Dítě bude milovat oblíbené a oblíbené bramborové brambory dříve či později. Důležité je podat to podle všech pravidel, a pak tento doplněk a později obloha vyhraje jeho lásku..

Brambory пюре для ребенка

Pravidla pro zavedení doplňkových potravin z brambor

Podle mnoha pediatrů, brambory ve stravě dítěte musí vstoupit až poté, co se pokusí brokolici a cukety. Je žádoucí, aby se to nestalo dříve než šest měsíců. Pokud se tak stane dříve, trávící systém nebude připraven přijmout těžký škrob..

Dr. Komarovsky doporučuje později, přibližně ve věku 8 měsíců, kdy dítě má alespoň jeden zub. Současně je nutné dát nejen bramborovou kaší, ale i odvar, ale až poté ve složení zeleninových polévek a bramborových brambor přidáme brambory..

Poprvé podávejte poloviční lžičku. Poté musíte několik dní sledovat reakci těla. Pokud není vyrážka, alergie, změny ve stolici atd., Dítě se cítí dobře, pak můžete postupně zvýšit část.

Podávání brambor a jiných bramborových brambor by nemělo být delší než třikrát týdně. Tyto podmínky jsou diktovány stejným škrobem, který je po dlouhou dobu strávil žaludkem. Pokaždé, když potřebujete připravit nové pyré, protože během několika hodin se ztratí všechny užitečné součásti a při opětovném zahřátí úplně zmizí.

Během prvního krmení nepotřebujete přidávat do misky nic. To platí zejména pro sůl. Později některé matek začnou přidávat slunečnice nebo máslo, stejně jako mateřské mléko. Zvyšuje nutriční hodnotu a mírně zlepšuje chuť..

Pokud dítě odmítne jíst, není nutné ho donucovat. Možná se mu nelíbí chuť kořene. Pokuste se ji později přidat do dalšího zeleninového pyré..

Pokud dítě jedí s potěšením, znamená to, že věc je skutečně vkusná. Pokud opět odmítne, může se stát, že se tento výrobek úplně vzdálíte. S věkem dítěte sám ujasní, kdy to zkusíte znovu..

Jak vybrat brambory pro bramborové brambory baby

Zemědělské produkty jsou kvalitnější, i když někdy je obtížnější je získat a cena je mírně vyšší než v obchodě. Ale domácí kořenová zelenina nebude mít žádné chemické přísady, a to je pro dítě velmi důležité..

Při nákupu kořenové plodiny byste měli věnovat pozornost standardním známkám špatné kvality: obrovský počet “očí”, praskliny, kašovitý zápach, měkkost, vrásčitá kůže atd. Je také důležité vzít v úvahu sezónnost: na jaře se mladé brambory zdají spíše rychle. Když už je na trhu dost poměrně hodně, stojí za to používat jen takovou zeleninu, ne za loňský rok.

Správný recept (monopure)
As правильно приготовить картофельное пюре для грудничка
Složení Počet
brambory 1 ks.
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 76 Kcal

Takové bramborové kaše mohou být připraveny pro děti od 5 do 6 měsíců. Poprvé stačí dávat doslova 2 g na vzorek..

Jak dělat bramborovou kaší pro děti:

 1. Potrubí střední velikosti musí být oloupáno a potom umístěno do studené vody. Namočte několik minut a poté se umyjte. Čištění клубня
 2. Nakrájejte na několik kusů a vařte. V žádném případě by neměla být přidána sůl. Vaření в кастрюле
 3. Poté umístěte vařenou kořenovou zeleninu do mixéru a rozdrte ji tak, aby nedošlo k hromadě. V případě potřeby můžete přidat trochu bramborového vývaru nebo mateřského mléka.. Bičování блендером
 4. Chladni na teplo a servírovat dítě.

Bramborové brambory se zeleninou

SLOŽKY MNOŽSTVÍ
mrkev 0,5 ks.
brambory 1 ks.
olivový olej 3 ml

Bude trvat vaření – 35 minut.

Kolik kalorií – 78.

Jak vařit:

Zelenina пюре

 1. Toto jídlo lze podávat dětem od 8 měsíců věku. Pokud dítě již vyzkoušelo cuketa, můžete si ho také přidat docela, trochu..
 2. Oloupeme brambory a mrkev. Důkladně promývejte kořeny.
 3. Nakrájejte na několik kusů a vložte do hrnce, nalijte vodu, oheň a vaříme.
 4. Umístěte vařené produkty do mixéru a přidejte zde trochu olivového oleje. To lze provést pomocí ponorného mixéru..
 5. Mírně ochlaďte, pak můžete začít podávat..

Bramborové maso s masem pro miminko

SLOŽKY MNOŽSTVÍ
petrželové kořeny 1 ks.
brambory 2 kusy.
sůl 1 g
máslo 5 g
maso 60 g

Bude třeba připravit – 45 minut.

Kolik kalorií – 104.

Jak vařit:

 1. Děti mohou být podány dětem od 8 měsíců.
 2. Maso (telecí, krůtí, králičí) musí být poraženo v mísiči nebo dvakrát posunuto přes mlýn na maso. Projděte dvě nebo tři kuličky z výsledné hmoty, to znamená, uděláte kuličky a pak je vařte nebo parujte.
 3. Oloupaná kořenová zelenina je třeba umýt, pak nakrájet na kostky a vařit pro pár. K tomu není nutné mít dvojitý kotel, můžete použít běžný koš nad vroucí vodou.
 4. Smash zeleniny v mixéru do kaše. Pokud dítě ještě neví, jak žvýkat, pak by masové kuličky měly být poraženy spolu se zeleninou..
 5. Mírně sůl výsledné hmoty, přidat kapku roztaveného másla na to, míchat, nechat mírně vychladnout, a pak můžete začít krmení.

Jak se vařit s rybami

Bramborová kaše из картошки с рыбкой

SLOŽKY MNOŽSTVÍ
pór 30 g
brambory 2 kusy.
mořské nebo říční ryby 0,1 kg
slunečnicový olej 3 ml

Bude třeba připravit – 50 minut.

Kolik kalorií – 82.

Jak vařit:

 1. Umyjte pór a odstraňte všechny jeho tvrdé vlákna. Za to stačí zlomit stonku na polovinu rukama. Ty vlákna, které se neporuší, ale zůstávají visící, je třeba odstranit. Ořízněte vše ostatní na kroužky.
 2. Brambory nakrájíme bez kůry na několik plátků.
 3. Rybí steak nebo jeho ocasní část jsou také rozřezány na malé kousky.
 4. Všechny tyto přísady je třeba umístit do parního koše nebo do dvojitého kotle. Samostatné vaření není nutné..
 5. Napaňte páru, dokud není připravena, a poté přejděte na mixér. Přidejte pár kapek slunečnicového oleje a porazte to dohromady..
 6. Výsledné mírně ochlazené bramborové kaše mohou být krmeny..

Napájení кормящейPro mladé mumie doporučujeme následující článek: Nutriční charakteristiky kojící matky v prvním měsíci života dítěte.

Zde je podrobně popsáno, jak vařit jablko pro děti.

Zajímavé recepty z chobotnic pro děti budou užitečné pro vynalézavé rodiče..

Možnost vaření s mateřským mlékem

SLOŽKY MNOŽSTVÍ
máslo 3 g
mléko 40 ml
brambory 0,1 kg

Bude trvat na přípravě – 40 minut.

Kolik kalorií – 86.

Jak vařit:

 1. Brambory oloupeme a pak vroucíme malým množstvím vody nebo páry. Pro urychlení procesu můžete nakrájet ovoce na kusy.
 2. Vložte do mixéru a zabijte ho.
 3. Zahřejte mateřské mléko v pánvi, přeneste do mixéru a zopakujte..
 4. Výsledná směs se umístí do mísy, přidá se málo másla, promíchá se.
 5. Když trouba mírně ochladila, podávejte..

Užitečné tipy

Chcete-li ušetřit více živin v kořene, je nutné vařit “v uniformě”. Důkladně je důkladně umyjte. Poté peel, vložte do mixéru a vařte jako obvykle..

Také některé matky raději nevaří a pečou. To je nejjednodušší ve fólii v troubě. V tomto případě není kůže také okamžitě odstraněna. Plod potřebuje vychladnout, až poté může být kůra snadno odstraněna. Tyto brambory mají svou vlastní zvláštní chuť, takže často nejsou potřebné žádné přísady. Při vaření bramborových brambor trvá jen málo mateřského mléka nebo jiné kapaliny, takže se nevykazuje příliš suché..

Pokud tam není mixér, nebojte se. Bude trvat trochu víc času na přípravu jídla pomocí tolkushki. To by mělo být prováděno kvalitativně, jinak dítě nebude schopné žvýkat hrudky, může se uvíznout v zažívacím traktu nebo způsobit zácpu..

Abyste tomu zabránili, můžete brambory mletím sítem s lžící a přidávat zde přísady..

Je možné přidat nejen máslo a mateřské mléko. Chcete-li zředit pyré a extra chuť, můžete použít malou mléčnou směs, stejně jako povolené ovocné šťávy nebo zeleninové vývary..

Je třeba připomenout, že tyto pokusy mohou být zahájeny až od 8 měsíců věku, a měly by být také uvedeny ve velmi malých částech. Uchrání dítě před alergiemi..

Chcete-li získat extra škrob z kořene, je namočený. Malé ovoce vyžadují několik minut. Voda se zakaluje, stává se bílá. Větší ovoce je třeba namočit po dobu dvou nebo tří hodin..