Tento článek je malým pomocníkem pro začátečníky, kteří se nejdříve rozhodli připravit velikonoční vejce. Navzdory skutečnosti, že se tento proces zdá komplikovaný a obtížný, naleznete zde mnoho užitečných tipů a odpovědí na často kladené otázky, které návštěvníci navštěvují. A co je nejdůležitější, je třeba si uvědomit, že všechny byly jednou nové a jejich úspěch přišel s časem.

Kolik минут необходимо варить яйца на Пасху

Jak vařit vejce na Velikonoce: základní znalosti

Vaření vajec na Velikonoce je velmi důležitý proces, protože úspěch svátku závisí zcela na nich. Budete zacházet s blízkými nebo skryté neúspěšné jídlo – to vše závisí na znalosti teorie a praxe. Protože je nesmyslné začít připravovat hlavní prvek Velikonoc, aniž byste věděli, jak moc se připravují, je třeba začít teorií. Zde jsou nejdůležitější informace, které vám pomohou při přípravě na Velikonoce..

 • zkontrolovat kvalitu produktu předem: může se snadno provést tak, že se vajíčko vloží do teplé vody. Pokud čerstvé, jedlé zůstávají na dně nádoby vodou, pak se nevyskytují ke spotřebě, zůstávají na povrchu vody;
 • přidat sůl před vařením, abyste zabránili šíření bílkovin;
 • zvolte správné jídlo: nesmí výrazně překročit počet vajec, které chcete vařit;
 • poté, co jste všechno uvařili do požadovaného stavu, okamžitě ochlaďte studenou vodou, aby nedošlo k pokračování v procesu vaření;
 • voda ve varné nádrži by měla být o 2-3 cm vyšší;
 • množství nehraje důležitou roli: můžete vařit jak 20, tak 5 kusů.

Měkké vařené velikonoční vajíčko

Spravedlivá vajíčka mají zpravidla tvrdé, ne-gumové bílkoviny a tekutý elastický žloutek. Je nepravděpodobné, že by bylo dobré, kdybyste na Velikonocích sloužili takové vejce, neboť děti často nepřinášejí domů, když jíst na cestě. Ale můžete je bezpečně potěšit svými blízkými tím, že je podáte na velikonoční ráno. Může to být samostatný výrobek nebo skvělý doplněk křupavého plátku chleba namočeného v odstavovém žloutku. Nyní se dozvíte, kolik času vaří vařená měkká vajíčka na Velikonoce.

Bude nutné:

 • sůl;
 • studená voda;
 • pan;
 • vajíčka.

A samotný proces nevyžaduje velké úsilí:

 1. Naplňte vejce studenou vodou a lehce sůljte vodu;
 2. Nádobu umístěte na vysokou teplotu a přivedete k varu;
 3. Vařte 5 minut a zahřejte na médium;
 4. Po uplynutí doby umístěte hotový výrobek do studené vody..

moussaka по греческиRecept na Musaca v řečtině – poznamenejte si tento recept. Toto neobvyklé pokrmy, které nám přišlo ze Středozemního moře, rozhodně stojí za to, že se naučí, jak ho vařit..

Lahodný nasekaný hovězí steak – přečtěte si zajímavé, jak ho vařit v našem článku.

Turecké filety v smetanové omáčce, to je to, co způsobí, že maso bude neobvykle chutné a šťavnaté. Přečtěte si zde recept.

Příprava na barvení

Bezpochyby jsou vejce, která jsou nejpopulárnější volbou pro Velikonoce, neboť je nejjednodušší je vyčistit a jíst bez otření rukou a obličeje. Navíc jsou nejčastěji zabarveny v různých barvách a odstínech..

Chcete-li se připravit na tento proces barvení, musíte je nejprve jemně vařit. Musíte připravit tolik vajec, kolik jsou obvykle vařené pro Velikonoce ve vaší rodině. A kolik minut je těžko je vařit pro malování, dozvíte se více.

K tomu potřebujete:

 1. Vejce vložte do pánve, dodržujte všechna výše uvedená pravidla;
 2. Nalijte vodu a sůl;
 3. Přiveďte kapalinu na vaření a vařte 10-15 minut;
 4. Okamžitě ochlaďte ve studené vodě.

Ale nejlépe, pokud se rozhodnete barvit, vyberte bílou skořápku. Právě bílá barva je rovnoměrně zbarvená a získává různé odstíny..

Malování

Výběr výrobku pro barvení vždy trvá dlouhou dobu. Koneckonců, je obtížné rozhodnout se: vynaložit peníze na potravinářské barvy a šetřit čas nebo využít dostupné nástroje tím, že v kuchyni strávíte hodiny. Statistické údaje však ukazují, že většina Rusů preferuje přírodní prostředky. Zde je návod, jak některé z nich vytesat vejce na Velikonoce:

1) Cibule Husk (šarlatové odstíny). Vařte po varu po dobu 30 minut – 1 hodinu.
2) Turmeric (zlaté odstíny). Vařte po varu po dobu 10-15 minut.
3) Červené zelí (modré odstíny). Vložte hotová vejce do kapustové šťávy.
4) Rajčatová šťáva (růžová). Hotové vejce vložte do řepkového džusu.
5) Špenátové listy (šedé odstíny). Po vaření se vaří po dobu 13 minut.
6) Káva (hnědá). Vařte po varu po dobu 10-15 minut.

Užitečné tipy

 1. Vždy vkládejte vejce do studené vody;
 2. Předehřejte je před procesem pečení, nejdříve vyjděte z chladničky na několik hodin;
 3. Pokud se voda v procesu vaření vypařila, měla by se nalít;
 4. Měl byste vždy vařit na nízkém nebo nízkém ohni, protože během varného varu může dojít k poškození skořápky;
 5. Nastavte časovač poprvé, aby bylo snazší vyčkat vajíčka;
 6. Nevařte je příliš dlouho, protože se protein stává gumou a žloutek je pokrytý surovým nepříjemným květem.

Nyní, při příchodu Velikonoc, byste se neměli bát selhání při přípravě tradičního atributu. Přezkoumali jsme celou teorii a odpověděli na časté otázky, které nově příchozí mají. Nyní musíte neustále procvičovat a zlepšit své výsledky po čase. Hodně štěstí!