Biscuit je základem cukrářského umění. Téměř všechny koláče, pečivo a pečivo naznačují přítomnost tohoto pečení. Pouze hustota, tloušťka a další přísady v těstě se liší..

namočit бисквит

Správně připravené houbové koláče se vyznačují svou jemností a lehkostí textury, ale cukrářské umění se neustále vyvíjí a diktuje nové podmínky, které vyžadují nové vlastnosti od základny. Někdy návrh dortu vyžaduje další zpracování sušenkových koláčů, aby se zabránilo účinku “suchého” koláče, někdy je naopak třeba vlhká a měkká podložka a poté se na záchranu dostanou různé impregnace.

Jejich příprava doma nevyžaduje odborné znalosti, pouze přesné dodržování receptury a proporcí.

Cukr a tekutina – základ impregnace, který buď otočí koláč na jídlo bohů, nebo poškozuje strukturu koláče, takže je lepší použít poměry časově ověřené z následujících receptů.

Bisuptový koláčový sirup

Nejdříve se musíte rozhodnout o potřebných objemech, jak bylo zmíněno dříve, jakost koláče závisí na připraveném sirupu. K tomu existuje zvláštní vzorec:

 • 1 kus je sušenka;
 • 0,7 – sirup pro vrstvy koláče přímo;
 • 1.2 doplňte krém.

Část se vztahuje na hmotnost použitého produktu. Například pokud dort váží 900 g, bude to trvat asi 570-600 gramů..

Chcete-li zjistit potřebné rozměry pro svůj dort, můžete použít tabulku z knihy Kengis a Marchel, která se datuje od roku 1959. Navrhli následující skutečnosti, s ohledem na to, že pro každé dvě lžíce cukru smíchaného s 3 – vodou se získá 100 g cukrového sirupu na namočení houbového dortu:

 • 8 polévkových lžiček. l cukru písek + 12 lžící. l teplo voda = 400 gramů sirupu;
 • 9 lžící. l cukru písek + 13,5 st.l. teplo voda = 500 gramů sirupu;
 • 12 polévkových lžiček. l cukru písek + 18 polévkových lžiček. l teplo voda = 600 gramů sirupu.

Vyberte si hrnce se silným dnem a před použitím ho opláchněte studenou vodou. Po nalijte správné množství cukru a nalijte vybrané množství vody.

posypeme сахар

Vařený sirup na nízké teplotě za stálého míchání s dřevěnou lžící nebo silikonovou špachtlí. Je důležité, abyste stříkačku nepropustili přes stěny, jemně jej míchat.. 

míchat ложкой деревянной

Po úplném rozpuštění krystalů cukru můžete zastavit míchání a počkat na vaření. Na povrchu se objeví pěna, měla by být odstraněna a vařič bude vytažen z ohně..

sirupu готов

Syrup pro impregnaci houbového dortu s brandy

Pro gurmány a milovníky dobrého alkoholu bude příjemné překvapení jemná pachutí a jemná rafinovaná vůně koňaku v kusu jemného dortu. Tato impregnace je harmonicky kombinována s máslovým krémem, jelikož obaly s takovou vrstvou mohou být bez dalšího zpracování suché..

Bude potřebovat Hlasitost
Koňak nebo dezertní víno  50 ml
Voda 150 ml
Cukr 100 g

Je-li dort malý, stačí 4 lžíce cukru. Voda se mísí s cukrem v hrnci. Při nízké teplotě se směs přivede k varu. Když je základový sirup připraven, ochladí se a přidá se k němu 50 ml brandy nebo dezertního vína..

Chcete-li jemně a rovnoměrně rozložit sirup přes dort, můžete jej nalít přes lžičku na ruce, nechat kapky jemně proniknout do základny sušenky.

Sponge Lemon Sirup

Ideální pro rolky z tropického ovoce nebo bobule..

Bude potřebovat Hlasitost
Chlazená vařená voda 200 ml
Lemonová tinktura 2-3 umění. l.
Cukr 100 g

V misce kapaliny se cukr míchá až do úplného rozpuštění. Pak je jemně nalití citrónovou šťávu, může se před použitím vyprázdnit. A všechno je důkladně rozvedeno. Vzhledem k tomu, že se nejedná o citronovou šťávu, která se používá, sirup neudělá sušenku chuť sladkokyselou..

Tinktura samotná je docela jednoduchá. To vůbec nebude trvat:

 • 1 citron;
 • 6 polévkových lžiček. l vodka.

Jemně kouste citrónovou kůru a vytlačte džus z buničiny odšťavovačem. Nakonec promíchejte vodku a citronovou šťávu. Komponenty jsou nakresleny na tmavém místě po dobu dvou dnů, poté je výsledná tinktúra v chladničce odstraněna až do použití..

Pokud na ruce není žádná citronová tinktáze nebo se nechcete obtěžovat s vařením, udělá se další recept..

Bude potřebovat Hlasitost
Lemon polovina
Voda 1 šálek
Cukr 15 g
Vanilka  1 sáček

Nakrájejte plátky citronu na kousky a potom na něj nalijte sklenici vroucí vody. Výsledný tekutý cukr se míchá. Po těchto jednoduchých manipulacích můžete sušenku nasáknout.

krem-dlya-tortaKy notot not τη notot τη τη τη not not not not τη τη nototot notot τηot τη not not notkyky τη τη τη τη τη τη notot τηky notot τηky τη τη τη not not τη τη not not τη not not τη τηot τη notkyotky?

Jednoduchý recept na houbový dort doma, vzít na vědomí.

Jak pečeme lahodný a šťavnatý houbový dort s mákem, nabízíme vám naše recepty s krok za krokem.

Káva-impregnace dortu

Tento sirup je určen pro koláče s oříšky nebo čokoládovým krémem.

Bude potřebovat Hlasitost
Káva 10 g
Cukr 50 g
Vroucí voda 1 šálek
Rum  1 lžička.

impregnace с кофеNejprve musíte vařit šálek silné kávy. Pošlete tam dvě lžíce sladkého písku a dobře promíchejte. Nápoj by měl být ochlazen na střední teplotu. Aby byl dort poskytnut zvláštní chuť, přidá se do kávy čajová lžička rumu.

Když je impregnace připravena a ochlazena na požadovanou teplotu, vložte ji na dort. Pro rovnoměrnou distribuci pomůže banální uzávěr z plastové lahve. Vytváří malé otvory, kterými se sirup pomalu zvedá. Musí být pečlivě roztíráno s lžící na povrchu..

Zvláštní chuť této impregnace dá kávovou esenci. To je recept na speciální estety..

Bude potřebovat Hlasitost
Karamelizovaný cukr 450 g
Instantní káva 4 polévková lžíce. l.
Voda 60 ml

houbový dort с карамельной пропиткойRoztajte cukr karamelizovaný na nízké teplotě. Po odstranění hrnce s cukrem ze sporáku přidáme do něj vodu a aktivně rozdrtíme směs. Káva se vaří dvěma polévkami vroucí vody a vyleje se k ostatním složkám.

Když se esence ochladí, přibližně jedna čtvrtina šálku se používá v receptu na impregnaci kávy. Uchovává se v chladničce po dlouhou dobu až do šesti měsíců.

Mincovně-oranžová impregnace pro houbový dort

Tento sirup bude dělat dezert zvláštní a unikátní, díky své zvláštní osvěžující chuti a vůni..

Bude potřebovat Hlasitost
Mincovna 30 g
Orange 1 ks.
Vodka 100 ml
Cukr 200 g
Voda 125 ml

Vodka je kombinována s vodou. Mincovna je důkladně umyta a jemně nakrájena. V misce jsou rozdrcené listy naplněny kapalinou. Cukr se naplní a míchá až do úplného rozpuštění..

V důsledku toho se komponenty nalijí do nádoby s víkem a po dobu jednoho až dvou týdnů. Po uplynutí doby, kdy je tinktura připravena, přidáte pouze pomerančový džus.

Τη notototky τη not τη not τη not notkyot notototky τη not τη notot for not τη nototot τη τηot τη τη τη τη not not τη τη notot τη τη τη τη τη notky τη not τηky not τη τη τηot not τη not not τη nototot not τη not τηotot τη τη τη τη not τη not not

Tajemství použití impregnace

 1. Před použitím je důležité ochladit sirup na střední teplotu;
 2. Aromatizace horkého sirupu, právě odstraněného ze sporáku, je zakázána, protože aromatické látky se jednoduše odpařují;
 3. Základem sirupu je cukr, takže byste se měli předem postarat o nákup vysoce kvalitního cukru;
 4. Sirup je před použitím jeden den;
 5. V horkém počasí je nutné zvýšit procento cukru v sirupu, takže produkt trvá déle, granulovaný cukr a voda se používají ve stejném poměru. V zimě je lepší dodržovat obvyklý recept;
 6. Pokud jsou v dortu tři koláče, pak se hlavní impregnace dostane do nejvyšší vrstvy, střední není tak bohatě namočená a spodní je spokojena se zbytky. Podle toho jsou poměry přibližně následující – 2: 3: 5;
 7. Standardní dortový dort absorbuje více sirupu než vanilkové koláče, takže je třeba sklízet více sladkého likéru;
 8. Více impregnace je zapotřebí pro koláč, vynechané soufflé, spíše než na skutečnost, že s tvarohem a máslovým krémem.

Po impregnaci je koláč poslán do chladničky nebo na balkon, pokud je zima venku, přes noc. Do základního sirupového receptu lze přidat kromě těch, které jsou uvedeny v receptu, absolutně jakýkoli likér (meruňka, třešeň, čokoláda) nebo tinktury. Pro rovnoměrné rozložení impregnace se doporučuje použít stříkací pistoli, pokud taková ruka neexistuje, pak se bude provádět běžný kartáč..