Překvapte, udělejte šťastné a chutné krmení své rodiny – hlavním cílem každé hostesky. Příprava tradičního pokrmu, který je nejpopulárnější na světě – italská pizza – závisí na správné přípravě jeho základny – těsto. Měla by být nejen velmi chutná, vonná, ale i lahodně měkká a jemná..

Naučte se vařit to nejkrásnější pizzové těsto
As быстро сделать вкусное тесто для пиццы
Složení Počet
mouka 400 g
suché droždí 1 balení (7-10 g na 4 lžíce mouky)
olivový olej 50 ml
sůl 5 g
cukru 3 g
Italské byliny 15 g
vody 0,2 l
Doba vaření: 80 minut Kalorie na 100 gramů: 261 Kcal
Chcete-li vytvořit velmi jednoduché, ale strašně chutné těsto, které má sloužit jako základ pizzy, musíte připojit minimální množství času k dispozici pro všechny produkty a velmi málo úsilí.

Tento recept se dokonale hodí ke společnému výrazu – “všechno geniální je jednoduché.” Je to jasné i pro začínající kuchaře po první úspěšné produkci nádherného testu..

Před zahájením přípravy pizzy se sklenice oddělí od předem prosívané mouky a odloží se. Zbývající část mouky se nalije do hluboké misky a do ní se střídají sůl, cukr, italské bylinky a droždí. Všechno se mísí dobře.

Pak se do směsi mouky přidá olivový olej. Současně je nutné dobře míchat ruce tak, aby mouka byla nasáklá vonným olejem, vznikaly drobné kusy.

Teprve potom voda proudí, těsto je hněta a stává se lepkavá, vodnatá. Skleněná mouka, která byla ponechána dříve, je do ní nalita. Hnětací těsto by mělo pokračovat, dokud se budoucí základna pizzy nezastaví na ruce a nebude příliš měkká..

Hotové těsto je umístěno na teplém místě po dobu jedné hodiny a pokrmy, ve kterých se nachází, musí být pokryty ručníkem. Toto množství chutného těsta je dostačující pro vaření tří pizzy o průměru třicet centimetrů.

Těsto na kefír – rychlé a chutné

Existuje spousta možností pro vytvoření chutné pizzy na bázi mouky. Může se jednat o těsto s přídavkem kvasnic a bez něj, s použitím mléka a mléčných výrobků a bez nich. Nejrychlejší, nejkrásnější a výdatnější recept na základ oblíbené pokrmu z Itálie je těsto na kefír. Pro to bude jednoduché vytváření:

 • vejce – 1 ks;
 • mouka – 200-260 g;
 • kefír – 250 ml;
 • chudý olej – 10 g;
 • sůl, soda, cukr – 1 špetka (1/3 lžičky).

Trvat čtyřicet minut vařit celou pizzu, ale její základ – těsto bude připraveno v patnácti. Obsah kalorií obrobku činí 184 kcal na sto gramů.

V hlubokém kontejneru porazíte vejce přidáním cukru a soli, dokud se neobjeví první pěna a malé částice se nerozpustí. Poté se do vaječné hmoty nalijeme kefír a mícháme, dokud se nedosáhne homogenní konzistence..

přidat соду

Soda nemusí být potlačena kvůli použití kefíru, a proto by měla být přidána těsně před přidáním oleje a prosíváno předem moukou, která by měla být zavedena postupně, aby se zabránilo hromadě.

přidat муку

Hnětení by mělo být prováděno, dokud se nevytvoří homogenní zkušební hmota, která by měla být o něco tlustší než těsto pro výrobu palačinek..

vzbudit

Vytvořené množství těsta stačí k vaření jedné pizzy na standardní pečicí desce v troubě. Vaření italských jídel lze provést hned po dávce chutného a velmi rychlé pečení na pizzu..

těsto готово

Chutné těsto bez kvasnic v mléce

Nejdůležitějším tajemstvím, nejdůležitějším prvkem jakékoli pizzy je bezesporu jeho základ. Jedná se o správně smíšené těsto, které dokáže zprostředkovat jedinečnou chuť krásného, ​​milovaného mnoha italskými pokrmy..

Mezi mnoha receptami je třeba poznamenat, že kvasnice v receptu přispívají ke zvýšení krásy pizzy, ale bez nich a přidáním mléka získá připravená jídlo nádhernou chuť, lehkost, velkou jemnost a jemnou chuť.

Pro výrobu vynikajícího “mléčného” polotovaru na pizzu bude vyžadovat:

 • vejce – 2 ks;
 • mouka – 260 g;
 • sůl – 10 g;
 • slunečnicový olej – 30 ml;
 • mléko – 2/3 šálku (130 ml).

Třicet minut stačí k vytvoření vynikajícího těsta a kilokalory na 100 gramů skvělé základny na pizzu obsahují 250 jednotek..

Je třeba poznamenat, že tento recept neobsahuje další kuchyňské vybavení (mixér, mixér, kuchyňský robot). Vejce jsou hnány do hluboké nádoby, nalévá se mléko a máslo. Výrobky se dobře míchají bez velkého množství pěny.

Poté se do kaše postupně přidává mouka smíchaná se slaninou. Těsto se postupně stává tlustým a pak hnětené rukou po dobu asi deseti minut – dokud se přestane přilepit. Poté je těsto zabaleno do fólie a ponecháno dalších deset minut na teplém místě..

Množství produktů v receptu umožňuje vytvořit dvě pizzy ve vynikající kombinaci se zeleninou, sýrem nebo rybí plnkou.

Recept na lahodné těsto

Historie původu italské tuzemské kuchyně, historiků není zcela známa, ale první zmínka o ní pochází z V. století před naším letopočtem. Vzhled nádherného pokrmu je považován za období ve vývoji lidstva, kdy se starodávní lidé nejprve naučili pečení koláčů s plnkou..

To znamená, že závisí na základně pizzy, její jedinečné chuti. Vytvoření těsta z tvarohu pro výrobu domácí pizzy, budete potřebovat:

těsto для пиццы

 • tvaroh – 100 g;
 • mouka – 2 sklenice;
 • sůl – 1 lžička;
 • vejce – 1 ks;
 • Soda (hydratovaná v octě) – 3 g;
 • kefír – ¼ šálku;
 • deodorizovaný olej (nebo olivový olej) – 60 ml.

Zapejte těsto v patnácti minutách, ale bude potřebovat další třicet “odpočinku”. Ve 100 g velmi chutné pizzy bude 281 kcal..

V hluboké misce vytvořit těsto by mělo být mleté, sekané tvarohu, míchání s kefír. Po přidání oleje, vajec a soli postupně. Po každém přidání samostatného produktu musí být hmota důkladně promíchána..

K posledním produktům se přidává předem prosetá mouka a octová soda. Pečte těsto dobře. Jeho povrch by neměl být lepivý, ale textury základny by měly být husté, ale měkké..

Poté je pizzový polotovar zaslán do chladničky po dobu třiceti minut, což umožňuje připravit jakýkoli druh topinku pro další domácí pizzu.

dort на Новый годJak zdobit dort pro Nový rok 2018: tipy, nápady, příklady.

Hovězí šurpa polévka – poznejte tento úžasný recept.

Recepty jsou vynikající, tučné pečivo.

Užitečné tipy

Existuje mnoho užitečných a osvědčených doporučení pro výrobu pizzy. Mezi nejvýznamnější patří:

 1. Při vytváření těsta na kefír byste měli zastavit výběr fermentovaného mléčného výrobku s nízkým obsahem tuku (1-1,5%);
 2. Jakýkoli mléčný nebo fermentovaný mléčný výrobek, který je součástí polotovaru na pizzu, by měl být při pokojové teplotě teplý;
 3. Kombinace kefíru a sody poskytne zkoušce potřebnou pompánek a měkkost;
 4. Základem pizzy lze vyrobit z tekutého i hustého těsta;
 5. Rozbalte plátek pizzy by měl být velmi tenký (až jeden a půl centimetru tlustý), můžete provést punkce s vidličkou, takže základna je dobře upečená.

Je třeba si uvědomit, že forma, kde bude pizza pečena, bude potřeba pokrýt pergamenovým papírem a teplota v troubě musí být nastavena na 180 ° a výše.

Domácí nápoje na pizzu lze vybrat podle chuti a preferencí. Vytvoření přípravku ve formě těsta, stojí za to experimentovat, přidávat vonné koření, bylinky, které dělají jídlo ještě chutnější a chutnější.