Zakysaná smetana je populární mléčný výrobek, který lze nalézt na regálech všech zemí bez výjimky. V receptech na vaření se často vyskytuje jako jedna z hlavních ingrediencí.

lžíci сметаны

Používá se jako dresink pro saláty, přidává se do pečiva. Často na základě tohoto produktu jsou omáčky a omáčky připraveny na různé polévky: boršč, nakládaná zelenina, kapustová polévka.

Každý recept obsahuje seznam ingrediencí, které budou potřebné k přípravě nádobí. Často gramy jsou jejich měrnou jednotkou. A mnoho domácnosti, které nemají kuchyňské váhy, mají potíže při určování požadovaného množství produktu.

červená řepa квасRecept na výrobu zdravých červených řeřichů kvasu je užitečný nejen k uhasení vašeho žízně, ale také během jídelníčku, protože cukrová řepa je velkým stimulátorem pro VOP, což je důležité.

Jednoduchý recept na jamový koláč – pokud nemáte čas, stačí si vybrat jeden z našich receptů.

Lavash se rolí s různými výplněmi – tyto recepty jsou snadné najít, zkusit!

1 lžíce zakysané smetany – kolik gramů?

Smetana může mít jiný obsah tuku. Z tohoto indikátoru závisí na jeho hustotě, a tudíž na hmotnosti. Také při určování hmotnosti musíte pamatovat na velikost zařízení. S ohledem na tyto faktory, odborníci vypočítali, kolik gramů kysané smetany jsou v 1 polévkové lžíce. Ukazuje se, že jedna taková lžička může obsahovat 19 až 25 gramů milovaného mléčného výrobku, kterého všechny milují..

Stojí za zmínku, že pokud recept říká, že potřebujete lžíci zakysané smetany, to znamená, že je třeba napsat “s klouzákem”.

Znalost prostornosti kontejneru v kuchyni umožňuje vařit chutné a zdravé pokrmy bez většího úsilí. Pokud dáte přísady do očí, nehledě na dodržování doporučení, můžete rodinu opustit bez snídaně, oběda nebo večeře.

100 gramů zakysané smetany – kolik lžící

Často pro vaření vyžaduje hodně kysané smetany. Zjistíte-li její přibližnou hmotnost v lžíci, můžete snadno vypočítat, kolik bude potřebovat, pokud recept obsahuje čísla 50, 100, 150 nebo 200 gramů.

Pro přehlednost jsou tyto informace uvedeny ve formě tabulky..

Hmotnost, g Art. l.
25 1
50 2
100 4
150 6
200 8

Množství zakysané smetany v čajové lžičce a sklenici

Někdy v receptech na měření objemu pomocí jiné misky. Kuchaři by měli vědět, že jedna čajová lžička obsahuje 8 g zakysané smetany, v jedné fazetové sklovině – 210 g. Pokud má sklo objem 250 ml, pak tento indikátor odpovídá 260 g mléčného výrobku.

Abyste si nevzali na vědomí všechna čísla, můžete použít tabulku, ve které bude výpočet proveden v gramech jídla, které obvykle používá hosteska. Můžete to udělat sami. Ještě jednodušší koupit v kuchyni váhy skladu. Toto zařízení je malé velikosti. Je však schopen výrazně usnadnit vaření..