Kde začít v Syroedenii

Surové potraviny jsou styl jídla, který zahrnuje pouze produkty, které nebyly zpracovány a vařené v obvyklém slova smyslu. Tento trend nyní získává stále větší popularitu v postsovětském prostoru, zastínění vegetariánství a veganství..

Většina lidí, kteří slyší toto slovo poprvé, mají zcela logickou otázku: je takový životní styl škodlivý? Koneckonců, jsme zvyklí si myslet, že můžete získat potřebnou rychlost, například bílkoviny, pouze z masa. Ale ti suroví potravináři nebudou jíst syrové maso?

Začněte в сыроедении

Ne, nebudou, ale ani z nedostatku živin nebudou umřít. Zvažme takový životní styl podrobněji a ponoříme se do filozofie tohoto směru.

Surové potraviny se staly oblíbenými na západě před několika lety, ale v post-sovětském prostoru se jen zrychluje. Nejpravděpodobnější je, že tento druh jídla tak náhle pronikl do našich životů spolu s vývojem a šířením takových duchovních praktik, jako je jóga a meditace.

Stále více lidí se snaží stát zdravými nejen fyzicky, ale i duchovně. Ale udělat to v moderním rytmu života není snadné. Pracujeme pozdě, jíst skutečnost, že nejsnazší způsob, jak nakupovat a jíst na cestě k práci.

Ale co může být jednodušší než ovoce a zelenina? Jsou prodávány celoročně, nevyžadují vaření a dokonale uspokojují hlad. Navíc nic jiného než syrové potraviny může dát tělu tolik živin a naplnit ho energií..

Nezpracované potraviny nevyžadují další příchutě a ochucovadla, protože mají samy o sobě bezkonkurenční chuť, kterou jsme zapomněli, jak se cítit.

Proč jít na syrové potraviny

Takže máte zájem o tento typ jídla a životní styl, ale nejste ještě připraveni učinit takové závažné rozhodnutí. To je pochopitelné, protože v průběhu let jsme si užívali různé druhy vařených, pálených a smažených potravin, které mají být upřímné, mají úžasnou chuť..

Jak se můžete přesvědčit, že přestanete jíst takové lahodné, ale nezdravé sladkosti a uzené maso??

Takže pokud se to všechno vzdáte, pak jen kvůli něčemu užitečnému.

Výhody surového jídla:

Výhody для сосудов головного мозга

 1. Příjem více vitamínů a minerálů v těle. Jak již bylo známo, termické zpracování výrobků “ukradne” až 35% užitečných látek. Ty složky, které budují naši imunitu a slouží jako prevence rakoviny, prostě zmizí po zahřátí;
 2. Surová zelenina a ovoce jsou dobré pro naše zuby a gastrointestinální trakt. Mrkva a jablka například vynikají práci s kazem a vlákna, která je plná nezpracovaných potravin, čistí střeva a játra;
 3. Nedostatek masa v těle má příznivý účinek na naše nádoby a jejich čištění z cholesterolu. To vše má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a zabraňuje výskytu krevních sraženin, ateroskleróze a vzniku srdečního záchvatu;
 4. Taková strava usnadňuje práci všech vnitřních orgánů a prodlužuje jejich životnost. Ledviny například začínají léčit a lépe pracovat již týden poté, co se vzdali zpracovaných potravin;
 5. Zbavte se nadměrné hmotnosti. Ihned je třeba poznamenat, že suroví potravináři se nestali extrémně tenkými, mají svou ideální váhu. Ale lidé, kteří právě tuto cestu učinili, zaznamenávají pokles tělesné hmotnosti za 5-10 dní. Ale ve skutečnosti je spojena pouze s vylučováním solí a přebytečnou tekutinou z těla. Ne vždy přemýšlíme o tom, kolik soli absorbujeme, a přidáme ji ke každému pokrmu, který vaříme, smažíme nebo pečeme. Kromě toho slaníme saláty, jíst svačiny, přidáme nepřirozené koření, nasycené solí. Nezpracované potraviny mají již jasnou chuť a po prvním měsíci stravy se syrovou výživou se naučíte cítit skutečnou chuť produktu, a ne ten, který jí dodává přísady. Tím se ušetříte od nutnosti nepřetržitě přidávat něco k jídlu;
 6. Dobrá nálada. Už jste někdy viděli smutný sýr? A to vše proto, že zdraví lidé, kteří nemají těžké žaludek a problémy s metabolismem, vydávají jen pozitivní výsledky.

Zásady takové výživy

Surové jídlo

Tento proud je doprovázen určitými změnami v životním stylu obecně, a to nejen ve stravě. Po prozkoumání následujících zásad surového jídla můžete vidět úplnější obrázek a pochopit, proč tito lidé jednají jiným způsobem a zda sdílíte jejich filozofii.

 1. Maso – ne. Tento princip je jasný a logický: někdo sotva bude chtít jíst syrové maso. A tato filozofie potravin obecně vylučuje veškeré potraviny živočišného původu;
 2. Žádná chemie. Cílem surového potravináře je být zdravé a žít dlouho. A chemické přísady a jiné modifikované organismy k tomu nepřispívají. Ze stejného důvodu odmítají mléčné výrobky, protože nyní je obtížné najít něco, ve kterém neexistují konzervační látky a látky zvyšující chuť;
 3. Maximálně – 50 stupňů. Surovinští potravináři také jíst kaši, ale nevařují je a zapečené v polukipyatke. Tato teplota je dost obtížná pro to, aby zrnka změkčila a stala se vhodná ke spotřebě;
 4. Jen potraviny, které rostou v zemi. Jinými slovy, surový jedlík může jíst všechno, co vykopává nebo trhl z bush nebo stromu. Všechno, co nám příroda dala – můžete jíst samozřejmě kromě lidí, ptáků a zvířat.
Sladidlo Фит ПарадNe všichni lidé konzumují cukr, používají sladidla. Sladidlo Fit Parade: cena a recenze. Další informace o tomto produktu..

A zde najdete užitečné informace o léčebných vlastnostech knotweed, stejně jako recenze na použití této rostliny v tradiční medicíně.

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik litru vody váží v kilogramech? Zde můžete odpověď zjistit. Odhalení zajímavých skutečností!

Co potřebujete vědět, než se stanete syrodom

Možná, když jste se seznámili s výhodami stylu jídla, přemýšleli jste o pokusu o tento druh jídla alespoň kvůli experimentu. Skvělé řešení!

Ale než začnete, zkontrolujte, zda se nacházíte v kategorii osob, kterým se nedoporučuje taková strava.

Surové potraviny se nedoporučují:

 • Děti do 18 let;
 • Těhotné a kojící;
 • Starší lidé;
 • Alergická.

Kde začít surové potraviny

Takže nemáte žádné kontraindikace, můžete začít, ale … Proč? Nejprve je třeba psychicky naladit skutečnost, že každý zakázaný produkt na poličce se bude zdát neuvěřitelně chutný, že oblíbené koláče a žetony se stanou nepřístupnými..

Jinými slovy, potřebujete silnou motivaci a morální postoj. Chcete-li si usnadnit cestu, najděte přítele podle zájmu. Můžete nalézt budoucího jedlého jedince jak na internetových fórech, tak mezi vašimi přáteli. Diskutujte o tom, co získáte změnou svého životního stylu..

Přemýšlejte o tom, jak zhubnout, jak se zbavit zdravotních problémů a jak se stát zajímavější osobou. Věřte mi, že se všichni budou zajímat o vaše změny, budou tam také ti, kteří se chtějí připojit.

Při rozhodování je čas připravit tělo. Nemyslíš, že se ráno probudíš a staneš se surovinou? Za prvé, vše by se mělo odehrát hladce a přirozeně, proto je lepší dodržovat tento režim:

 1. Odstraňte ze stravy pouze maso, nahraďte ho fazolemi nebo houbami;
 2. Nahraďte čaj a kávu vodou a džusy;
 3. Začněte napařovat kaši v pansy;
 4. Přidejte do každé jídlo několik zelenin;
 5. Vždy, když máte hlad, máte ovoce nebo zeleninu;
 6. Vyberte vhodný sport. Dokonalá jóga, pilates nebo jogging.
 7. .Nahraďte jeden po druhém, tepelně tepelně zpracovávaný, denní nádobí na část surového jídla..

Je hotovo!

Nabídka vzorku

Zatímco nemáte své oblíbené syrové potraviny, můžete použít tuto šablonu nabídky..

Na internetu najdete obrovské množství receptů, které vás překvapí a potěší. Budete se zajímat, kolik užitečných je v těchto zdánlivě jednoduchých receptech. Kombinují bílkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny a stopové prvky.

Den 1:

 • Snídaně: 2 pomeranče, ovesné vločky, teplé vody, 2 banány, 3 kiwi;
 • Svačina: ořechy;
 • Oběd: pohanková zelenina, zeleninový salát s olivovým olejem a citronovou šťávou;
 • Svačina: sušené ovoce nebo mrkev;
 • Večeře: 300 ml zeleninové šťávy nebo bramborová kaše.

Menu сыроеда2. den:

 • Snídaně: pohár ovocné šťávy, 2 banány, jablko s medem;
 • Svačina: sklenice šťávy;
 • Oběd: mrkevní kotlety, pepřový salát, rajčata, okurky a zeleniny;
 • Svačina: ořechy nebo bobule;
 • Večeře: zeleninový salát.

3. den:

 • Snídaně: rýže (předem namočená), zeleninová nebo ovocná šťáva;
 • Svačina: 1 grapefruit;
 • Oběd: zelný salát, syrové chlebové bochníky, dýňová kaše;
 • Svačina: surová semínka;
 • Večeře: mořské řasy se sezamem a bylinkami.

4. den:

 • Snídaně: salát z rajčat, okurky, houby a fazole, šťáva;
 • Svačina: banán nebo jablko;
 • Oběd: zeleninové omáčky, ovocný salát s medem;
 • Svačina: šťáva;
 • Večeře: zeleninová hladká.

Tipy pro začínající syroedam

Komunikace с однодумцами на форумахPředevším si přečtěte úspěšné příběhy o přechodu na surové potraviny, ale nezapomínejte na příběhy lidí o jejich chybách na cestě k cíli. Lepší, koneckonců, učit se od ostatních, a ne jejich chyby.

Neváhejte se zeptat, protože lidé budou potěšeni, že jejich zkušenost se pro někoho stala zajímavou..

Udržujte deník jídla, ve kterém si zapište vše, co jste jedli nebo pili den před poslední maličkou věcí. To vám pomůže pochopit, v jaké denní době se obvykle chcete zlomit a co jste udělal.

Po nalezení příčiny nebo tzv. Spouštění můžete situaci napravit jednoduše tím, že se vyhneme akcím, které ve vás vyvolaly hlad..

Věnujte pozornost vašemu okolí, jsou jasně lidé, kteří nepřijmou vaši touhu měnit váš život nebo ho přijmout s nepřátelstvím..

V takovém případě máte dvě možnosti: snažte se jim vysvětlit své postavení nebo se vyhnout komunikaci s nimi. Nezapomeňte, že to děláte pro své vlastní dobro, a že jste to vy, kdo by se měl starat o pohodu vašeho těla..

 1. Udělej si přátele, kteří jsou lidé s podobnými názory;
 2. Vezměte si meditaci;
 3. Přineste s sebou ovoce a ořechy, aby nedošlo k zlomení;
 4. Nezapínejte peníze navíc, abyste nechodili do kavárny;
 5. Uchovávejte si deník jídla;
 6. Přečtěte si další motivační literaturu nebo blogy..

A konečně předkládáme vaší pozornosti video se zajímavým rozhovorem o syrových potravinách:

Loading...