné kontraindikace..

Video dezert

Znásilnění, jaký druh rostliny, co je tak užitečné, jaké funkce má, a to vše a víc, vidět zajímavé video.