Ve Francii je nádherné město Dijon a pochází hořčice, která je populární po celém světě. Dijon se nejprve liší od receptu ruské hořčice. Naše omáčka má svůj vlastní speciální styl, je pikantní, velmi horká. S chladem bude okamžitě vyčistit váš nos, to není sladká francouzská příchuť pro vás – naše i v chladných zimách se oteplují.

hořčice

Historie vzhledu

Ve Francii je hořčice používána již od roku 1292. Během tohoto období je uvedena v královských rejstřících. Pod jménem “Dijon” hořčice se stala známou již od 13. století. Jednoduše řečeno, slovo “Dijon” pochází z názvu města Dijon, kde se začalo vyrábět.

Postupně založená partnerství pro výrobu této koření byla stroje pro její výrobu a originální recepty, které používaly bílé víno. Tato výroba označila začátek aktivního vniknutí hořčice Dijon do života lidí z různých zemí. A v roce 1937 byla oficiálně schválena značka “Dijon Mustard”..

Jaký je rozdíl mezi Dijonem a obyčejnou ruskou hořčicí?

Podívejme se na rozdíly:

 1. Francouzský výrobek je připraven z loupaných černých a separovaných septičkových semen. Semena mohou být celé nebo drcené, jsou pěstovány poblíž Dijonu v Burgundsku. Přidejte šťávu z nezralých hroznů nebo mladé bílé víno. Některé recepty používají vinný ocet. Chuť francouzského produktu je jemná, sladkokyselá. Kompozice může být koření, jako je estragon, levandule nebo tymián;
 2. Naše hořčice se nejčastěji vyrábí z prášku, avšak v současné době je možné zakoupit produkt ze semen hořčice Sarepta, která se pěstuje u Volgogradu. Prášek na ochucení se nedosáhne broušením zrn a zhotoví se z koláče, který zůstává po vytlačení oleje z jader. Cítíte, jaký je rozdíl? V obilné francouzské omáčce je nativní hořčičný olej a rostlinné oleje se přidávají do našeho prášku. Ale pouze hořčičný olej může zmírnit ostrost a ostrost, ale obyčejný slunečnicový olej to neudělá, takže plačíme z naší omáčky;
 3. Takže francouzský výrobek má měkčí chuť, je mírně ostrá, zcela bez ostrosti, trochu sladká. Náš produkt je více spalující, mnohem “hrubší”;
 4. Francouzská omáčka má skvělou měkkou konzistenci s viskózní strukturou, nejčastěji se vyskytuje v zrnech a naše je obvykle připraveno jako jednotná omáčka. Stín Dijonu může být od bledě žluté až po jasně žlutou;
 5. Francouzi nemají jediný způsob vaření. Přírodní ocet, bílé nebo červené burgundské víno, stejně jako bylinky a koření mohou být přidány do omáčky. Byla doba, kdy se místo octu přidávala kyselá hroznová šťáva verjuice (vergus), což bylo také docela vhodné. Náš recept je mnohem jednodušší, kromě hořčice samotné bude potřebovat vodu, sůl, některé koření a ocet.
As сделать настоящий чупа-чупс в домашних условияхJak si vyrobit lízátko doma – zkuste tuto lahůdku připravit podle našich receptů.

Jak si vařit koláče s uzeným kuřecím masem a houbami, přečtěte si náš článek.

Polský recept na tresku je úžasně chutný recept na ryby, který se ukázal být velmi něžný a chutný..

Aplikace pro vaření

Dijonská hořčice je chutná a zdravá. Podporuje dobré trávení, má antioxidační účinek. Proto je vynikající pro každé maso, a zvláště pro kebaby nebo kebaby vařené na grilu. Dokonale doplňte vařené vepřové maso, vepřové kotlety, pokud ještě předtím, než si položíte kus do pánve, namazte to s touto kořením ze všech stran. Maso bude šťavnatější a měkčí..

Můžete to udělat jinak: nakrájejte maso na plátky (4 cm tlusté), dělejte jednotlivé kusy. Rozkrájejte kousky kořením a Dijonovou hořčicí. Díky příčným řezům je maso dobře namočené. Smažte ho v horké pánvi s olejem.

B vitaminy obsažené v zrnech jsou důležité pro správný metabolismus uhlohydrátů, takže francouzský produkt se zrny má také velmi příznivé vlastnosti. Obilná hořčice se dokonale projevuje i v pokrmech s masným masem. Burning zrna pomůže lépe pohlcovat mastné potraviny, protože se nedoporučuje odmítat masné výrobky a bohatou polévku, zejména v zimě.

Je to naprosto nepostradatelné v mnoha omácích a salátových dresinkách. Koneckonců, někdo miluje sladkost a někdo miluje hořkost. Tato omáčka usmíří každého. Co se týče domácí majonézy, je lepší přidat na něj negralentní francouzskou hořčici, pak se bude hodit doslova vše od ryby až po saláty.

Je možné fantazírovat s přísadami: vyrobte majonézu s estragonem a zrnitou hořčicí v rybách, přidejte česnek a tymián na maso. Omáčka zlepšuje chuť hořké a ostré zeleniny, jako je ředkvička “daikon” nebo celer.

Přidá pikantní chuť do ryb a mořských plodů, která se připravuje s přídavkem francouzské omáčky. Například populární belgické pokrmy – slávky v hořčičné omáčce, ve kterých vedle hlavních ingrediencí přidejte produkt z Dijonu.

Domácí recept na vaření

Recept na výrobu francouzské omáčky se zdá být komplikovaný, ale ve skutečnosti je založen na hořčičném semínce, které lze dnes koupit bez problémů.

Budete potřebovat:

 • tmavá a lehká hořčičná semena – směs vážící 100 g;
 • teplá voda – 2 lžíce. lžíce;
 • bílé víno – 50 ml;
 • balsamic 50 ml;
 • olivový olej – 60 g;
 • přírodní med – 40 g;
 • mořská sůl – 8 g;
 • Pepřová směs – 2 špetky.

Celková doba vaření: 2 hodiny a 15 minut.

Postup:

 1. Namočte směs zrn v teplé vodě, nechte na pár hodin; dunk
 2. Přidejte bílé víno, balsamico a olivový olej na zrno; přidat уксус
 3. Přidejte směs pepře, medu, jemné mořské soli, která se dobře rozpustí; přidat горчицу
 4. Mash paličku, dokud není dosažena požadovaná konzistence.. hořčice

Co nahradit francouzskou omáčku

Nicméně není těžké nalézt náhradu za francouzský výrobek. V salátech je “oblékání” zakysané smetany s pravidelnou hořčicí vynikající se všemi přísadami. Je pravda, že chuť je neobvyklá, s mírnou ostrostí, ale pokud si s takovou zálivkou ochutnáte salát z čerstvého zelí, zelenina bude mnohem jemnější..

Pokud opravdu chcete něco – musíte to vařit. Proto se nebojte experimentovat, není žádná Dijonská hořčice – přidejte obvyklou jídelnu do misky, ale s chutí křenu.

Druhým číslem je kozácká verze hořčice, v této omáčce namísto tradičního octa byl přidán okurkový nálev. Pikantní, kyselé, sladké poznámky – všechno je v tom, aby nádobí mělo zvláštní chuť.

A konečně, naše hnědá sareptskaya hořčice, která se pěstuje u Volgograd. Chutná trochu jinak než Dijon. Lze ho použít jako koření pro všechny produkty, zejména maso, na okurkách a omáčky, přidané do salátových dresingů..