Vajíčka jsou cenným a užitečným produktem. Z nich si můžete připravit jídlo na snídani, oběd a večeři.

Raw яйца

Je to také skvělé občerstvení na silnici nebo na pikniku za předpokladu, že je skladován při vhodné teplotě..

Je snadné je vařit, pouze moderní zařízení, jako je mikrovlnná trouba, se jeví jako zcela nevhodné..

A může ještě mít šanci?

Mikrovlnné vajíčka: proč ne

Vejce jsou křehký výrobek, jeden neopatrný pohyb nebo lehká rána a všechny vnitřní části vytekají ze skořápky a musíte je chytit rychleji, aby se vařil omeleta později.

Je možné vařit vajíčko v mikrovlnné troubě? Odpověď na tuto otázku může být dána tímto: samozřejmě ano, pokud máte trpělivost, čistící hadřík a ochranný oblek v případě výbuchu..

Pokud vaříte výrobek v mikrovlnné troubě ve vodě, vytvoří se obrovský tlak ve skořápce, pod jehož působením může žloutek a bílkovina explodovat, což povede k poruše zařízení.

No, pokud se mikrovlnná trouba jen vypne a ve skutečnosti může zasáhnout proudem, dveře se mohou otevřít, sklo může prasknout. Je lepší provádět takové experimenty.

Pokud jste opravdu nesnesitelní a chcete vařené vejce na snídani, ale pravidelný vařič nefunguje, pak je možnost zbavit produkt skořápky a vařit v mikrovlnné troubě. Tato metoda bude fungovat bezpečněji a přesněji..

MIKROVLNNÉ TROUBY!

Kuchaři, kteří chtějí vyzkoušet techniku ​​a ztuhnout nervy vařením vajíčka v mikrovlnné troubě, potřebují znát některé tajemství:

Mikrovlnná trouba

 1. Kuchyňské nádobí pro experiment – velmi vhodné pro mikrovlnnou troubu. V opačném případě hrozí nebezpečí rozbití desky na malé kousky, rozbití skla a poškození kuchaře;
 2. Pokud je potřeba, je lepší vařit studené vejce. Když ho okamžitě vyloučíte z chladu, můžete vidět výbuch po dobu 5 sekund;
 3. Nemůžete použít fólii, odráží to mikrovlnné paprsky a vypne zařízení. Mikrovlnná fólie je jistým způsobem, jak vidět blesk doma;
 4. Nastavením časovače ve správný čas se nemůžete podívat do trouby, produkt může explodovat, rozbití skla a člověk se dostane do popálení nebo jiných zranění.

Dále popisujeme, jak vařit vajíčka v mikrovlnné troubě, pokud jste odhodláni pokusit se implementovat tento nebezpečný experiment..

Osvědčené metody vaření

Takže můžete vařit vajíčka ve skořápce v mikrovlnné troubě, pokud jednáte velmi pečlivě. Pro vařené vařené pokrmy budete potřebovat:

 • Keramická mísa (můžete hrnec);
 • 1 surové vejce;
 • Štipka soli;
 • 300 až 400 g vody;
 • Pin, hřebík nebo jehla.

Dělej прокол иглойUmyjte vejce, jen vařenou vodu, nalijte do misky a přidejte sůl. Pomocí jehly, čepu nebo hřebíku opatrně propichněte plášť dostatečně hluboko, aby byl také pod ním prasklý film.

Dejte vajíčko jemně a pomalu (aby nedošlo k prasknutí z vroucí vody) do vody po straně, na které nedochází k propíchnutí, snažte se neotočit a bílá a žloutek nevyteče. Zapněte časovač na 6 minut při nízkém nebo středním výkonu.

Po uplynutí doby dostanete tvrdý přípravek, který je třeba umístit do ledové vody. Takže skořápka se bude lépe pohybovat od bílkovin.

Měkké vařené vejce lze také vařit v mikrovlnné troubě, je snadnější udělat, než je vařit. Potřebné produkty a nádobí pro 1 porci:

 • Hluboká mísa;
 • 1 surové umyté vejce;
 • Štipka soli;
 • 400 gramů vody.

Nalijte slanou horkou vodu do misky a opatrně ji vařte. Vložte do mikrovlnné trouby. Doba vaření – 3 minuty při 400 W.

Když vyprší čas, dejte ji pod studenou vodu. Měkký vařený produkt je připraven.

Je důležité mít na paměti, že mikrovlnná trouba je od sebe navzájem odlišná, proto se může v každém modelu měnit vaření..

Z pokusu a omylu nalezne kuchař optimální počet minut a minut, při kterých bude nádoba získána podle potřeby.

Dalším spolehlivým způsobem vaření vajec ve skořápce naleznete v videu:

Vařené vejce bez pláště v mikrovlnné troubě je skutečné

Chcete-li získat zdravou snídani vajec vařenou v mikrovlnné troubě, potřebujete vědět skvělý způsob, jak je vařit bez pláště..

Pro bezlepkové jídlo budete potřebovat:

 • Hluboká deska;
 • 0,5 lžíce. máslo;
 • 1 vejce;
 • Potravinářský zábal.

Vařené яичко без скорлупыOsušte talíř olejem a opatrně ho rozlomte, aby se žloutek nemísil s bílkovinou. Obal pokrývejte obalem tak, aby se nedotkli výrobku..

Napájení nastavte na 400 wattů po dobu 2 minut. Každých 20 vteřin se doporučuje zastavit čas a zkontrolovat připravenost nádobí, ale dbejte na to, abyste nespálili prsty..

Připravte se na jídlo a nechte ho stát minutu nebo dvě.

Tato metoda je dostatečně spolehlivá, aby zabránila výbuchu produktu, ale existují speciální nástroje, které přesně pomohou vařit vejce bez pláště. Za tímto účelem se používají speciální nádoby na vaření vajec..

Pro jednu část produktu bez obalu budete potřebovat:

 • Kontejner pro pečení vajec;
 • 1 surové vejce;
 • 1/3 lžičky máslo;
 • Sůl na špičce nože.

Chcete-li produkt vložit do kontejneru a přidat ho. Nádobu umístěte do trouby a nastavte na 4 minuty při nízkém výkonu..

Maso položte na hotovou misku a podávejte ji stolu..

Speciální forma pro pečení vajec pomůže jemně vyndat nádobku z mikrovlnné trouby, aniž by se spálila..

Obsah kalorií яицPokud sledujete svou váhu, pak je pro vás důležitý obsah kalorií. Jaké jsou kuřecí vejce kalorií. Buďte informováni!

Jak si připravit velkolepou omeletu v troubě, přečtěte si zde. Skvělý recept na milovníky kuřecích vajec..

Hledáte účinný způsob, jak zhubnout? Proteinová dieta – to, co potřebujete! V tomto článku se o tom můžete dozvědět vše..

Snídaně gurmánského rajčete

Vařené vajíčko v mikrovlnné troubě může být v rajčat, lilku, pepři nebo cukety. Takové původní rozměry překvapí domácnosti. Pro 1 osobu potřebujete:

 • 1 zralé, čisté rajče;
 • 1 surové vejce;
 • Sůl – chuť;
 • Křepelka petrželky na dekoraci.

Odřízněte horní část rajčat a odstraňte buničinu lžící.

Vyřízněte сердцевинку

Kladivo v bílé s žloutkem a solí.

Jdi dovnitř яичко

Umístěte desku s miskou do mikrovlnné trouby a nastavte čas na 4 minuty na 450 wattů. Ozdobte jídlo s větvičkou petržele.

Jídlo в помидоре

Vařené vejce na snídani jsou jídlo šampionů a také lidé, kteří sledují tvar těla, zdraví a prostě milují tento produkt. Jeho užitečnost je neuvěřitelná a chuť je jemná a jemná..

Vaření vejce v mikrovlnné troubě není snadné, ale je to možné. Stačí, abyste se drželi bezpečnostních opatření, znáte tajemství a znovu experimentujte.

Představujeme vám další způsoby vaření vajec v mikrovlnné troubě, když jste se o to pokusili, můžete rychle a snadno připravit různé jídlo na snídani nebo občerstvení: