Jak vařit majonézu na Dyukanu: několik populárních receptů

Zda normální francouzský doktor, rodinný doktor Pierre Ducane myslel už v roce 1975, že 25 let projde a jeho jméno bude hromit po celém světě, že jeho metoda, kterou vyvinula pro snížení obezity u obézních pacientů, půjde do dějin a revoluce v dějinách dietologie.

domácí майонез

Mnoho kritiků se pokoušelo rozdrtit dietu, kterou Ducan vynalezl v tatters, tvrdit, že to je škodlivé pro zdraví, a ztracené kilogramy se vždy vrátí po skončení zvláštního kurzu výživy.

Došlo ke skutečnosti, že autor způsobu úbytku hmotnosti, který má největší počet adeptů na světě, byl vyloučen ze všech národních francouzských a poté ze světových lékařských rejstříků.

A opět Francouzská revoluce! Útočit!

Od té doby však pod mostem proudí spousta vody a Pierre Dukan a jeho podnikání i nadále žijí a pomáhají lidem ve svém těžkém boji s extra kilo. Ti, kteří jsou obeznámeni se základními principy stravování, nemusí vysvětlovat, jaké jsou hlavní fáze stravy, například:

 • Útok;
 • Cruise;
 • Upevnění;
 • Stabilizace.

Vzhledem k tomu, že hlavní postulát stravy spočívá v spotřebě omezené škály produktů v každé fázi, je dodržování takové stravy poměrně obtížné, zejména ve fázi “útoku”, nejtěžší ze všech. Každá další fáze rozšiřuje rozsah povolených produktů a život se stává lepším a mnohem zábavnějším..
majonéza с яйцами
S rostoucí popularitou a šířením stravy po celém světě se počet receptů, ve kterých jsou produkty, které jsou povoleny ke spotřebě, kombinuje ve všech možných a nemožných kombinacích a způsoby jejich přípravy také nezůstanou. A přestože Dukan má všechno, co není zakázáno, můžete jíst tolik, kolik chcete, kolik může jíst kuřecí prsa nebo zelí bez vaší oblíbené omáčky – majonézy?

Správní odborníci na výživu by s odsouzením říkali: “Jaká majonéza? Máte extra kilogramy! Žvýkat mrkev a ovesné otruby! “Ale Ducane získal uznání ztráty hmotnosti po celém světě, protože se postaral nejen o výsledek, ale také o proces, uvědomil si, že čím méně bolestivé to jde, tím nižší je pravděpodobnost poruchy.

Navrhujeme zvážit nejzajímavější verze recepty Ducan majonézy.

Klasický recept na majonézu

Vhodný pro každou fázi Pierra Ducana.

Tento recept se také nazývá “majonéza s tekutým parafínem”. Mnozí, kteří se seznámili se složením ingrediencí, jsou zmateni – rozpaky způsobují přítomnost vazelinového oleje, nepovažují se za jedlé a prodávají se v lékárnách.

Právě na tomto tuku je princip konzumace takové omáčky založen na takové tuhé stravě – petrolátum není absorbován stěnami žaludku a nežádoucími hosty – tuky nejsou konzumovány tělem. Zácpa slouží jako lékařská indikace pro vnitřní použití vazelíny a může být jedním z vedlejších účinků konzumace bílkovin bohatých potravin..

Majonéza připravená s vazelínovým olejem nemůže být vyhřívána, rosolová želé se může jíst výjimečně studená..

K vaření omáčky bude zapotřebí 3 vařených žloutků. Je také možné použít surové žloutky, takže konzistence omáčky bude spíše jako majonéza, ale to lze provést pouze tím, že se zcela ujistíte v bezpečí vajec..

přidat яйца

Podle potřeby je možné aplikovat křepelčí vejce v poměru 1: 4. Pokud se v budoucnu budou používat majonézové vařené žloutky, musíte přidat 60 gramů mléka 0% tuku. Standardní množství vazelinového oleje – 100 gramů, lze snížit podle individuální touhy. Otec a hořčice jsou stále potřeba – 0,5 lžíce a 1 lžičku.

přidat уксус

Chcete-li dodat chuť, doporučujeme používat sladidlo a sůl..

Přidejte vařené žloutky na bzučené vidličkou (přidejte syrové vejce, pokud používáte syrové vejce), sůl a zamícháme náhradní cukr do čajové lžičky teplé vody, přidáme ke směsi. Pomalu vstřikujte vazelíkový olej. Krátce před připraveností nalít octa.

mixujte все ингредиенты

Dobře promíchejte.

mixujte до однородной массы

Je hotovo!

majonéza готов

Sýr bez vazelínového oleje podle Dyukanu

Chcete-li vařit majonézu Dukan a vyhnout se použití vazelinového oleje, budete potřebovat:

 • Nízkotučný tvaroh – 200 gramů;
 • Egg – 2ks;
 • Hořčice – 0,5 lžičky;
 • Citronová šťáva – 0,5 lžíce;
 • Sůl.

Vařte tvrdé vařené vejce a kaše s vidličkou v houbičce. Přidejte tvaroh, hořčici, citronovou šťávu. Pro dosažení jednotné konzistence se doporučuje smíchat směs se směšovačem. Sůl podle chuti.

Doba vaření – 10 minut.

Na bázi rostlinného oleje

Po úspěšném dokončení fáze útoku ztrácí váha právo rozšířit počet schválených produktů. Zde se ve fázi “Cruise” na stole stává dříve zakázaný rostlinný olej. Ale s jeho zařazením můžete udělat lahodnou a výživnou omáčku, která by měla být stále konzumována s umijeností..

Měli byste se také vyvarovat použití takové majonézy na večeři. Ale snídaně a oběd s malým množstvím majonézy s přidaným rostlinným olejem absolutně nepoškodí postavu..

Aby to bylo nutné:

  majonéza с растительным маслом
 • 1 surové vejce;
 • 150 ml rostlinného oleje (lepší než olivový olej);
 • 1 tablet sladidla, předem rozpuštěný v čajové lžičce vody;
 • 1 lžička hořčice;
 • 1 lžičku citronové šťávy (lze nahradit octem);
 • Sůl.

Připravte tuto majonézu je velmi jednoduché. Poté, co jsou všechny složky, s výjimkou oleje, smíchány a šlehány s mixérem, dokud se nedosáhne homogenní konzistence, aniž byste zařízení vypnuli, začne postupně oleje nalévat do tenkého proudu. Po zahuštění směsi – majonéza je hotová.

saláty легкиеPřipravte si lehký salát s receptem na majonézu s fotografiemi a doporučeními krok za krokem.

Berte na vědomí recept na brambory s kuřecími nohama v troubě s majonézou, přečtěte si doporučení.

Recept na majonézu v domácím mixéru nebo kuchyňském robotu. Přečtěte si, jak to udělat.

Recept na Dukan majonézu na mléko

Nízkotučné mléčné výrobky mohou jíst ve všech fázích stravy. Proto je majonéza na mléce zcela přijatelná pro vstup do stravy pro různé menu. Připravuje se tak:

Zmrzlý žloutek, vajíčka s tvrdou vajíčkou, smíchejte s lžičkou hořčice, přidejte lžičku citrónové šťávy, špetku mletého černého pepře, sůl. Výsledná omáčka se zahřívá ve vodní lázni za stálého míchání a přidá se 50 ml odstředěného mléka. Pokračujte v míchání, abyste zabránili hromadě. Je hotovo!

Při analýze receptury Ducanne majonézy můžeme usoudit, že kombinací schválených produktů, které je ochucují s vašimi oblíbenými kořeními, bylinami a kořením, můžete získat nekonečné množství chutných omáček, které diverzifikují vaši stravu a pomohou vám konečně zbavit se unavených kilo..

Loading...