Kalorie – palivo pro lidské tělo. Po požití potravy se uvolňuje teplo, její množství se měří v kaloriích. Osoba potřebuje jíst, aby žila, ale nikoliv naopak..

Požadováno количество калорий в день

Stejně jako u všech je zde potřeba opatření, nadbytek kalorií vede k obezitě a nedostatečnému vyčerpání, které vedou k nepříjemným následkům a nemocem..

Kalorie – zdroj energie, nevyužité kalorie zůstanou v těle ve formě přebytečného tuku.

A v případě nedostatku energie se tělo začne vyčerpávat, přepne se do úsporného režimu a utratí energii pouze k udržení života a odkládá další funkce těla až do lepších časů. Vlasy a zuby začnou vypadávat, doba dívky se zastaví.

Základní metabolismus

Abyste nemuseli čelit těmto důsledkům, musíte vědět, kolik energie vaše tělo tráví za den. Energie se vynakládá pouze na fungování těla: práci plic, trávicích orgánů, mozku, svalů.

Čím víc a intenzivněji se člověk pohybuje, tím silnější je jeho duševní aktivita, tím více denně stráví kalorie.

Takže kolik kalorií byste měli denně sníst? Nejprve musíte pochopit, kolik kalorií spotřebuje tělo v klidu..

Jedna z nejoblíbenějších vzorců pro výpočet požadovaných kalorií je 1 kcal / hodina na kg hmotnosti + 10%. Například pokud tělesná hmotnost člověka činí 55 kg, výpočet podle tohoto vzorce bude vypadat takto:

55 kg x 1,1 x 24 (hodiny) = 1452 kcal

Toto množství je minimální, jídlo pod ním může podkopat zdraví. Jedná se o tzv. Neregulované náklady..

Nastavitelné náklady se již nazývají jednotlivé charakteristiky spotřeby energie. Například věk, životní styl, pohlaví. Rovněž role, kterou hraje poměr počáteční a cílové hmotnosti.

Denní příjem kalorií denně, s přihlédnutím k individuálním charakteristikám

Výpočet калорийPožadovaná míra spotřeby kalorií na osobu a den je individuální. Existují vzorce k výpočtu. Je třeba mít na paměti, že norma je určena pro osobu s normální hmotností, aby ji udržovala..

Při ztrátě hmotnosti a získání hmotnosti se bude lišit. Jednotka pro měření výšky ve vzorci je v centimetrech a váhy v kilogramech.

Samostatně existují vzorce pro muže i pro ženy. S věkem se také sníží potřeba kalorií, což se ve vzorci bere v úvahu.

  1. Vzorec pro ženy: 9,99 x váha + 6,25 x výška – 4,92 x věk – 161;
  2. Vzorec pro muže: 9,99 x váha + 6,25 x výška – 4,92 x věk + 5.

Získejte počet kalorií potřebných denně pro osobu s určitými parametry. Ale teď byste měli vzít na vědomí svůj životní styl a násobit výslednou hodnotu vhodným koeficientem:

  • Nedostatek aktivity: 1,2;
  • Nízká aktivita: 1,45;
  • Průměrná aktivita: 1,55;
  • Vysoká aktivita: 1,7;
  • Zvýšená aktivita: 1.9.

Příjem пищи женщиной в положенииDívky, které jsou na místě a kojené, konzumují více kalorií. Gynekolog pomůže stanovit přesnou normu, ale obvykle těhotné ženy potřebují nejméně 2600 kalorií a až 3500 v posledních obdobích..

Děti od šesti měsíců do jednoho roku obvykle potřebují asi 800 kcal, až rok a půl 1300 kcal, až tři 1500 kcal, a tak přidávají asi 200-300 v každém roce života..

Znovu je to vše podmíněné a mělo by být konzultováno s pediatrem, v závislosti na tendenci k přírůstku hmotnosti, rytmu života a individuálních charakteristikách..

Tabulka spotřeby kalorií

Kromě skutečnosti, že pro snížení hmotnosti mohou být kalorie spotřebovány méně, stále mohou být a utrácet více. No, pokud máte štěstí a rytmus života je aktivní sám o sobě. A co když kancelářské práce? Poté budete potřebovat sportovní a další aktivity..

Kromě toho existuje mnoho domácností, které jsou docela náročné na energii. Takže, proč ne zvednout hobby aktivnější pletení. Kolik kalorií můžete vynaložit, pokud provádíte určitý druh aktivity?

Zde je tabulka spotřeby kalorií za hodinu pro osobu vážící 55 kg:

Druh činnosti Kalorie se spálily za hodinu
Spánek 50
Sledování televize 55
Čištění podlah 96
Aktivní sex 83
Práce v zahradě 105
Žehlení 110
Oblékání dítěte 110
Chůze s kočárkem 121
Koupání baby 149
Ranní gymnastika 165
Surfování 165
Otáčení obruče 165
Řízení kamionu 179
Překvapení 220
Vodní aerobní cvičení 220
Řezání dřeva 237
Břišní tanec 248
Sklizeň 253
Plachtění 275
Rafting 275
Venkovní hry s dítětem 297
Klasický balet 318
Střešní práce 330
Vodní lyžování 330
Kanoistika 385
Potápění 385
Swing tisk 406
Zumba 413
Běh na lyžích s přibližnou rychlostí 4 km / h 385
Kluziště 385
Luge 385
Jogging na místě 440
Koupací podprsenky 550
Běží rychlostí 9,5 km / h 550
Běží rychlostí 12 km / h 688
Rozběhněte po schodech 710
Běh na lyžích s přibližnou rychlostí 8 km / h 770
Běží rychlostí 17,5 km / h 990

Výpočet indikátoru pro aktivní ztrátu hmotnosti

Kolik kalorií musí být spotřebováno denně, aby zhubla? Pokud je člověk spokojen s jeho hmotností, pak by se měl jednoduše držet výše uvedeného čísla..

Pokud je však cílem zhubnout, je nutné snížit počet přijatých kalorií, jinak se váha zastaví.

Chcete-li to udělat, odečtěte 15-25% kalorií z jejich vlastní normy, v závislosti na stupni problému..

Jak zjistit, zda potřebujete zhubnout a kolik kilogramu

Pokud potřebujete rychle zhubnout, je možné zvýšit schodek, ale nakonec denní kalorický obsah ženy nesmí být nižší než 1200 kcal a muži – 1800 kcal.

Předpokládá se, že hmotnost zdravého člověka by neměla překročit výšku – 100 pro muže a výšku – 110 pro ženu. BMI (index tělesné hmotnosti) je orientační, lze jej vypočítat pomocí vzorce: “hmotnost v kg / výška v m ² = BMI”.

Pokud je například hmotnost 80 kg a výška je 165 cm, pak BMI je 80 / 1,65 ² = 29,4. Poté se musíte podívat na stůl..

BMI Výsledek
Méně než 18,5 Podváha
18,5 až 25 Norma
25 až 30 Přebytek
30 až 35 1 stupeň obezity
35 až 40 2 stupně obezity
Více než 40 3 stupně obezity

Podle toho, u osoby s takovými parametry, přebytek je na pokraji obezity o 1 stupeň. Osoba musí ztratit nejméně 12 kg. Na základě toho také vyplývá, že při výšce 165 je lepší nevážit více než 68 kg a méně než 50 kg.

Takový výpočet však nezohledňuje věk a lidi s velmi krátkou a úzkou kostí. Proto úzké kosti, stejně jako ženy mladší než 1,55 ma muži pod 1,68 m, musí odečíst dalších 10% z objektivního výsledku BMI.

Drug РозартLék Rosart: návod k použití a recenze. Zjistěte, o co jde, a co o tom uvažují ti, kteří ji používali.

Jak pít olivový olej na prázdný žaludek ráno a zda je s ním možné zhubnout, přečtěte si zde. Velmi zajímavá a informativní!

Rozhodli jsme se, že strávíme půst na vodě? Pak si přečtěte následující článek, který říká, jak to udělat správně. Hodně štěstí!

Závěry a tipy na hubnutí

Nejčastější příčinou nadváhy je sedavý životní styl a nadměrný příjem kalorií. Nadváha není jen estetický problém, vyvolává mnoho nemocí, snižuje trvání a ovlivňuje kvalitu života..

Proto, pokud chce člověk vést zdravý životní styl, musí mít záznamy o tom, co jedl. Dokonce i překročení potřebných kalorií těla o 50 kcal se člověk začne zvážit..

Jak počítat kalorie? Nyní je spousta aplikací pro počítání, hodně stolů populárních produktů a na balíčcích jsou k dispozici všechny informace o produktu.

Pokud je třeba, aby byl výrobek vážit doma, budou užitečné kuchyňské elektronické váhy, jsou přesné na gram, ne tak drahé a budou užitečné pro hostesky v kuchyni, podle receptů.

Pokud počítate kalorie po dobu několika měsíců, pak se to stane automatismu. A již ve vzhledu bude jasné, kolik kalorií v určitém jídle.

Také nezapomeňte jíst různé. Rozmanité – to neznamená, že dnes je kuře, a zítra je to Turecko, to znamená, že všechny skupiny potravin musí být vyvážené. Potřeby těla a bílkoviny, tuky a sacharidy přibližně v poměru 20/30/50.

Poměr je příkladný, není třeba s ním fanaticky držet. Avšak protein by neměl být konzumován méně než 20 gramů denně, protože je to stavební materiál a je velmi potřebný.

Ale poměr tuků a sacharidů může být změněn, pokud máte v úmyslu zhubnout. Ale pouze snížením množství sacharidů, snížení množství tuku je plné zdraví, zvláště ženy.

Ztráta hmotnosti byla nejprve dostatečně rychlá a poté se zastavila, s největší pravděpodobností je to plošina. Chcete-li rozptýlit náhorní plošinu, doporučuje se dát tělu chvění, řekněme jednou týdně dramaticky zvýšit kalorie.

Nepracuje s každým. Obecně platí, že mnohé z výše uvedených tipů nemusí být vhodné absolutně všem, je potřeba konzultace se specialistou. A vždy byste měli poslouchat vaše tělo..