Ruská a slovanská kuchyně je známá pro své pečivo. Koláč, nebo kuře, je považován za nejkusnejší pouze po správné přípravě těsta. Mělo by být měkké, vzdušné a velmi chutné..

Těsto pro Kurnik na kefír
As подготовить тесто для курника на кефире
Složení Počet
pšeničná mouka 5.5 Čl. nebo 0,7 kg
kefír 250 ml
sůl 30 g
granulovaný cukr 180 g
vejce 1 ks.
máslo 150 g
Doba vaření: 20 minut Kalorie na 100 gramů: 327 Kcal

Recept na jeho vytvoření vám pomůže pochopit, co přesně těsto v kurniku se změní na voňavé a jemné pečení. Tento proces je velmi jednoduchý, nekomplikovaný a v téměř každé kuchyni je více produktů..

V tomto případě by měl být polotovar pro měď vyroben tak, aby bylo možné použít několik druhů náplně, rozdělených na palacinky.

Vyrobené těsto lze připravit předem a skladovat na chladném místě po dobu tří dnů. Abyste ho hnědli, nejprve roztřete maslo na pánvi a poté jej nalijte do hluboké misky. Pak do téže mísy projedete vejce, přidejte cukr, sůl.

Proveďte maso dobře, nalijte kefír a začněte přidávat mouku malým sítem v malých porcích..

přidat кефир

Po začátku hnětení těsta. Teprve tehdy, když je měkká, může být pružně rozložena v pytlíku z polyethylenu, zabalena s lepícím materiálem nebo vložena do mazané olejové mísy..

přidat муку

Kuchař můžete začít vařit s použitím předem připraveného prázdného základu ihned po výběru a přípravě náplně.

těsto готово

Margarínový těstový recept

Kvasinky, bezdrozhevoe, těstoviny se mohou přeměnit na voňavé, lahodné kuře. Můžete si zvolit typ těsta a vytvořit úžasný jednoduchý obrobek, který budete potřebovat:

 • mastný kefír (3,2%) – 0,25 l;
 • smetanový margarín – 0,25 kg;
 • mouka – 0,8 kg ± 100 g;
 • soda a sůl – 5 g.

domácí блюдоJe možné začít pečení kurnik do dvou a půl hodiny po začátku vytvoření předlisku, zatímco těsto je hněteno po dobu 20 minut. Obsah kalorií 100 gramů polotovarů na kefír a margarínu činí 355 kcal.

Soda a sůl se vlijí do kefíru. Margarín by měl být nejprve roztaven a pak ochlazen. Musí být kombinován s kapalnou kapalinou, míchat.

Mouku lze projít sítem při usnutí v kapalné hmotě. Takže začíná proces hnětení těsta. Mělo by pokračovat, dokud se těsto nestane měkkým a pružným, nepřestane nalepovat ruce..

Po dokončení je polotovar zabalen ve filmu a umístěn na klidném místě po dobu 2 hodin před vypálením nebo přemístěním do chladničky..

kukuřice кашаKukuřičná kaše s mlékem – recept, který určitě musíte vyzkoušet.

Vezměte si na vědomí recept na italské těstoviny “Carbonara” se šunkou, krok za krokem vám pomůže správně připravit misku.

Jak smažit kotlety v pánvi, aby nedošlo k sušenému kusu masa. Recepty zde.

Pšeničná smetana

Kornik volal ruský koláč pečený v troubě. Fanoušci jemného, ​​drobného pečení budou milovat pokrm, který je založen na nádherné písečné přípravě. Chcete-li vytvořit test na zakysanou smetanu, budete potřebovat:

 • 200 g zakysané smetany a margarínu;
 • 2 žloutky;
 • 250 g pšeničné mouky;
 • na 5 g soli, prášek do pečiva a cukr.

Doba hnětení je pouze půl hodiny a obsah kalorií sto gramů je 410 kcal..

Vezmeme-li pár vajíček, budete muset oddělit žloutenky pro test a nevyhazovat bílé – budou užitečné pro mazání coopu. Cukr rozpusťte ve žloutkách, pak sůl.

Vysekávejte mouku a smícháme s práškem do pečiva a mícháme změkčený margarín se zakysanou smetanou a vajíčkovou směsí. Teprve pak může být dávka spuštěna injekcí mouky v malých porcích..

Takový polotovar je infuzován pouhých dvacet minut, lze ho použít k vaření pikantního koláče s masem nebo tvarohem.

Užitečné tipy

Ve většině receptů na těsto pro Kurnik bylo navrženo změkčení másla a margarínu při zahřátí pod vlivem vysokých teplot. Nicméně, aby se zachovalo větší množství užitečných minerálů, bude se vitamin uvolňovat, změkčuje krémový produkt vidličkou a pak se rozpustí, i když ne úplně, v zakysanou smetaně, kefír, mléko. Také si musíte pamatovat, že:

 1. Možnosti pro výrobu takového koláče jsou velmi rozmanité, ale ve všech margarínu je možné nahradit máslem a naopak;
 2. Mouka je prosetá nejen aby se zabránilo vniknutí odpadu do těsta, ale také obohatit a nasytit ho kyslíkem. Taková akce není nadbytečná ani kvůli dvojímu držení;
 3. Vyhněte se obvetrivaniya, těsto lze vysušit pouze umístěním obrobku do sáčku, obalování fólií, vkládání namazané misky.

Nejen proces tvorby hlavní složky kuře – těsta – je velmi jednoduchý, ale proces výběru náplně je vše, co je v kuchyni. Mohou to být brambory, zelí, jakýkoli druh masa, stejně jako rybí filé, různé čerstvé, konzervované ovoce, bobule.