Kdo z nás si nepamatuje tuto mimořádnou chuť pouze pečeného domácího chleba bez kvasnic?

Ale, bohužel, ne každá žena v domácnosti pečou chleba, protože se nechtějí obtěžovat kvasnicemi. Ve skutečnosti je pečení chleba na sourdough velmi jednoduché.

bez kvasnic хлеб

Věčné krmivo pro lahodný nekvašený chléb

Tato možnost je nejjednodušší. Ale výsledek není horší. Pro přípravu startéru potřebujete pouze dvě složky – vodu a mouku ve stejném množství (přibližně 300 g každý)..

Příprava probíhá v několika fázích:

 • 1. mixujte 100 g mouky a vody. Důkladně promíchejte a zakryjte výslednou hmotnost textilií (ručníkem). Nejlepší je nechat nádobu s budoucím kvasem na teplém místě, kde nebude vidět. Bubliny by se měly pravidelně tvořit (hmota bude zkvasena), proto je třeba několikrát denně přiblížit a míchat hmotu;
 • 2. druhý den přidáme další 100 g mouky a vody, promícháme, pokryjeme ručníkem a odjedeme na další den;
 • 3.: hmotnost by měla růst v rozměru a sestávat z bublin. Naplňte naposledy a vraťte se na teplé místo.

Když jsme naposledy krmili sýr, je důležité zachytit okamžik, kdy se bude zdvojnásobit. To znamená, že je nejsilnější v tomto období a může být rozděleno na dvě části..

Jeden může být použit k výrobě chleba bez droždí, druhý – vložte do lednice (nejlépe uložené v nádobě s plastovým víkem s otvory).

Věčné sourdough je voláno, protože to může být podáváno z lednice a znovu pečené neuvěřitelně chutné domácí chleby..

Nekvašené sourdough na kefír pro domácí chléb

Kefír – jeden z oblíbených produktů, které se používají k výrobě sourdough.
kvas для хлеба без дрожжей

Prvním krokem při přípravě takového receptu je příprava jogurtu. Vezměte 150 g a ponechte ho po dobu tří dnů. Během této doby dochází k přirozenému procesu oddělení vodní části od mléčné báze..

Druhá fáze: přidáme mouku. Obvykle se používá žito (asi 50 g). Důkladně zasahujte: konzistence by se neměla podobat příliš husté kyselé smetaně. Zakryjte směs ručníkem, gázou nebo jiným textilním výrobkem a nechte na den..

Třetí etapa: přidat více mouky. Děláme to pohledem, až se konzistence připomíná těsto na palačinky. Po zakrytí a po několika hodinách bude aktivně růst v objemu a může být použit pro pečení..

Chmelové kužele jako hlavní prvek kvasu

Na fermentu chmele se získává méně chutný a voňavý chléb bez droždí. K jeho přípravě budou potřebovat následující komponenty:

 • Půl litru vody;
 • 3 lžíce chmele;
 • Mouka (nejlépe žito);
 • Asi 1 čajová lžička medu nebo cukru.

Nejprve musíte připravit chmel. Chcete-li tak učinit, vezměte kontejner (malý hrnce) a nalijte vodu tam. Přineseme ho do bodu varu, snížíme oheň a přidáme tam chmel.

Je zapotřebí, aby vypil malý oheň na čtvrt hodiny. Po uplynutí této doby ho vyjměte z ohně, nechte vychladnout a přidejte cukr nebo med.

Po medu / cukru přidáme mouku. Ujistěte se, že konzistence nebyla tlustší než zakysaná smetana a odložila se na teplé místo, kde není žádný den po dobu asi jednoho dne..

Druhý den by měla být hmotnost dvakrát nebo třikrát větší..

Pozitivní stránka této metody spočívá v tom, že startér může být uložen po velmi dlouhou dobu. Chcete-li to provést, stačí ji dát do ledničky, a když je nutné spálit něco, jen aby ji krmit.

Další populární sourdough recepty na nekvašený chléb

Existují další recepty pro výrobu sourdoughs. Stojí za to však poznamenat, že to jsou chmelové kužely, které byly používány jako hlavní složka již od starověku a na jejich základě je mnoho receptů..

Raisin sourdough recept

Chcete-li vytvořit potřebujeme:

 • Rozinky (asi 10 věcí);
 • Sklenice vody;
 • 125-150 g mouky (přednostně žita).

Sušené rozinky položíme do misky a nalijeme vodu. Obal nádobu zakryjte ubrouskem nebo ručníkem a nechte je na teplém místě tři dny. Ujistěte se, že neexistují žádné koncepty.

namočte изюм

Po přiděleném čase filtrovejte vodu do litrové a polové láhve s gázou, přidejte mouku a dobře promíchejte. Zakryjte ji ručníkem (ubrouskem / gázou) a nechte na pár dní..

přidat воды

Po této době by hmota měla být vše v bublinkách (začne kvažit) a být několikrát větší v objemu.

by měl получиться консистенция сметаны

Hmotnost může být uložena po dlouhou dobu. Stačí ji podávat asi jednou za 48 hodin. Pokud udržujete připravený ferment, pak je poprvé (3-4 dny) optimální přidat 100 g vody a mouky..

kvas можно использовать

Rice Sourdough

Je třeba připravit:

 • Rýže – 100 g;
 • 1,5 šálků teplé vařené vody;
 • Cukr – 30 g;
 • Mouka (může být pšenice) – 7 polévkových lžic.

První etapa: vezmeme naši rýži a naplníme ji sklenicí teplé vařené vody. Mírně rozmícháme a přidáme 10 g cukru, poté vložíme na chladné místo a nedotýkáme se tří dnů.
bez kvasnic хлеб

Druhý stupeň: po 60 hodinách filtrováme a přidáme tři lžíce mouky, 10 g cukru a důkladně promícháme. Postupně by hmota měla začít kvažit a vytvářet bubliny. Jakmile tento proces začne, musíte přidat další lžíci mouky a zbývající vodu..

Třetí etapa: čekáme na další den, po kterém násjeme zbývající mouku a cukr.

Tento recept na sourdough může být použit nejen pro pečení chleba, ale také na buchty, palačinky a koláče. Ta část startéru, která zůstala nevyužitá, může být uložena v chladničce.

Tipy a doporučení pro výrobu droždí bez kvasnic

Pokud si přečtete recepty, můžete pochopit, že příprava kvasu není superkomplikovaný proces, jak tomu bylo dříve. Aby výsledek byl vždy nejlepší, je důležité dodržovat několik doporučení:

 1. Věčné kvašení lze připravit na libovolnou mouku: bez ohledu na to je pšenice, celé nebo žito. A nejzajímavější je, že nezáleží na tom, jaký druh pečiva je třeba pečeme (to znamená, že můžete pečený chléb pečeme s žito a naopak);
 2. Aby výsledek byl vždy úspěšný, musíte sledovat čistotu kuchyně v místě, kde necháte produkty k fermentaci. Forma se snadno objeví v hromadě, takže pečlivě sledujte čistotu místnosti;
 3. Nejlepší je uspořádat větrání s malým kvašením: k tomu je třeba zakrýt jen velmi hustou látkou (jemnou gázu), nebo pokud ji držíte ve skleněné nádobě, udělejte několik vrstev ve víku. Ale ujistěte se, že proud čerstvého vzduchu není příliš velký – jinak se hmota začne opotřebovávat;
 4. Přímé paprsky slunce jsou škodlivé. Zabrání tvorbě nezbytných bakterií mléčného kvašení;
 5. Pokud ponecháte startér v chladničce, před použitím ho musíte udržovat při pokojové teplotě po dobu nejméně půl dne. Poté může být krmen a po pouhém půl dne k použití;
 6. Klasický vrchní obvaz se skládá ze stejného množství mouky a vody. Rovněž je nutné dodržet podíl hmoty kvasného volného kvašení, který je k dispozici, a hmotnost vrchního obvazu: musí být stejný.

Vaření chlebů bez chleba na chlebovém pekárně

Množství různých zařízení v kuchyni každé hospodyně v mnoha směrech usnadňuje život. Moderní pekárny na pečení umožňují pečení chutného chleba.

Jednoduchý chléb bez kvasnic v chlebáři s “věčným” kvasem

Hlavní složky jsou:

 

 • Sourdough – asi 6-7 polévkových lžic;
 • Mouka – asi tři sklenice;
 • Sklenice vody;
 • Rostlinný olej – dvě lžíce;
 • Sůl – pár čajových lžiček;
 • Cukr – pár polévkových lžic.

V prosívané mouky přidejte cukr, sůl, 2 polévkové lžíce. lžíce rostlinného oleje a velmi pečlivě promíchejte. Potom pokračujte přidáním hotového startéru.
chleba домашний

Mix a přidáme trochu vody. Těsto je nutné hněte, aby bylo odtlačeno z rukou. Poté ho necháme odpočívat a vylézt..

Tento proces může trvat jinou dobu, protože závisí na mnoha faktorech. Někteří lidé doporučují hnětení těsta večer a ponechání přes noc. Ráno pokračujte přímo do pečení..

Pokud potřebujete rychle pečnout nekvašený chléb, můžete použít vodní lázeň. Poté je výsledek zaručen na několik hodin..

Ve výrobci chleba jsou všechny tyto procesy zjednodušené. Některé modely nezávisle na sobě a hněte těsto a počkejte, až se zvedne.

Proto, pokud používáte chleba, položte všechny ingredience a nastavte program pečení a váhu 900 g.

Raj nekvašený chléb s věčným sourdough chlebaře

Musíte skladovat následující součásti:

 • Voda – asi 300 g;
 • Cukr – pár polévkových lžic;
 • Sůl – čajová lžička;
 • Sušené mléko – 1,5 lžíce;
 • Rostlinný olej – 1,5 lžíce;
 • Mouka – pár sklenic;
 • Vepřová panenka – 1 lžička;
 • Kmín – 1 polévková lžíce. lžíce;
 • Sourdough.

Připravte si pečivo a vložte všechny ingredience do misky. Kromě receptu bereme v úvahu doporučení pro pokládku podle pokynů vašeho přístroje..

Dále musíte zvolit program pro pečení žitného chleba. Ve sloupci “hmotnost” nastavte 0,9 kg.

Pokud je možné zvolit si smažení kůry, zvolte průměr.

bez kvasnic хлеб
Naučte se v peci pečeme chutný chleba doma, je mnohem chutnější než zakoupený..

Přečtěte si o pečení nekvašených chlebů v chleba a poznamenejte si některé recepty.

Možná vás zajímá zajímavý recept na domácí domácí pšeničný chléb, přečtěte si jej zde..

Nekvašený chléb bez kvasnic

Domácí chléb je mnohokrát chutnější než obchod, i když ho vaříte bez kvasu.

K pečení chleba bez vzniku kvasu potřebujeme:

 • Sušené mléko je asi třetina skla;
 • Pšeničná mouka – 1 kg;
 • Soda – 1,5 lžičky bez sklíčka;
 • Rostlinný olej – 100 g;
 • Kefír nebo ryazhenka – dvě sklenice;
 • Mletý koriandr, hvězda anýzu, kyselinu citrónovou, skořici – každá poloviční čajová lžička;
 • Pár čajových lžiček soli;
 • Dvě lžíce cukru.

Nejdříve si vezmeme nádobu (misku) a mícháme mouku se sodou, suchým mlékem. Je také nutné připravit druhou misku, kde se kefír smíchá s cukrem, sůl, kyselinou citronovou, skořicí, hvězdným anýzem a koriandrem.

Poté, co je druhá směs rovnoměrně smíšena, přidejte ji do mouky (první misku) a začněte hněte.

Výsledné těsto se vloží do horní pánve v troubě a pečeme s nízkým výkonem asi na několik hodin..

Příprava chleba pro některé z těchto receptů, je nepravděpodobné, že chcete koupit obvyklý obchod. Kromě toho, nekvašený chléb je lépe absorbován tělem, není schopen poškodit střevní flóru a vést k různým poruchám.