Velmi často se v domácnosti připravuje jakýkoli kulinářský pokrm, cukrovinky nebo odvar z bylin pomocí nového receptu, zeptat se: jak bez závaží nebo měřicího kalíšku pomocí improvizovaných předmětů určit hmotnost, objem určitého produktu.

kolik жидкости в ложке

A nejčastěji se taková měřená mísa stává lžící, sklenicí. Objem skla je obvykle znám předem. A kolik mililitrů nebo gramů vstupuje do lžíce, ne každý ví.

Gramy, mililitry – jaký je rozdíl?

Pro vodu není žádný rozdíl. 1 gram je 1 mililitr a 1kg vody odpovídá 1 litru. Mezi těmito koncepty však existuje výrazný rozdíl. Gramy jsou měřeny v litrech nebo mililitrech – jeho objemu. Je to vše o hustotě produktu.

Vezměte například rostlinný olej. Pravděpodobně jste si všimli, že jakýkoliv tuk, olej v hotovém výrobku se vznáší na hladině vody. To je způsobeno tím, že hmotnost je lehčí než voda. 1 l oleje váží 900-930 gramů.

A ještě jedna malá poznámka. Někdy je objem označen v kubických centimetrech nebo decimetrech. Jak tyto informace pochopit? Připomínáme, že 1 ml odpovídá 1 cm3, 1 litr je kubický decimetr.

ratatouille готовRecepty pro klasické ratatouille s fotografiemi a doporučení krok za krokem.

Jak připravit zelený listový čaj – některé zajímavé možnosti.

Jak vařit pohanka, aby obloha – krok za krokem recepty zde.

Objem lžíce pro kapaliny

Ale pojďme zpátky do naší lžíce. Co to je, není třeba vysvětlovat. Jedná se o příbor, který lidé jedí tekuté, volné potraviny, jako je kaše nebo polévka..

A také měřící nástroj domácnosti, který používá ke slanění stejné polévky, přidá cukr k ovoci, dáme maslo do kaše, aniž bychom si mysleli úplně o fyzických kategoriích. Jen ví, že pro tento hrnec stačí poloviční lžící soli a je lepší dát máslo na 2 lžíce..

Zjistíme, kolik mililitrů v lžíci? Tento příbor má svůj objem. V čl. lžíci je umístěno 18 mililitrů vody. U kapalného rostlinného oleje bude objem také 18 ml nebo 16 gramů hmotnostních..

Lékařský alkohol je také lehčí než voda. 100 ml alkoholu váží 78 gramů. V souladu s tím se 18 mililitrů silného alkoholu v tabulkových nástrojích rovná 14 gramům..

A kondenzované mléko nebo zakysaná smetana je hustší než voda, kvůli mléčným složkám obsaženým v nich a tudíž i těžším. V objemu 18 ml se hodí 21-22 g mléčných výrobků. Sójová omáčka nebo ovocný sirup mají podobnou hmotnost..

Nejtěžší ze zhuštěných tekutin je přírodní med. Je to jeden a půlkrát těžší než voda, takže standardní lžička zachycuje 27 g této zdravé, sladké pochoutky..

Nyní, když jste se dozvěděli všechny tyto jemnosti a nuance, bude mnohem jednodušší pochopit složité recepty, kde je řada produktů vyslovována v děsivých číslech..