Většina žen připouští, že navzdory bohatým zkušenostem s vařením nevědí, jak vařit rýži. Podobnost rýžové kaše se získává vůbec a jak vařit drobnou rýži na přílohu? V takovém případě pomozte multicookeru.

rýže сварить

Jak připravit oříškovou rýži v pomalém sporáku

Takže recept na drobnou rýži v pomalém sporáku je jednoduchý – potřebujete dvě části vody pro část obilovin. Dalším důležitým bodem – je důležité důkladně umýt rýži. Toto je prováděno k čištění vody..

Rýž může být vložena do sítka a nechat studenou vodu. Další možností je naplnit studenou vodou v hrnci a trochu jej umyt rukama. Po 10 minutách vypusťte vodu a nalijte novou..

Pro jednu rýžovou rýži potřebujete 2 podobné sklenice vody. Nalijte umyté obiloviny do misky multicookeru a nalijte ji vodou. Zapněte režim “kaše” nebo “plov”. Některé modely mají režim “rýže”..

Pokud je rýže plánována pro přílohu, skočte s vodou nebo přidávejte koření na ochutnávku. Dejte malý kousek másla. U sladké kaše se nesmí dát sůl. Všechno Pomalý sporák se vypne, jakmile je obloha připravena..

Kalorický obsah této nádoby je 300 kcal na 100 gramů rýže. Doba vaření závisí na režimu multicookeru..

Jak vařit rýži v pomalém sporáku drobivým jiným způsobem? Takže zapněte režim “Fry”. Smažte sklenici rýže v másle až do zlatohnědého. Přidejte koření a sůl.

Nalijte horkou vodu ve standardním poměru – část rýže na dvě části vody. Zapněte režim “Pilaf” nebo “Kashi”. Tato možnost vaření obilovin je také vhodná pro ozdobu a je vždy drobivá..

Poté, co jste zvládli přípravu jednoduché přílohy, můžete se pokusit vařit pilaf v pomalém sporáku:

  rýže с мясом

 1. Hovězí, vepřové nebo jehněčí – 400 gramů;
 2. Rýže – 1 šálek;
 3. Voda – 2 šálky;
 4. Cibule – 2 velké hlavy;
 5. Mrkev – 1 velký;
 6. Rostlinný olej nebo roztavený vepřový tuk – 100 gramů;
 7. Sůl, koření na pilaf podle chuti;
 8. Cesnaková hlava.

V režimu “Frying” smažte zeleninu. Cibule jsou nakrájeny na poloviční kroužky a mrkev je rozřezána na velké proužky. Nepoužívejte stříhadlo! V opačném případě mrkev změkne a nebude cítit v hotové nádobě..

Po 10 minutách smažte maso, abyste získali kůru. Nyní naplňte maso vodou na polovinu, sůl na chuť. Zapněte režim “Pilaf”. Po 20 minutách nalijte rýži, nalijte ji špachtlí a naplňte ji vodou.

Přidejte sůl, koření pro pilaf a zavřete víko. Jakmile zazní signál, dáváme česnek na vrchol pilaf a ponecháme půl hodiny v režimu ohřevu se zavřeným víkem.

Je třeba poznamenat, že tato jídlo má poměrně vysoký obsah kalorií a tuků. Proto ti, kteří následují postava, byste se s nimi neměli zapojovat. Nebo můžete vařit dietní verzi s kuřecími prsíčky a bez pražení.

Rýže propařená

Napařování je skvělý způsob, jak zachránit všechny cenné vitamíny v rýži. Přidáním své oblíbené zeleniny můžete získat vynikající výdatné jídlo. Nicméně, nezapojujte se do bílé rýže – je to dostatečně kalorie..

 • 2 šálky rýže;
 • sůl, máslo a koření podle chuti.

V kapacitě multicookeru naléváme vodu a zapínáme režim “páře”.

rýže промыть

Vložte umyté obiloviny do roštu na vaření. Aby nedošlo k pádu z poměrně velkých otvorů, můžete položit fólii.

rýže сварить

Sůl rýže ochutnáte a zavřete zařízení. Doba vaření je asi 30 minut. Rybí rýže je drobivá a chutná. Pro toto jídlo je nejlepší, aby se vařil.

rýže готов

Rýže s květákem a brokolicí

 1. Rýže – 1 šálek;
 2. Voda na vaření;
 3. Květák – 200 gramů;
 4. Brokolice – 200 gramů;
 5. Sůl a koření podle chuti.

Ve misce na vaření dáme obilovinu a sůl podle vkusu. Parní režim nastavíme na půl hodiny. Po 15 minutách otevřete víko vícedávkového vína a vložte zeleninu do misky. Toto jídlo lze vařit bez soli a pak jej nalít sójovou omáčkou..

Jak se vaří hnědá drobivá rýže

Hnědá rýže obsahuje mnohem více vitamínů a mikroelementů. Faktem je, že všechny tyto komponenty jsou ve skořápce obilí. Bílá leštěná rýže je vyčištěna, proto ztrácí velkou část živin. Obsah kalorií nerušených krup je stejný jako bílý – 330 kcal na 100 gramů. Ale přínos hnědé rýže bude mnohem více.

 • ¼ porce šálku rýže;
 • voda – 1 šálek;
 • mrkev – 40 gramů;
 • cibule – 40 gramů;
 • česnek – 1 hřebíček;
 • máslo – 30 gramů.
 • sůl a koření podle chuti.

Hnědá rýže se důkladně umyje. Cibule a mrkev na malé kousky. V režimu “smažení” smažte zeleninu na máslo na několik minut. Naplňte vodu a přidejte rýži. Sůl a pepř dle chuti. Zapněte “plov” nebo “kaši”. Nejčastěji tyto režimy trvají asi půl hodiny. Jakmile je obilnina připravena, položte oloupaný česnek a přenechte pomalý sporák v režimu vytápění po dobu půl hodiny. Chutná a zdravá příloha připravená!

Z obilovin z hnědé rýže můžete vařit jakýkoli pokrm, který je obvyklý. Například pilaf nebo risotto. Velmi chutná je možnost přílohy s opečenými houbami.

ovesné vločky котлетыOvesné vločky – chutné a zdravé jídlo, které stojí za vaření.

Imeretinsky Khachapuri je náš recept s podrobnými fotografiemi a doporučeními. Přečtěte si článek a připravte si tento neobvyklý pokrm..

Pizza za pět minut je opravdu možná! Náš recept je zde..

Nuance

Každý model multicookeru má vlastní řadu režimů pro přípravu lahodných pokrmů. A je nutné přizpůsobit se každému zařízení. Například multicookery “Scarlett” v režimu “krup” mohou trávit rýži.

Proto je v prvních časech přípravy důležité sledovat zuby. Zkušení uživatelé doporučují namísto tohoto programu, aby rýži v režimu fritování po dobu 30 minut nebo aby zapnul režim pečení. Hlavní věc je udržet poměr vody a rýže..

V některých zařízeních společnost “Redmond” existuje režim “rýže”. Polaris šel ještě dál – některé modely mají možnosti vaření hnědé nebo dušené rýže..

Tajemství vaření

Chcete-li vařit chutné přílohy, je důležité znát některé nuance:

 • Rýže by měla být dobře umyta. Nepoužívejte jej;
 • Můžete si předem smažit zrna v másle;
 • Krupice se nalije pouze velmi horkou vodou, nejlépe s vroucí vodou..

Doufáme, že naše rada vám pomůže připravit lahodnou drobivou rýži v pomalém sporáku jako obloha nebo vyrobit samostatné jídlo..