Nadváha přináší mnoho problémů a může způsobit onemocnění mnoha orgánů..

Kromě toho se v těle objevuje metabolická porucha, zhoršuje se trávení a zvyšuje se hladina cholesterolu, což má všechny vážné důsledky..

Lékařské препарат Розарт

Často mnoho lékařů předepisuje Rosart. Tento nástroj byste měli užívat pouze podle svědectví lékaře a po úplném vyšetření. Neupravujte léky.

Někdy užívání léků pro snížení tělesné hmotnosti může způsobit velké zdravotní problémy, dokonce i smrt. Než začnete s tímto nástrojem, přečtěte si jeho úplný popis a pokyny..

Popis léčiv Rosartu

Rosart je lék na snížení hladiny lipidů, který má potlačující účinek na skupinu statinů. Toto léčivo je zařazeno do skupiny látek, které ovlivňují metabolismus cholesterolu a triglyceridů..

Tyto léky jsou dnes základem profylaktické léčby kardiovaskulárních onemocnění způsobených aterosklerózou..

Prvotřídní léčivé přípravky zahrnují inhibitory 3-hydroxy-3-methylglutaryl-koenzymu A-reduktázy, také nazývané statiny..

Při dodržení mírných dávek je možné pomocí těchto léků normalizovat přebytek celkového a “špatného” cholesterolu v krvi..

Kromě toho snižují hladinu aterogenních triglyceridů v krevní plazmě a mezitím zvyšují hladinu pozitivního cholesterolu – lipoproteiny s vysokou hustotou.

Složení a formulář pro uvolnění

Jedna tableta přípravku Rosart se skládá z následujících složek:

 1. Léčivou látkou je rosuvostatin. Jeho obsah může být – 5, 10, 20 a 40 mg;
 2. Pomocné komponenty – celulóza v mikrokrystalické formě, typ 102, krospovidon, typ A, dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, monohydrát laktosy, stearan hořečnatý;
 3. Složení pláště ve formě filmového povlaku zahrnuje hypromelózu, oxid titaničitý, monohydrát laktosy, makrogol-3350, triacetin.

Dostupné ve formě tablet s rozpustným potahem. V jednom balení je 30 nebo 90 tablet..

Indikace pro použití

Přípravek Rosart je předepsán pro následující indikace:

Pilulky в дополнение к диете

 • Při primární hypercholesterolemií. Také jmenován během heterozygotní dědičné hypercholesterolemií nebo smíšené (kombinované) hyperlipidémie;
 • Doporučuje se v podobě dodatečných prostředků k dietním a jiným aktivitám, které nejsou určeny pro drogy – cvičení, hubnutí;
 • Během homozygotní formy dědičné hypercholesterolemií v případech, kdy dietní terapie nemá požadovaný účinek. Stejně jako při jiných terapeutických opatřeních, jejichž cílem je snížení koncentrace lipidů;
 • S hypertriglyceridemií jako doplněk stravy;
 • Předepsáno, aby se snížila progrese aterosklerózy ve formě doplňků stravovací výživy u pacientů, kteří jsou doporučeni terapeutickou léčbou ke snížení hladiny celkového cholesterolu a LDL cholesterolu;
 • Během primární profylaktické léčby hlavních patologií cév a srdce – mrtvice, srdečního záchvatu, arteriální revaskularizace;
 • Doporučeno pro dospělé pacienty bez příznaků onemocnění srdce, ale s vysokým rizikem vývoje. Ženy nad 60 let, muži nad 60 let, kteří mají zvýšené hladiny C-reaktivních proteinů a pokud mají alespoň jeden rizikový faktor – kouření, arteriální hypertenzi, nízké hladiny LDL-cholesterolu, familiární predispozici k CHD.
ChitmilChcete trochu potěšit svou stravu? Pokud ano – přečtěte si následující článek! Chitmil – úsporný trik v boji za dokonalé tělo. Nepřehánějte to.!

Slyšeli jste o komplexu “Ztrácejte váhu za týden”? Zjistěte více o tom zde. Nejzajímavější – jaké jsou recenze od lidí?

O tom, co je droga Reduxin, jak ji přijmout pro hubnutí a co o tom lékaři myslí, přečtěte si článek. Hodně štěstí!

Kontraindikace

Nedoporučuje se užívat lék za následujících podmínek a indikace:

 1. Těžké onemocnění ledvin;
 2. Onemocnění jater;
 3. Myopatie;
 4. Pokud je cyklosporin podáván ve stejnou dobu;
 5. Ženy během těhotenství a kojení. Droga má vážný dopad na reprodukční systém žen. Proto by neměly užívat ženy, které nepoužívají spolehlivé metody antikoncepce. Navíc Rosart může mít negativní vliv na plod (cholesterol je nezbytný pro plný vývoj dítěte);
 6. Děti do 18 let;
 7. Navíc 40 mg tablety by neměly být užívány s hypotyreózou a alkoholem. Není žádoucí, aby se lidé z rasy Mongoloid, stejně jako lidé s rodinnou anamnézou svalových onemocnění..

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky zahrnují:

Bolest в животе

 • Výskyt alergických reakcí s různou intenzitou;
 • Problémy s aktivitou centrálního nervového systému – závratě, bolesti hlavy, asténie;
 • Na straně porušení trávicího systému – nevolnost, zvracení, bolest břicha, zácpa;
 • Může jít o faryngitidu;
 • Vysoká hladina cukru v krvi;
 • Výskyt bolesti ve svalech a kloubech.

Pravidla podávání a dávkování

Zvažte pokyny pro použití drogy. Rosart lze užívat kdykoliv během dne, bez ohledu na dietu.

Obvykle ve spojení s příjmem tohoto nástroje lékař předepisuje dietu, která se skládá z produktů s nízkým obsahem cholesterolu. Tato strava je pozorována v průběhu léčby..

První dávka léku začíná dávkou 5 až 10 mg. Mělo by se užívat 1 den denně. Po vyšetření se dávka zvyšuje, ale ne dříve než za měsíc..

Maximální dávka je 40 mg. Po 2-4 týdnech po zvýšení dávky se provede biochemický krevní test, který pomůže upravit dávku dalšího podání.

Interakce s jinými léky

Je třeba zdůraznit hlavní léky, s nimiž by měla být Rosart užívána s velkou opatrností:

 1. Cyklosporin. Tento lék způsobuje stimulaci násobného zvýšení systémové expozice rosuvastatinu. Pacienti, kterým je předepsán cyklosporin, přípravek Rosart by měl být podáván v minimální dávce 5 mg;
 2. Hemofibrozil – vede ke zvýšené systémové expozici rosuvastatinu. Doporučuje se, aby přípravek Rosart nebyl užíván spolu s přípravkem Hemophobrosil. V extrémních případech by dávka přípravku Rosart neměla překročit 10 mg denně;
 3. Inhibitory proteázy. Tyto léky v následujících kombinacích: lopinavir / ritonavir a atazanavir / ritonavir mohou zvýšit úroveň systémové expozice rosuvastatinu až třikrát. Rosart by neměl trvat déle než 10 mg denně..

Náklady a analogy

Náklady na препаратаV závislosti na počtu tablet a stupni dávkování léků jsou různé ceny:

 1. Náklady na balení č. 30 10 mg jsou z 560 rublů;
 2. Náklady na balení číslo 30 20 mg – od 750 rublů;
 3. Náklady na balení č. 30 40 mg – z 950 rublů;
 4. Cena balení č. 90 10 mg – 1300 rublů;
 5. Cena za balení 90 20 mg – 1650 rublů;
 6. Balení cena 90 40 – 1950 rublů.

Analogy:

 • Acorta;
 • Crestor;
 • Rosuvastatin;
 • Roscard;
 • Rosulip;
 • Merten;
 • Roxere.

Recenze medicíny Rosart

Recenze людей

Endokrinolog předepsal Rosart, protože jsem měl vysoký cholesterol. Po 3 měsících jsem si všiml zlepšení. Lékař znovu zkontroloval a snížil cholesterol, ale stále překonal normu. Určeno ve spojení s lékem, aby sledoval stravu. Během 3 měsíců se léčba cholesterolem vrátila do normálu, stav se zlepšil.

Lyudmila, Melitopol

Stále jsem měla vysokou hladinu cholesterolu v mé krvi, kvůli tomu byly zdravotní problémy. Lékař po předepisování předepsal Rosart, v době, kdy ve mně byla hladina cholesterolu, byla 7,6. Po tom, co jsem si ji všiml, jsem si všiml bolesti v zádech a zvýšila se také hladina cukru v krvi. Samozřejmě, tento lék mi pomohl normalizovat hladinu cholesterolu v krvi, ale stále má spoustu vedlejších účinků..

Světlana, Kaliningrad

Po vyšetření se ukázalo, že mám vysoký stupeň “špatného” cholesterolu. Lékař okamžitě jmenoval Rosarta, v době počátku recepce byla hladina cholesterolu 7,4. Po 3 měsících příjmu se cholesterol vrátil na normální hodnotu na 4. Nicméně tento lék má příliš mnoho vedlejších účinků, takže příště ho nebudu mít..

Alexander, Kostroma

Lék Rosart nesplňuje všechny uvedené požadavky GMP. Podle mého názoru má tento nástroj nízkou kvalitu, navíc má příliš mnoho vedlejších účinků, které jsou v praxi prokázány. Rád bych radil kolegům, aby hledali další analogy, které mají dobré vlastnosti a nemají škodlivé účinky na zdraví.!

Endokrinolog Roman Roman Ivanovič, Kyjev

Lék Rosart, který se soudí podle recenzí, pomáhá vyrovnat se s vysokým cholesterolem, ale má mnoho vedlejších účinků.

Proto, než začnete užívat tento nástroj, musíte absolvovat úplné vyšetření, je žádoucí, aby lékař provedl všechny nezbytné testy..

Teprve potom můžete zahájit léčbu tímto lékem, ale musíte začít s minimální dávkou..