Každá nádoba má svou jedinečnou chuť, která se objeví během vaření. Ve většině případů však výdatné hlavní kurzy získávají svůj chuť přidáním různých omáček. Pesto je tak vynikající, skvělý doplněk..

Stručně o omáčce

Italská těstovina je hlavní národní pokrm, který je připraven v každém regionu země. Nicméně každá lokalita upřednostňuje použití svých charakteristických přísad k tradičnímu pokrmu. Takto se populární omáčka Pesto objevila v provincii Janov, v regionu Ligurie..

Původ receptury na italské aromatické přísady do světově proslulých těstovin se považuje za čas římské říše. Nicméně, první záznam, který dokumentuje vzhled omáčky, byl vyroben před více než 150 lety..

Recept je založen na nezměněných pokrmech – ovčího tvrdého sýra, olivového oleje (první odstředění), bazalky se zelenými listy, česneku, borovice. V některých jiných oblastech Itálie je obvyklé přidávat rajčata spíše než ořechy, nebo se stává, že se používají i sušené rajčata s mandlemi, ale odmítají přidávat sýry.

Zajímavé je, že “Pesto” je ideální nejen pro těstoviny. Lze jej použít jako pikantní aromatickou přísadu do pokrmů z masa a mořských plodů, které mění klasickou sadu ingrediencí..

Nezměněný je pouze základní způsob vaření, kterým je použití mramorové malty s dřevěnou paličkou. Starý kuchyňský přístroj můžete vyměnit mixérem a mixérem, ale i název omáčky se doslova překládá jako “mletí”, “rozdrtit”, “rozdrtit”.

Klasický recept
As приготовить соус «Песто» в домашних условиях
Složení Počet
Parmazánový sýr 60 g
čerstvou bazalkou 60 g
olivový olej 6 polévkových lžiček.
česnek 10 g
borovice 20 g
sůl 3 g (špetka)
Doba vaření: 15 minut Kalorie na 100 gramů: 446 Kcal

Můžete si vyrobit omáčku “Pesto” doma, což neobvyklou a bohatou chuť na maso nebo rybí pokrmy. Při absenci reálného ovčího sýra je nejlepší provést náhradu pouze ve formě tvrdého parmezánového sýra. Další možnosti výběru tohoto sýra jednoduše neodpovídají klasickému receptu..

nastavit продуктов

Proces vaření by měl začít s přípravou produktů. Abyste to udělali, jemně strouhaný tvrdý sýr. Basil praní, zbavte se nadměrné vlhkosti papírovým ručníkem. Pečeme česnek, nakrájíme na malé plátky, talíře.

bazalka добавить

Pro dosažení jednotné konzistence nalijte olej v jedné lžíci. V maltě přidejte bazalku, sůl a nakrájejte zeleninu na hustou hmotu.

Po přidání sýra, ořechů, česneku, másla. Měl by být bičován dřevěným talířem až do uniformy a postupně se nalije do zbývajícího olivového oleje..

přidat масло

Po dosažení nezbytné konzistence – tlusté, zelené, jemné hmoty, můžete sloužit “Pesto” ke stolu. Pokud kuchyně nemá maltu a tlouček, můžete vytvořit omáčku pomocí mixéru..

pesto

Sicilská pesová omáčka

Jedna z variant přípravy úžasné italské omáčky Pesto je recept s přídavkem čerstvých rajčat ze Sicílie. Chuť takové aromatické přísady se nejen stává světlejší, ale bude mnohem více známá v barvě, na rozdíl od klasického zeleného Pesto..

Chcete-li vytvořit verzi rajčatové omáčky, budete potřebovat:

 • listy bazalky – 30 g;
 • borovice – 20 g;
 • čerstvé rajčata – 250 g;
 • Sýr Ricotta – 70 g;
 • olivový olej – 30 ml;
 • Sýr parmazánu – 30 g;
 • sůl – 1 lžička. (žádný snímek);
 • mleté ​​pepř – 1 špetka;
 • česnek – 1 špička.

domácí соусVytvoření aromatické přísady trvá pouhých deset minut pomocí kuchyňského robotu. Ve sto gramů stejné krásné omáčky bude obsahovat pouze 143 kcal.

Začněte přípravu produktů s rajčaty. Měl by být nakrájen na polovinu, vymačkaný z rajčat, nebo sušen v suché pánvi, čímž se odstraní přebytečná vlhkost. Dva druhy sýra brousí na jemné struhadlo. Opláchněte listy bazalky a oloupejte česnek.

Do kuchyňského robotu vložte rajčata, bazalku, ořechy, parmezán, papriku, česnek a sůl. Mícháme do hladké, přidáme sýr ricotta a máslo. Výrobky znovu promíchejte, abyste vytvořili omáčku. Tato možnost výroby omáčky umožňuje skladovat ji na chladném místě jen pár dní..

As приготовить творожный пирог с яблокамиPřipravte jemný tvarohový dort s jablky. Připravili jsme několik receptur, které lze připravit jak v pomalém sporáku, tak v troubě..

Bramborový a rybí koláč – výdatné jídlo, které dobře funguje se zeleninovými saláty.

Poštovní mrkev – tento pokrm lze vařit i v přísném postu. Přečtěte si naše tipy a pokrm se vám bude líbit.

Fraktální peso s vlašskými ořechy a petrželkou

Další skvělou možností vaření pro Pesto je přeměnit ingredience na levnější a cenově dostupné ingredience. Tak drahé piniové oříšky jsou nahrazeny arašídy, vlašské ořechy, ale do voňavé bazalky se přidává méně vonné petržele. K vytvoření omáčky budete potřebovat:

 • jádrové ořechy – 20 g (4 ks);
 • arašídy – 12 g (1 polévková lžíce);
 • petrželka – 30 g;
 • tvrdý sýr – 60 g;
 • bazalka – 60 g;
 • olivový olej – 60 ml;
 • česnek – 10 g;
 • citron – 30 g (1/4 díl).

Použití mixéru v procesu vaření umožňuje omáčku provést za dvacet minut. Energetická hodnota čtyř porcí bude rovna 353 kcal na 100 g “Pesto”.

Ošroubované ořechy při přípravě produktů musí být rozdrceny rukou nebo nožem. Osušte česnek, nakrájíme na plátky a mírně stlačte džus. Všechny zelené se rozpadají. Jemně nastrouhaný sýr.

V mixéru byste měli dát všechny přísady a sýr na poslední zatáčce a stlačit šťávu z citronu. Olej přidávejte pouze při malém rozmíchání. Při mletí všech produktů byste měli dostat tlustou zelenou pesto omáčku, která je uložena na chladném místě, podávaná na pokrmy z masa, rozložená na černém chlebu s plátkem rajčat a sýra.

Kulinární jemnosti

Předseda konsorcia janovské omáčky každoročně vznáší otázku zachování tradiční klasické receptury ochucené “Pesto”. Mnoho stávajících možností pro vytvoření tohoto pokrmu vám umožňuje vybrat si velmi omáčku, která osloví přátele a příbuzné. Ale kulinářské jemnosti při jeho tvorbě jsou:

 1. Při výběru bazalky je třeba mít na paměti, že tradiční recept předpokládá trvalé používání zelených listů této voňavé zeleně;
 2. Rozměry a počet jednotlivých komponent je regulován nezávisle na volbě kuchaře;
 3. Mincovna, rukolou, koprem, stejně jako arašídy, mandle, lískové ořechy mohou být přítomny v omáčce;
 4. Je nutné používat pouze olivový olej, a také výhodně první odstředění – extra panenský.

Italská omáčka by měla být skladována v sterilizované nádobě, která by měla být skleněná. Obvykle se vloží do chladničky, ale skladovatelnost není delší než dva dny.