Pečení koláčů velikonočních vyžaduje speciální dovednosti. Vaření lahodného velikonočního dortu závisí na kvalitě produktů, respektování jejich proporcí a správné technologii. Perfektně vařený koláč dokazuje profesionalitu a zkušenosti pekaře..

Doba pečení

Chuť muffinu zajišťuje nejen perfektně vařené těsto, ale i respektování časových a teplotních podmínek během pečení..

Jak dlouho se koláče obvykle pečou:

  1. V peci, při mírném zahřátí, pečení průměrný koláč vážící až 1,5 kg trvá téměř hodinu. Je-li vysoký a váží až 2 kg, doba vaření se zvýší na jeden a půl hodiny. Malý koláč se pečou asi 35 minut. Připravenost výrobku se kontroluje pomocí dřevěných třísek. Zasypá se v surovém těstě před zahájením postupu a nakonec je odstraněno. Suchost třísky ukazuje připravenost;
  2. V pomalém sporáku je čas pečení 60-65 minut. Pro testování pečiva tentokrát nestačí. Proto neotvírejte víko vícesměrového otvoru. Můžete jednoduše nastavit čas navíc. K dispozici je možnost držet dort v režimu vytápění. Hlavní věc – doba pečení by měla být asi jeden a půl hodiny;
  3. Pečení v pekárně závisí na modelu. Musíte vybrat speciální režim a postupujte podle pokynů. Pokud takový program neexistuje, zvolí se režim nejdelšího pečení. Například program pro pečení francouzského nebo dietního chleba.

VelikonoceKlasický tvarohový Easter – několik úžasných receptů ze zakysané smetany.

Pokuste se vařit osetský masový koláč, který byste se měli určitě pokusit..

Jak si vyrobit tvrdé sýry doma – přečtěte si náš výběr lahodných receptů.

Teplota pece

Neméně důležitá otázka – při jaké teplotě pečeme koláče v troubě? No, teď to odpovíme..

Ohřívač by měl být ohřát na 100 stupňů. Cesto, které vzrostlo na 2/3 formy, je umístěno v horké troubě. Po 10 minutách se teplota nastaví na 180-200 stupňů a pokračuje se k pečení koláče, dokud není hotová.

Plynová trouba se zahřívá 15 minut a nastaví maximální teplotu. Pak se velikonoční koláč umístí dovnitř a teplota se nastaví na 210-220 stupňů. Pokud je koláč vysoký, pak dostatečná teplota na 200 stupňů. Doporučujeme umístit nádobu s horkou vodou do spodního zásobníku. Aby nedošlo k spálení horní části výrobku, před tím, než je snadno zakryté navlhčeným kruhem papíru..

Pečení papíru

Ne každý má zvláštní formu, takže se používají jednoduché formy z papíru. Kolik a za jakých teplot by měly pečené koláče psát? Vaření velikonočních koláčů v papírových formách je výhodné, jelikož nedochází k hoření, pečení zůstává čerstvé po dlouhou dobu. Použití papírových formulářů vyžaduje mírné snížení teploty pečení na 160 stupňů. Výrobní připravenost je také možné kontrolovat dřevěným hrotem..

Lahodný velikonoční dort – krok za krokem recept
At какой температуре нужно выпекать пасхальные куличи
Složení Počet
mouka 550 g
mléka 250 ml
žloutek 4 kusy.
máslo 130 g
cukru 150 g
vanilin na špičce nože
sůl poloviční lžičku
instantní droždí 3,5 lžíce.
Doba vaření: 300 minut Kalorie na 100 gramů: 324 Kcal

Budete také potřebovat cukrářské dresy. Přidejte do těsta pomocí marmelády, kandovaného ovoce, hrozien, ořechů. Chcete-li připravit glazuru, budete potřebovat 150 g smetanového sýra a práškového cukru, stejně jako vodu. Surové bílkoviny nahradily bezpečnější smetanový sýr.

Kvasinky se nalijí do hluboké nádoby s moukou, obsah se mísí. Nyní musíte hlubokou pánev házet žloutkem. Zbývá přidávat roztavené máslo, lehce zahřáté mléko, vanilin a sůl. Když je míchadlo rozbité, vytvoří se lehká pěna. K vytvořené směsi se přidává mouka, stejně jako drcená marmeláda. Neustále míchání vytváří měkkou konzistenci těsta. Vytvořená a zakrytá kulička těsta se ponechá na pár hodin zahřát..

Těsto je rozloženo na dně krémové multivarki misky a pokryté víkem. Během prvních 10 minut musíte použít režim udržovat teplo. Poté je cesta asi 40 minut. Po zvednutí dvakrát můžete provést režim “pečení”.

Po 1 hodině a 20 minutách se konečný produkt odstraní, ochladí se 10 minut. Nyní můžete přejít na talíř. Zmrazení se připravuje smícháním smetanového sýra s moučkovým cukrem. Pro zředění tloušťky se přidá voda. Dort je ozdoben glazurovaným víčkem a vícebarevným zakončením. Happy Easter!