Musí člověk nějakým způsobem ovládat svůj metabolismus? A obecně, co je v sázce tady?

V naší těžké době, bohužel, často dochází k situaci, kdy získáváme nadváhu. A to není důsledkem některých přesvědčivých důvodů, ale ve skutečnosti podle našich přání..

Abyste mohli sledovat své zdraví, je potřeba sama disciplína a dodržování některých omezení. Je snadnější jíst znovu, pokud chcete.

Zrychlit метаболизм

Bohužel, může to mít spíše nepříjemné důsledky. Pak musíte myslet na to, jak se starat o své zdraví? Bohužel tento proces je dlouhý a poměrně obtížný..

Nejde zde vždy o jednoduché omezení příjmu potravy. Je třeba vzít v úvahu řadu důležitých faktorů. Jedním z nejdůležitějších je správný popis rychlosti jeho metabolismu..

Je-li příliš nízká, ani snížení příjmu potravy nám nepomůže zhubnout. S vysokou úrovní jeho šancí zlepšit své zdraví dramaticky zvýšit.

Pokud se k této otázce přiblížíme formálně, pak je rychlost metabolismu člověka ve skutečnosti velkou velikostí nákladů na energii udržování životně důležitých aktivit těla, aniž by byly zohledněny všechny druhy dodatečných nákladů..

Jak zjistit rychlost metabolismu

První otázka, kterou potřebujete vyřešit pro sebe, je nejpřesnější určení rychlosti tohoto procesu, které je pro vás osobně vlastní. Jak to děláte? Obvykle použijte následující možnost.

Při výpočtu rychlosti je třeba zvážit, zda se jedná o muže nebo ženu.

Zvažte nejprve první z těchto možností. K tomu je třeba přesně měřit váhu a výšku..

Je třeba si uvědomit, že váha obvykle kolísá do dvou kilogramů během dne, v závislosti na tom, jak konkrétně jste strávili ten den..

Pro správné porovnání výsledků je třeba vážit ve stejnou denní dobu a přibližně ve stejném oblečení. Představujeme vzorec pro výpočet.

“Metabolická rychlost” = 66 + (13,8 * “Hmotnost v kg.”) + (5,0 * “Růst v cm”) – (6,8 *

Samozřejmě vzorec není dokonalý. Tato hodnota je kromě uvedených faktorů ovlivněna také řadou dalších.

Svaly

 • Jedním z nich je velikost svalové hmoty člověka. Čím lepší jsou svaly vyvinuty, tím vyšší je rychlost;
 • Doba růstu člověka, jeho věk. V některých životních stádiích se rychlost metabolismu může zvýšit nebo snížit. Poté, když dojde ke zvýšení růstu těla, výrazně zvyšuje jeho rychlost;
 • Je také ovlivněn takovým zdánlivě nevýznamným faktorem, jako je tělesná teplota. V případě, že se zvyšuje, taková rychlost se zvyšuje;
 • Použití stravy ve výživě. Pokud se člověk rozhodne zhubnout, a snižuje množství stravy, bude to nutně vést ke snížení rychlosti metabolismu. Tělo se přizpůsobí sníženému příjmu živin a energie, což nepochybně sníží míru úbytku hmotnosti;
 • Nezapomeňte na tak důležitý faktor jako dědičnost. Všichni víme, že různí lidé reagují jinak na jídlo. Někteří mohou jíst hodně, aniž by získali váhu, jiní se mohou z malého množství potravy ztuhnout..

Nyní zvažte, jak vypočítat rychlost metabolismu u žen. To bude vyžadovat stejné údaje jako v předchozím případě. Vzorec bude mírně odlišný..

“Míra metabolismu” = 655 + (9,6 * “Hmotnost v kg.”) + (1,8 * “Růst v cm”) – (4,7 *

Nezapomeňte, že rozměrem získané hodnoty je počet kilokalorií za den. Když hovoříme o dalších faktorech, které ovlivňují výsledek, můžeme mluvit o všem, co bylo zmíněno dříve.

TěhotenstvíMusíte také říci o vlivu těhotenství na tento proces. Během tohoto období se rychlost metabolismu dramaticky zvyšuje, což je snadné vidět například kvůli prudkému zvýšení chuti k jídlu..

Poté, co jste získali požadovanou hodnotu, abyste je mohli správně použít, je třeba zvážit následující skutečnosti.

Se sedavým životním stylem musíte vynásobit výslednou hodnotu 1,2. Tak dostáváme množství energie v těle po celý den..

Ti, kteří hrají sporty s nízkou intenzitou, jednou až třikrát týdně, mohou použít faktor 1,375.

Pokud je počet tříd od tří do pěti za týden, bude koeficient 1,725..

Při intenzivnějším cvičení má smysl použít faktor 1,9.

Co může narušit metabolismus

Čím vyšší je tato charakteristika člověka, tím úspěšnější je proces snižování hmotnosti..

Proto pro správné plánování tohoto procesu je třeba vzít v úvahu ty momenty, které příznivě ovlivňují lidský metabolismus a ty, které ho brání..

Nejprve zvážit podrobněji, co může zpomalit tento proces:

Nízká hladina kalorií пища

 1. Jedním z prvních míst na tomto seznamu je špatná výživa. Jedná se o nízkokalorické potraviny. Neztrácejte z dohledu skutečnost, že ztráta hmotnosti má dva důležité aspekty. Jedním z nich je proces snižování hmotnosti, zatímco druhá strana je kompletní dodávka těla v této době s potřebnými živinami a stopovými prvky. První bez druhé může vážně poškodit zdraví;
 2. Při konzumaci nízkokalorických potravin má tělo sklon zásobovat sklad, ale ve skutečnosti hromadí tuky. Kromě toho, aby se přizpůsobil procesu snižování hmotnosti, metabolismus se zpomaluje. Oba tyto faktory situaci jen komplikují;
 3. Také je důležitý rozvrh jídel. Malá častá jídla jsou užitečná a škodlivá, pokud jedí trochu a zřídka. V prvním případě se metabolický proces neustále ohřívá, zatímco ve druhém případě ho dlouhé přestávky brání;
 4. Životní styl, ve kterém se člověk trochu pohybuje. Intenzivnější fyzická aktivita činí metabolismus aktivnější, nedostatek cvičení, tento proces zpomaluje;
 5. Nedostatečný příjem užitečných minerálů a vitamínů. Žádné komentáře zde;
 6. Porušení vodní bilance může výrazně zpomalit proces snižování hmotnosti. Voda pro tělo by měla být dostatečná pro zdravé fungování..

Jak urychlit metabolismus při hubnutí: způsoby a tipy

Použijte воды

Teď se zaměříme na to, jak přesně můžeme zlepšit rychlost metabolismu, co bychom měli udělat pro tohle? Prostředky k dosažení tohoto cíle lze rozdělit do dvou skupin..

 1. Jak zabránit porušení tohoto procesu;
 2. Jak zvýšit účinnost metabolického procesu.

Následující část lze přičíst první části..

 • Je třeba jíst trochu, ale často. To se nejlépe provádí každé dvě nebo tři hodiny;
 • Používejte malé množství jídla. 200 až 250 gramů stačí;
 • Sledujte rovnováhu bílkovin, tuků a sacharidů. Normální poměr bude: 40-50% bílkovin, 20-30% sacharidů a 15-20% tuků;
 • Bylo by žádoucí vzít komplexy vitamínů. Mohou být zakoupeny v jakékoli lékárně;
 • Sledujte spánek. Jeho trvání by nemělo být kratší než 7 hodin během dne;
 • Pijte spoustu vody denně. To je nejméně jeden a půl litru během dne;
 • Pokuste se odstranit alkohol z pití..
Pití диетаNejjednodušší strava není ani zelenina, ale pití, protože voda má nulové kalorie a nasycuje slušně. Pitná dieta 30 dní: doporučení a recenze. Výsledek překročí vaše očekávání.!

A v tomto článku si vzpomínám na japonskou stravu. Mnoho lidí se jim líbí, i když je velmi obtížné je udržet..

Doporučení pro užívání kurkumu pro hubnutí jsou uvedeny zde. Postupujte podle tipů a postupně se postava stane krásnou..

Nyní uvidíme, co musíme udělat, abychom maximalizovali náš metabolismus..

 • Když se podíváme na tuto otázku o tom, jak každý kilogram Vaší tělesné hmotnosti pomáhá metabolismu, najdeme výmluvný fakt. Jeden kilogram tuku se vůbec nevztahuje na spalování kalorií a kilogram svalů to poměrně efektivně (100 kalorií denně). To naznačuje, že zvýšení svalové hmoty je důležitým faktorem při snižování hmotnosti;
 • Pokuste se jíst více bílkovin. Není to jen nejdůležitější stavební materiál lidského těla, ale i hlavní návrhář lidských svalů;
 • Potřebujete pít dostatek vody. Je vhodnější dělat to často a v malých porcích. Bylo by užitečné vypít sklenici vody na prázdný žaludek každé ráno;
 • Nezapomeňte na snídani! Ráno mnoho lidí plánuje trochu občerstvení, počítá s následnými jídly. Užitečnější možností by bylo dobré jídlo na snídani;
 • Změňte svou dietu. Pokud jste ve stravě s nízkým obsahem kalorií, nechte si hojněji jíst denně jeden den v týdnu. Tato různorodost udržuje tělo ve snaze snížit metabolismus kvůli nedostatečnému příjmu kalorií;
 • Pokuste se být častěji v pohybu. Aktivní životní styl vám umožní lépe řešit obezitu;
 • Nezapomeňte si odpočinout. V této době dochází k oživení a obnově těla;
 • Snažte se omezit spotřebu tabáku a alkoholu. Bude lepší, kdybyste se zcela zbavili těchto návyků..

Produkty, které urychlují metabolismus těla

Správně sestavte svou dietu – důležitou součást procesu snižování hmotnosti. Existují některé produkty, jejichž spotřeba vám pomůže..

Červená фасоль

 1. Používejte výrobky, které jsou vyrobeny z celých zrn. Na jedné straně jejich trávení vyžaduje spoustu energie – na těchto produktech jsou dobře zachovány živiny a stopové prvky;
 2. Červené fazole léčí střeva a současně mají vysoký obsah vitamínů B a zinku. Má pozitivní vliv na tvorbu svalové tkáně;
 3. Chudé maso je užitečné při vysokém obsahu různých druhů bílkovin – hlavního stavebního materiálu lidského těla;
 4. Aktivní spotřeba ryb snižuje hladinu hormonu leptinu, který přispívá k procesům obezity;
 5. Kyselé zelí pomáhá posílit imunitní systém;
 6. Citrusové plody jsou účinným metabolickým stimulátorem;
 7. Jablka také stimulují metabolismus;
 8. Mléčné výrobky dodávají tělu dostatek vápníku;
 9. Špenát, pepř, zázvor, skořice a čekanka také zlepšují metabolismus;
 10. V tomto seznamu můžete uvést šálek horké kávy ráno;
 11. Zelený čaj má jedinečné schopnosti, které vám umožní účinně spálit složité tuky..

Fyzická aktivita

Jaká je role takových zátěží pro proces snižování tělesné hmotnosti? Nejefektivnější zatížení, jako je běh, chůze nebo plavání, pokud je věnujete nejméně 20-30 minut během dne.

Studie ukázaly, že vyšší úroveň zatížení je pro muže nejúčinnější, situace je u žen rozdílná – nejlepší výsledky jsou dosaženy s průměrnou nebo nízkou úrovní zatížení.

Vzhledem k tomu, že vývoj svalů zvyšuje rychlost metabolismu, poznamenáváme, že silové cvičení budou mít významný přínos v procesu snižování hmotnosti.

Závěry

Nezapomeňte, že při ztrátě hmotnosti není pravděpodobné, že by jednoduché odmítnutí jídla pomohlo vyřešit problém. Přístup k této potřebě je složitý. Ve skutečnosti jde o změnu životního stylu..

Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, je potřeba samo-disciplína a neustálé práce na sobě. Ale dobré zdraví, které bude dosaženo jako výsledek, rozhodně stojí za to.!