Bohužel není velká část naší doby známá Kombucha, která pomáhá řešit složité problémy s nedostatkem moderní výživy, často s nedostatkem vitaminů a stopových prvků pro tělo.

Tato houba je neobvyklá. Nezestává v lese, ale v čaji. Nějaký domácí houb v rychlovarné konvici.

Vypadá to jako kulatý dort a infuze získaná z něj připomíná kvas s příjemně kyselou chutí a je velmi užitečná..

Léčení чайный гриб

Nejprve zvážit, co je Kombucha. Jedná se o organizmus medúzy, který vzniká v důsledku koexistence bakterií kyseliny octové a kvasinkové houby (na fotografii je prezentována ve své kráse).

Může růst a žít pouze v čaji, protože potřebuje puriny obsažené v infuzi čaje, kterou používá bez použití ostatních složek.

Tělo houby, medusomitset, je umístěno na povrchu čajového roztoku. Horní část těla je světlá a spodní část, ponořená do kapaliny, je tmavá, s vláknitými procesy..

Tinktura zázračné houby bude užitečná pouze v případě, že je správně pěstována a používána..

Níže, kromě toho, jak vyrůst kombucha od začátku, můžete se dozvědět mnohem užitečnější informace, které vám pomohou zbavit se problémů se zdravím a dobrými životy..

Jedinečné vlastnosti medusomitsety

Čajový kvas obsahuje mnoho minerálů a vitamínů.

Zvažte jeho podrobné chemické složení:

 • Organické kyseliny;
 • Ethylalkohol;
 • Vitamíny – C, PP, skupina B; Použijte полезного напитка
 • Enzymy;
 • Pigmenty;
 • Lipidy;
 • Sahara;
 • Polysacharidy;
 • Přírodní antibiotikum – medusin;
 • Kofein.

S pomocí infúze Kombuchy se můžete zbavit mnoha nemocí.

Je určen pro nemoci žaludku, kolitidy, zácpy, onemocnění jater a žlučníku, infekční onemocnění krku, nosu, očí, hypotenzi, hemoroidy, různé nervové poruchy a bolesti hlavy, při zotavení z antibiotik a infekčních kožních onemocnění.

Rozsah tohoto nádherného nápoje je velmi rozsáhlý. Je však důležité vědět o kontraindikacích:

 1. Peptický vřed;
 2. Diabetes mellitus;
 3. Jakékoliv houbové onemocnění.
Vitamin-minerální složení čaje “houba” se nedá srovnávat s žádnými multivitaminy a léky, protože je mnohem lepší než tělo, které je absorbováno tělem.

Proto pokud nemáte žádné kontraindikace k použití, najděte ji a připravte se.

Informace o tom, jak tento živý organismus používat k léčbě onemocnění, naleznete na videu:

Nezávislé pěstování Kombuchy

Nikdo neví, kdo a kdy byla pěstována první kombucha. Tento objev se odehrával před mnoha tisíci lety a je úspěšně využíván lidmi v domácnosti až dodnes..

Před válkou byla infuze téměř v každém domově. Nedostatek čaje a cukru v poválečném období vedl ke zmizení této tradice. Nyní se obnovil zájem a mnozí by chtěli znát recept na pěstování.

Chcete-li růst Kombuchy od nuly, máte trpělivost. Tento zdlouhavý proces trvá od jednoho a půl do dvou měsíců. Ale zlepšení vlastního zdraví a zdraví rodiny není dlouhá doba..
Metoda číslo 1: z černého čaje
Čaj гриб: как правильно вырастить дома с нуля
Složení Počet
Černý listový čaj bez přísad 5 velkých lžící
vroucí vodou půl litru
cukru 7 velkých lžic
Doba vaření: 63800 minut Kalorie na 100 gramů: 28 Kcal

Je nutné pěstovat houbu tím, že chráníme sklenici před pronikáním slunečního světla, ale ne v temnotě.

Vzhledem k tomu, že pro život potřebuje světlo a vzduch, krk sklenice není pokryt víkem, ale s gázou a nikdy nalijte čaj na vrchol nádoby, plnící pouze polovinu.

Čaj se vařil do čajové konvice, trvá na tom, přidá cukr.

V připravené skleněné nádobě, která byla promyta sodovou sůl, byl čaj vylišen z konvice, poté, co byl filtrován, navázán krkem s gázou a vložen na teplé stínované místo..

Houba из чаяZa pár týdnů nebo o něco dříve se z plechovky objeví acetická vůně, která zmizí za týden..

Začalo tak úspěšné utváření kombuchy.

Po měsíci a půl tenké sliznice “palačinka” se objeví na povrchu čaje.

To je mladý Kombucha.

Pro další úspěšný růst, opatrně, aniž byste zranili tělo houby, přesuňte ho do čistého třílitrového džbánu naplněného slabým čajem.

Metoda číslo 2: od infuze divoké růže

Způsob pěstování kombuchy na bázi čaje z šípky má své vlastní vlastnosti. Rosehip nápoj bude bohatší na vitamíny a užitečné v chladném období pro nachlazení..

Je třeba vzít v úvahu kontraindikace užívání divoké růže, jako je například tendence k tvorbě ledvinových kamenů.

Součástky pro svařování:

 • Půl litru vroucí vody;
 • 4 velké lžíce suché zbité šípky;
 • Pivovarský čaj z velkých listů (1 velká lžička čaje na šálku vroucí vody);
 • 5 velkých lžiček cukru;
 • Thermos;
 • Čistá skleněná nádoba;
 • Gáza.

"Лекарь" из шиповникаV termosku nalil 4 polévkové lžíce divoké růže, přidejte půl litru horké vařené vody. Trvejte v termosu 4 dny.

Vylijte výslednou infuzi šípky do čisté třílitrové nádoby, která ji filtruje přes gázu. Do stejné nádoby se přidá sklenka čajového sladkého čaje, ve kterém se rozpustí 5 velkých lžiček cukru..

Kravata krku nádoby s gázou a dát na teplé temné místo..

Stejně jako když se pěstuje v obvyklém čajovém vaření, nejprve se objeví octová vůně, která naznačuje vznik organismu. Pak se vůně zmizí a po měsíci a půl se objeví film na povrchu infuze – tělo houby.

Nyní víte, jak se kombucha pěstovat od samého začátku, a ty prostě nemůžete využít těchto znalostí, protože zlepšení nejcennější věc, kterou člověk má – zdraví!

Správná péče o Kombucha

Nestačí k tomu, aby se tento zázračný doktor vyrostl, musíte ho stále zachránit. Takže naše rada vám pomůže v této obtížné záležitosti..

Zvláštní, jak to může znít, ale Kombucha je milovníkem čistoty. Tento pěstovaný meduzomit není jenom nějaký druh plísně, ale živý organismus, který je třeba sledovat..

Pokud jsou pokrmy, ve kterých žije, špinavé, houba začne bolet. Pak nápoj, který produkuje, bude zakalený a ne prospěšný..

Důležité уход за медузомицетомHouba žije v čaji, plovoucí na povrchu v třílitrové nádobě. Onemocnělý organismus spadá na dno plechovky a nápoj, který se jí vyrábí, nestojí za pití, houba by měla být ošetřena.

Umyjte tělo houby, rozdělené na vrstvy, pokud strastifies, přesunout do čisté nádoby, nalijte čerstvý čaj.

Při konzumaci částicového kvasu, který vznikl jako důsledek živé aktivity houby, přidávají nový živný roztok (2 velké lžíce vařené vody – 4 velké lžičky listového čaje a 1 šálek cukru).

Pokud se celá směs vařila, sklenice se důkladně omyje sóda na pečení, zatímco houba je na vhodném štítku a pak se nalije sladký čaj..

Samotná houba má ráda plavat, takže jednou za měsíc je jemně omyta v šálku s čistou teplou vodou..

Čerstvý čaj pro něj je připraven na dobrou vodu, čištěný od nečistot..

Na houbu nemůžete nasytit cukr, nelíbí se mu. Vylije se ochlazeným, napjatým čajem, v němž se v něm mísí cukr..

Normální tloušťka dospělého Kombucha je asi 4 cm. Je-li silnější, může se začít odlupovat. Ruce, bez použití nože, dělí vrstvy a usadí mladé houby v nových plechovkách.

Pokud je třeba odejít a nikdo se o houb nemusel starat, je vyveden z čaje, dává se do obyčejné vody a vloží se do ledničky..

HummusChcete rozšířit vaši znalost vaření? Poté si přečtěte následující článek. Co je hummus a co se jí: složení, výhody, recepty. Je neuvěřitelné, kolik užitečných informací zjistíte.!

A zde budeme mluvit o afrodiziakách pro muže a ženy. Samozřejmě jste o nich slyšeli. Na našich stránkách se dozvíte, jak je správně aplikovat..

Tento článek obsahuje velmi jednoduché, ale tak chutné recepty na polévku s pohankou. Můžete si vařit velmi jednoduché, ale můžete i houby, maso a sladké mléko. Dokonce i nezkušená hosteska to zvládne.!

Frekvence, se kterou se hotová čajová kvasa nalije, je určena podle chuti. Fanoušci z kyselého kvassu jej vezměte jednou za čtyři dny, méně kyselá infuze je připravena 2 dny po přidání nového čaje do nádoby s užitečným organismem..

Mimochodem, nádoba, v níž se živí houba, se nedoporučuje nalít na vrchol, nechte jej být půl až dva litry tekutiny..

Na přímém slunečním světle není houba nastavena tak, aby se nezhoršila a zemřela. Optimální teplota v místnosti je 18-25 stupňů.

Aplikací získaných poznatků v praxi a zahrnujícím ve vaší stravě infuzi “houby” pro každodenní použití, budete brzy cítit lepší zdraví a dobrá nálada se stane stálým společníkem vašeho života..

Další informace o tomto jedinečném produktu naleznete v následujícím videu: