Měřící brýle a kuchyňské váhy jsou již dávno převedeny do kategorie “musí mít” v kuchyni každé domácnosti, ale většina z nich používá starou babičku, jak měřit množství jídla: brýle a lžíce. To je způsobeno skutečností, že zděděné rodinné recepty jsou většinou zaznamenány v gramech, ale v počtu lžící a sklenic.

opatření весов для продуктов

Vzhledem k tomu, že brýle jsou stále více srozumitelné, jejich objem je 200 a 250 ml pro plošné a tenkostěnné, když mluví o lžících a čajových lžicích, znamená to, že obsahují 15 a 5 ml kapaliny..

Bez toho, abyste měli po ruce pravou plošnou (tenkostěnnou) sklenici, můžete použít jakýkoli jiný šálek nebo hrnek, stejný jako objem. Můžete zkontrolovat počet mililitrů kapaliny, která se vejde do odměrky (kruhu) pomocí měřicí kádinky.

Kontingenční tabulky, ve kterých jsou uváděny závaží v lžících a brýlích, pomohou zvážit potřebný objem produktů pro novou misku nebo převést grammanův recept z notebooku vaší matky, pokud se hosteska používá k použití závaží.

opatření весов

Různé druhy mouky absorbují jiné množství kapaliny, takže každá z nich má svou vlastní hustotu, tedy hmotnost na jednu a tutéž jednotku objemu. Chcete-li správně měřit požadované množství tohoto produktu, musíte to provést podle určitých pravidel:

  1. Před měřením by měl být výrobek několikkrát prosíván sítem několikrát, což umožní rozlomit hromady zbytkového zrnového produktu tak, aby uměle nezvyšoval hmotnost v nádobě;
  2. Nikdy byste neměli dovážet mouku, která by měřila hmotu ve sklenici ponořením. To přispívá k vzhledu dutin na stěnách a snižuje hmotnost;
  3. Nikdy byste neměli opečkovat mouku ve sklenici. Takže můžete zvýšit svou hmotnost v tenké stěně o objemu 250 ml na 210 gramů namísto 160.

opatření для сыпучих

Měří zrna s brýlemi a lžíci, nalije se do sklenice “pod nožem”, když se kopa odstraní ze skla vyplněného nahoře nožem, ale v lžících by měl zůstat malý kopec. Tyto produkty by také neměly být utlumeny, jako mouka..

ořechy

Při měření ořechů je třeba si uvědomit, že nasekané jádra (nerozdrcené) jsou ve skle rozloženy hustěji, takže jejich hmotnost bude větší. V tomto případě, v receptech, které vyžadují určitý počet gramů, například nakrájené arašídy, je lepší měřit celé ořechy a potom je nakrájet.

mléko продукты

Kapalné mléčné výrobky by měly být nasypány do sklenic, ale husté viskózní by měly být naneseny na lžičku, aby nedošlo k tvorbě dutin kolem stěn. Pro měření hmotnosti s lžíci, tvaroh, hustou kysanou smetanou a tak dále, by měly být shromážděny s malým skluzavkou..

Často pro pečení domácnosti v těstě používají mléčné výrobky (zakysaná smetana, kefír, jogurt nebo ryaženka), které již začaly kvasit, v tomto případě stojí za zmínku, že podíl těchto výrobků bude nižší.

máslo

Pevný olej (živočišného původu), který měří brýle, je nutné roztavit do kapalného stavu, ale častěji měří měkký, ale ne tekutý olej s lžící..

koření

Výrobky této kategorie jsou nejčastěji měřeny pomocí lžiček, ale protože v kuchařských receptech je jejich počet tak malý, že jsou používána jiná opatření – špetka a “špička nože”. Kolik gramů nelze určit, ale určitě lze říci, že se jedná o množství volné látky, které je umístěno mezi prsty palce,.

volné

Pro tuto kategorii výrobků se používají obecná pravidla pro měření sypkých a viskózních látek: nezabíjejte a nedotýkejte se nepřítomnosti dutin v blízkosti stěn.

bobule

Hmotnost určitých bobulí v měřicí nádobě bude záviset na jejich velikosti (menší se budou usazovat těsněji a budou vážit více) a jak dlouho budou sklizeny. Například čerstvé maliny shromážděné ve sklenici následující den se trochu usadí a počáteční hmotnost bude obsazovat menší objem.

Nakonec stojí za zmínku, že chyba této metody měření hmotnosti je od 4 do 6%. To je primárně ovlivněno obsahem vodní páry ve vzduchu, protože nejen cukr, sůl a mouka, ale i další produkty, když úroveň vlhkosti stoupá o stejnou jednotku měření objemu (šálek, lžíce), mají větší váhu než za normálních podmínek..