Když se blíží taková jasná náboženská dovolená, jako je Velikonoce, lidé začnou “poutě” do obchodů s vejci. Již dlouhou dobu v Rusku je tradice jejich malování. Z tak jednoduchého produktu každý rok se téměř každá rodina snaží vytvořit vlastní malý umělecký mistrovský kus..

As можно красиво покрасить яйца на Пасху своими руками

V tuto chvíli je tato tradice tak pevně stanovena, že existuje mnoho způsobů, jak zdobit. Mnoho hostesky má své vlastní triky, o kterých se bude diskutovat v tomto článku. Ujistěte se, že je používáte a spojte se svým dítětem s dávnými tajemstvími tohoto obřadu..

Proč je obvyklé malovat vejce na Velikonoce?

Jak již bylo zmíněno, Velikonoce je jednou z hlavních náboženských svátků a tradice malování vajíček se táhne za staletí. V současné době se předpokládá, že se takový zvyk objevil ještě před oficiálním schválením dovolené.

Oficiální, ale ne potvrzená verze vzhledu této tradice je spojena s legendou Marie Magdaleny. Podle Bible to byla ona, která přinesla zprávu o zmrtvýchvstání římskému císaři. V té době však bylo nemožné, aby se císařský dvůr neobjevil. Tak vzala jednoduché vejce a šla s ním do paláce. Císař nevěřil ženským slovům a řekl jí, že jen tehdy, když se její nabídka stala červenou, připustil, že by mrtvý člověk mohl znovu ožít. Tehdy se stalo bezprecedentní zázrak – vejce se zčervenalo.

Legenda tak milovaná křesťanskými věřícími nemá žádné písemné potvrzení, což je důvod, proč se mnozí shodli na jednodušším potvrzení: Marie sama představila císaře malovaným vejcem se dvěma písmeny XB, tedy Kristus vzkřísil. Toto vejce se stalo první Velikonoce.

Někteří historici se však ponoří do pohanství a hledají kořeny této tradice mezi starými Slovany. To byl jejich výrobek, který byl považován za symbol plodnosti, který byl rozhodnut, aby byl vyzdoben v předvečer jarní dovolené přírody probuzení..

Každopádně kořeny tak krásné tradice nejsou tak důležité. Krashenki se již dlouho stala jedním z hlavních symbolů této dovolené a dokonce i zábavou pro děti..

Jak připravit vajíčka pro malování

vajíčka

Každý rok mnoho žen v domácnosti hledá nové způsoby, jak vytvářet krásné barvy a vzory na takovém jednoduchém a každodenním produktu. Nicméně, navzdory tomu, jak jsou namalovány, musí být každé vejce pečlivě připravené, aby bylo dosaženo jasné, rovnoměrné a syté barvy bez šmouh. Chcete-li to provést, nezapomeňte splnit některé poměrně jednoduché podmínky:

 1. Několik hodin před začátkem malování vyndejte výrobek z lednice. Pokud vložíte chlazené vejce do horké vody, skořápka se rychle roztříští, což je prostě nepřijatelné pro velikonoční vejce. To je důvod, proč se vejce dá nějaký čas prostě zahřát na stůl;
 2. Poté důkladně umyjte vejce nebo použijte vodu mýdlem nebo alkoholem. Tím se odmasťuje povrch skořepiny a nátěr pomůže ležet plochý;
 3. Bezprostředně po zbarvení použijte papírové ručníky, abyste otřeli přebytečnou vlhkostí a protřejte rostlinným olejem. Velikonoční jídlo tak dostane nádherný lesk.

Po dokončení všech těchto pokynů můžete pokračovat v přímém lakování. Níže jsou některé z nejpopulárnějších barviv..

Cukrářská aplikace

Nejjednodušší způsob, jak namalovat vejce, je použití přírodních barviv. Jednou z nich je jednoduchá cibulová kůra. Navíc, navzdory skutečnosti, že bude potřebovat dostatečně velké množství, bude loupat pouhými penny, takže to nebude zátěž pro peněženku.

Jak namalovat vejce na Velikonoce se svými rukama v plevy:

 1. Abyste Krashenki používali plevy, musíte z něj udělat bohatý vývar. Nejdůležitější věcí není lítost litovat, tím více bude, tím více bude nasycen barevný roztok. Pro něj ve velkém hrnci položil velké množství cibule, který by měl být naplněn vodou. Počkejte, až se vaření spustí a snížíte teplotu na nízkou teplotu, poté vaříme asi 40 minut. Roztok ochlaďte a deformujte ho. Mimochodem, pokud máte velkou misku, můžete ihned dát vajíčka ve vodě spolu s luskovinou, takže nebudete muset dělat několik operací;
 2. Poté, co je vývar hotový, vložte do něj vajíčka a nechte je po dobu 8 minut. Během této doby se produkt vaří a získává příjemnou hnědou barvu. Okamžitě přeneste vejce na studenou vodu. Nebudou ztrácet barvu, ale pak bude znatelně snazší čištění..

Na těchto barvách můžete snadno vyrobit různé dekorativní vzory. Jednoduše vyberte krásný list nebo květinu a připojte ji k vejci. Potřebujte všichni punčochy a pevně upevněte. Takže udělej pěkný obrázek.

krásy

Způsobů, jak hodit vejce na Velikonoce vlastními rukama přírodními barvivy

Samozřejmě, že cibulová kůra je také přirozené barvivo, které dá vajíčkům pěknou barvu v spektru od červené až hnědé. Existuje však obrovský počet dalších přírodních složek, které mohou snadno zbarvit produkt ve všech barvách duhy. Například:

 • šťáva z řepy dá příjemný růžový odstín;
 • citrón, pomeranč a mrkev budou mít nažloutlé bledé barvy a neplodná kůže bude jasnější;
 • špenát a kopřivka – vynikající barvy zelené;
 • červené zelí dá měkký namodralý odstín;
 • káva také dá hnědou barvu, jako je cibulová kůra, ale bude měkčí;
 • fialové květy poskytnou odolnou fialovou barvu.

Samozřejmě, existuje mnoho dalších přírodních barviv, zvláště skvělý pomocník v této paletě koření. K řádnému využití těchto dárků přírody by měly:

 1. Nalijte vodu do hrnce a přidejte k němu trochu octa. Standardní lžíce je dost. To pomůže barvu chytit, a vejce není crack. Zároveň se do vody přidá vybrané umělé barvivo. Teď by se mělo všechno vařit a vařit, aby se naplnil půl hodiny;
 2. Když je připraven barvicí roztok, namočte do něj vajíčka a vařte od 15 minut do půl hodiny. Čím delší jsou vajíčka vařená, tím jasnější barvu.

Pamatujte si, že mnoho přírodních barviv je velmi měkké. Proto je žádoucí ponechat vejce v bujónu celou noc. Stačí je dát do ledničky a zapomenout na to ráno. Během této doby se barvicí pigment pevně dostane do pláště. Obvykle malované podobným způsobem vejce mají své vlastní jméno – Krashenki.

sendviče с моцарелойJak uvařit občerstvení na piknik v přírodě, jak si vybrat nejlepší recepty přečtené v našem článku.

Jak vařit tuňákovou tresku s omáčkou v troubě.

Eclairs s recepty s pudinkem s fotografiemi a krok za krokem vám pomohou připravit tento nádherný dezert..

Jak používat barvy potravin

Pro ty, kteří nemají spoustu volného času, ale přesto chtějí mít krásnou stolní výzdobu, je už dávno vynalezen malý trik. Potravinová barviva již dlouho zaujímají své vlastní místo. V předvečer dovolené na nákup je nebude mít žádné potíže. Konečný výsledek bude potěšen svými jasnými barvami a proces vaření netrvá dlouho..

Jedinou nevýhodou tohoto způsobu je možnost penetrace barviva skrze skořápku přímo do proteinu. Tato vejce se nedoporučuje ke spotřebě..

To je proto, že se doporučuje vařit vajíčka pro barvení potravinovými barvivy. Poté zředte jeden z typů barviv v samostatné nádobě s vodou a octem. Po odkapání vajec do misky počkejte, až bude mít shell požadovaný odstín..

Potravinové zbarvení může poskytnout obrovskou škálu barevných možností, stačí jen přitáhnout imaginaci.

Jak vařit “mramorové” vejce

as подготовить

Jedním z nejobvyklejších způsobů barvení vajec je mramor. Každým rokem oblékané mušle získávají čím dál víc fanoušků. Jak naznačuje název – natřeno tímto způsobem, má tolik společného s tímto přírodním materiálem. V tomto případě, abyste dosáhli takové velkoleposti, můžete jednoduše.

Jak krásné je barvit vejce barvami, dělat je mramor, pro Velikonoce s vlastními rukama:

 1. Vyberte požadované barviva. Pro přirozlivější odstín je lepší vybrat odstíny co nejblíže k přírodnímu mramoru. Budete také potřebovat rýži, cibulovou kůru, gázu, nit a nůžky;
 2. Nyní pokračujte přímo k barvení shellu. Chcete-li to provést, řezte gázu na čtverečky pro každé vejce. Cibulovou kůru nakrájejte na malé kousky, takže se škvrny budou přirozenější. Měl by být nalit do misky s vodou a přidat trochu rýže. Tak malé kusy rýže se budou držet na plášti, což pomůže vytvořit vzorek;
 3. Když se výrobek zhroutí v misce, zabalte jej do tvarovky. Bude mít dobrou kravatu, aby plevy a rýže těsně přiléhaly k vejci. To vše mu pomůže dosáhnout maximálního přirozeného vrstvení mramoru;
 4. Každá zabalená vejce se musí jemně přesunout do pánve a vařit na nízké teplotě asi 40 minut. Poté zřeďte barvivo podle popisu na obalu. Každý svazek ponořte do barviva přibližně pět minut. Během této doby jsou vajíčka namalovány. Pak je ticho odstraňte z gázy a opláchněte pod studenou vodou..

Takové Krashenki mají velmi roztomilý jedinečný vzhled a mohou snadno vyzdobit velikonoční stůl..

Původní metody malování

Kromě jednoduchého používání barviv v průběhu staletí přicházejí ženy v domácnosti s mnoha způsoby, jak vytvářet krásná umělecká díla, aniž by je používala. Některé z nich jsou popsány níže..

Jak originálně zdobit vejce na Velikonoce vlastními rukama bez barviv:

 1. Technologie dekupáže. V každém obchodě si nyní můžete zakoupit termoprášku, ale stejným způsobem můžete vytvořit zcela jedinečný výrobek s využitím technologie decoupage. Pro toto předem vařené vejce bude třeba zdobit krásné obrázky. Vařit želatinové lepidlo a vybírejte svůj oblíbený motiv na decoupage ubrousek. Vystřihněte a připevněte k vejce. Lepidlo je aplikováno přes konstrukci od středu k okrajům;
 2. Pomocí barevných vláken. Pokud máte rádi výšivky, pak na farmě jistě zůstávají pozůstatky nití. Místo toho, abyste je odhodili, vytvořte originální výzdobu. Chcete-li to provést, zabalte náhodně zbarvené nitě na surový produkt a ponořte ho do studené vody. Vaříme pánvi a vaříme asi deset minut. Během této doby se barvivo z vlákna dostane do pláště a když je odstraníte, dostanete půvabný vzor;
 3. Pomocí hedvábných tkanin. Stará hedvábná kravata nebo šátek mohou vytvořit skutečně krásný dekor. Chcete-li to provést, zabalte těsně čerstvé vejce látkou a trochu ji ušijte. Poté zabalte další vrstvu bavlny. Veškeré ve vodě okyjte asi deset minut po ohřátí a poté ochlaďte studenou vodou. Když je textil odstraněn, vzorek hedvábí se dostane do pláště;
 4. Konfety Pokud zůstane nějaký čas, pak vejce mohou být vyzdobeny konfety. Chcete-li to provést, vytvořte různé barvy konfety od jiného papíru s děrováním. Vejce by měla být již vroucí a ochlazena předem. Připojte konfety k plášti běžným lepidlem a nechte vajíčka v chladničce, dokud nezůstane..

Konečně

Po vymalování vajíček se okamžitě objevuje skutečná otázka, jak zachovat barvu z šmouh během sušení. Existuje několik způsobů, jak to provést:

 • dělejte malá kartonová pole pro každé vejce a umístěte je vertikálně. V mnoha velikonočních sadách jsou svázány;
 • Vložte barvená vejce do studené vody a pak do ubrousku. Po poklesu teploty se barva rychle vysychá..

Velikonoce pro tebe!