Frakční výživa pro hubnutí: principy, menu pro měsíc a recenze

Bohužel většina lidí nejedí správně. Je to způsobeno celou řadou různých podmínek – závislostí na vnějších faktorech, naší vlastní lenosti, neochotou jíst správné jídlo..

Obecně platí, že mnoho lidí na snídani a večeři obdrží velké množství jídla, zatímco na oběd se omezují na lehké občerstvení nebo jim zcela chybí kvůli nedostatku času..

Populární дробное питание для похудения

Výsledkem je, že intervaly mezi jídly jsou poměrně velké a potraviny jsou obvykle standardní jednoduché sacharidy, které způsobují chuť k jídlu, a místo požadovaného množství jídla člověk bere několikrát víc, než je skutečně nutné pro tělo..

Toto jídlo nakonec vede k nepříjemným výsledkům:

 1. Tvorba nadměrné hmotnosti;
 2. Zhoršení zdraví;
 3. Nálady;
 4. Deprese a tak dále.

Odborníci na výživu vyvinuli nedávno jen částečný výživový systém, který může být použit nejen pro snížení hmotnosti, ale také pro odstranění toxinů z těla, obnovení zdraví a normalizace metabolismu..

Jaký je způsob částečné výživy, její výhody a poškození

Podstatou této metody je pravidelné stravování, ale je žádoucí dělat to v malých porcích..

Pokud snížíte počet jedlých jídel najednou alespoň dvakrát a pokusíte se konzumovat asi pět nebo dokonce šestkrát denně, pak hormon zodpovědný za vytváření silné chuti k jídlu prostě nebude mít čas, aby se v těle vytvořil. Proto se tělo rozhodne, že jakmile se potravina pravidelně dostane, není třeba vytvářet tukové usazeniny..

Hlad ustoupí. Kromě toho se člověk sám cítil lépe psychologicky, pokud je přesvědčen, že bude jíst za pár hodin.

Výhody částečného výkonu, samozřejmě, více než mínusy. Nejdříve nemusíte hladovat, jelikož jídla budou častější.

Časem se sníží chuť k jídlu, metabolismus se normalizuje a urychluje, což přispěje pouze ke snížení hmotnosti. Celkové množství nadměrné hmotnosti zde pomalu, ale poměrně efektivně, se bude snižovat, protože se nevrátí zpět.

Lidé, kteří se rozhodnou použít metodu částečné výživy, mají poměrně dobrý spánek a snadno se probouzejí, protože v noci jejich žaludek nevynaloží energii na strávení potravy.

Režim питанияJe zde jedno mínus, ale je to spíš vážné. Pracující člověk není tak snadné dodržovat tuto dietu. Čas potřebný k získání požadovaného množství jídla bude prostě bez časů..

Ačkoli se můžete vypořádat s tímto nedostatkem, abyste si sami ověřili, v jakém časovém okamžiku budou tyto nebo jiné produkty zkonzumovány..

Nejlepší je vytvořit systém takového jídla během prázdnin. Samotný člověk nemá spěchat, a tělo se bude moci rychle přizpůsobit tomuto způsobu stravování..

Principy, povolené produkty

Pokud se člověk rozhodne obrátit na částečnou výživu pro hubnutí, pak potřebuje znát základní principy této metody. Tím, že se k nim přidrží, bude schopen zbavit se relativně rychle dalších kilogramů a upraví práci svého těla:

 • Klíčovým pravidlem této stravy je pravidelné jídlo – každé dvě nebo tři hodiny;
 • Části se zvedají malé, takže veškerá jídlo je umístěna v obyčejném skle;
 • Během dne člověk potřebuje jíst 6 až 8krát. To zahrnuje jak hlavní jídla – snídaně, oběd a večeře – a malé občerstvení;
 • Teplá jídla se užívají třikrát denně – na snídani, oběd a večeři;
 • Ve snídani bez selhání patří komplexní sacharidy. Potrava trvá nejdéle půl hodiny po probuzení;
 • Je velmi důležité vzít v úvahu celkový příjem kalorií konzumovaných potravin. Odborníci na výživu nedoporučují průměrné ženě denně spotřebovat více než jeden a půl tisíc kilokalorií;
 • Nemůžete se omezit na tekutiny – můžete pít vodu a čaj co nejvíce..

Třídy спортом

Je třeba mít na paměti, že pro rychlé dosažení pozitivního účinku je žádoucí kombinovat tento druh jídla a sportu.

Jak říkají odborní odborníci na výživu, s tímto přístupem bude výsledek jasně viditelný doslova během prvního měsíce výuky. Argumentují tím, že kvůli částečnému napájení můžete ztrácet asi tři kilogramy týdně a nebudete se muset omezit jen na nic.

Sportování v tomto případě může být pouze jednou týdně..

Povolené produkty jsou hodně. Můžete jíst ryby, zeleninu, vejce, rostlinný olej, sušené ovoce, hovězí maso.

Odborníci na výživu nedoporučují jíst rychlé občerstvení, slané ořechy, krekry, pekařské výrobky (obsahují velké množství sacharidů, které způsobují silnou chuť k jídlu), smažené potraviny, zejména brambory.

Vyrábíme menu pro týden

Ořech орехиV případě dietní hubnutí snídaně začíná v osm hodin ráno. Měl by obsahovat bílkovinné produkty s nízkým obsahem pomalých sacharidů, které nezpůsobují tak silnou chuť k jídlu..

Na snídani můžete jíst část celozrnné obilné kaše, až pět ořechů, dvě nebo tři lžíce bobulí nebo jedno velké ovoce, jako je jablko nebo banán.

Místo takové stravy je dovoleno konzumovat sto gramů přírodního nízkotučného tvarohu (nejvýše 5%) nebo stejného množství přírodního jogurtu. Tyto potraviny mohou být posypány skořicí..

Třetí možnost zahrnuje dvě vařená vajíčka, šálek kávy s přidáním malého množství mléka nebo čaje s lžící medu.

První občerstvení po snídani bude v 11 hodin. Pokud nebylo na snídani jogurt, je teď pro něj čas. S ním můžete jíst malý kus celozrnného chleba. Můžete jíst další jídlo, například si vyrobit salát ze zeleniny nebo ovoce, a to buď bez oblékání nebo plnění jogurtem. Chléb je spojen s touto dietou..

Po dvou hodinách přichází oběd, kdy potřebujete produkty, které obsahují velké množství vlákniny, sacharidů a živočišných bílkovin..

Raději se neděláte bez jídla horkého jídla. Ideální volbou by byla polévka na základě zeleninového vývaru nebo libového masa nebo ryb. K této polévce se přidá lžička nízkotučného kysaného smetana a jedí se malým krajem celozrnného chleba..

Namísto tohoto menu můžete vzít asi 150 gramů hovězího masa, dušené zeleniny a navíc připravit zeleninový salát, který se může naplnit olivovým olejem.

Po třech hodinách udělejte druhé občerstvení. Mělo by to být dost lehké. Můžete jíst salát s avokádem a mrkví – docela výživné a chutné ve stejnou dobu. Pokud taková možnost neexistuje, pak to udělají vlašské ořechy nebo sušené ovoce..

Jako třetí možnost si můžete dovolit zeleninový salát a přidat marshmallow čaj bez plniva nebo domácí bez cukru marmeláda na to..

Po dalších třech hodinách je čas na večeři. Zde opět budou vyžadovány bílkoviny a zelenina. Na večeři můžete jíst ryby, dušené zeleninou a zeleninový salát, oblečený v olivovém oleji.

V podstatě se do salátu přidá pár kapek balsamického octa. Pokud se vajíčka během dne nezjely, můžete nahradit večeři za ně přidáním malého množství sýra a zeleninového salátu..

V deset hodin večer je čas poslední svačiny. Je to nejjednodušší – můžete jíst 250 ml kefír s obsahem tuku nejvýše 1%..

V zásadě je dovoleno používat jiné produkty vyrobené z kyselého mléka. Hlavním důvodem je udržet obsah tuku co nejmenší..

Efektivní БАДы для похуденияPodrobný přehled účinného špatného hubnutí. Zvláštní pozornost věnujte kontraindikacím..

A zde si přečtěte, jak užívat síran hořečnatý k čištění střev.

V následujícím článku se dozvíte o přípustné výživě při otravě jídlem..

V zásadě pro dílčí jídlo během týdne bude takové menu dost. Jídla lze zaměnit, střídat a podobně. Hlavním úkolem je ujistit se, že počet kalorií spotřebovaných denně je přibližně stejný – od 1200 do 1600.

Frakční výživa pro hubnutí: menu za měsíc

Aby se dosáhlo jakéhokoli zřetelného účinku, měla by se nabídka částečné výživy pro úbytek hmotnosti sledovat nejméně po dobu jednoho měsíce, takže se stává zvykem, aby organismus nehromadil tukovou hmotu, ale aby se ho zbavil..

Pokud vynecháte alespoň jeden den, pak se zvyk bude muset vyvíjet od samého začátku.

Pokud je frakční strava neustále hladována, neměli byste se mučit celý měsíc. Nabídky jsou navrženy tak, aby lidé pocítili tento pocit..

V zásadě s vědomím výrobků, které mohou používat, může být měsíční nabídka provedena nezávisle. Zde je hlavní věc dodržovat řadu pravidel, pak se efekt dosáhne velmi rychle:

 1. Režim pitné vody by měl být následující: na základě jednoho kilogramu hmotnosti člověka je zapotřebí 30 ml vody denně. Ukázalo se, že při hmotnosti 80 kg bude muset pouze voda spotřebovat 2,4 litru. Musí se opít 20 minut před jídlem a přibližně jeden a půl až dvě hodiny poté;
 2. Snídaně je žádoucí, aby se uhlohydráty, takže nejvhodnější bude sladké ovoce, obiloviny, vařené z celých zrn;
 3. Na oběd si vezměte jídlo, které obsahuje slušné množství přírodních bílkovin;
 4. Proteiny a zelenina.

Kolik můžete ztratit na takové stravě

Jak již bylo zmíněno dříve, frakční výživa byla vyvinuta nejen ke zhroucení, ale také k tomu, aby se orgány gastrointestinálního traktu dostaly do pořádku..

Zejména pokud má člověk pravidelně takové poruchy, jako je průjem, žaludek, kolika, křeče, nevolnost, pak by měl pečlivě zvážit jeho zdravotní stav. Příjemným bonusem bude ztráta dalších kilogramů..

V průměru se během jednoho měsíce můžete zbavit hmotnosti 5-7 kg. To je, když vezmete v úvahu, že nepotřebujete hladovět nebo omezit sebe sama v potravinách, které jíte..

Ukazuje se, že za šest měsíců se můžete zbavit 20 kilogramů a ještě více. Používáte-li tuto stravu pravidelně, extra váha se nevrátí a stav vnitřních orgánů se zlepší.

Hodnocení hubnutí

Když jsem začal zkoušet stravu založenou na částečném dietním jídle, jedl jsem v malých porcích, ale pravidelně byly první dva týdny velmi obtížné. Chystal jsem se přestat mučit, ale rozhodl jsem se, že počkám až do konce měsíce, nosím se mnou kontejner, kde jsem měl občerstvení a byl přísně napájen podle času. A jako výsledek – během jednoho měsíce se mi podařilo zbavit se dalších 7 kilogramů najednou. Po takovém úžasném efektu jsem se už nechtěl vzdát frakční stravy a už jsem měl čas si zvyknout na rutinu. Samozřejmě, že to nebylo neúspěšné, ale konečný výsledek je následující: s výškovou výškou 170 cm od 80 kg bylo možné zhubnout až 65 kg, kromě pasu se stal tenčí až o 6 cm.

Anna

Anna, 28 let

Nikdy jsem nedokázal správně zorganizovat svůj čas, takže jsem musel jíst na cestách. Proto, o jakékoli správné výživě řeči a nemohl být. Konstantní stres vedl ke stálému přírůstku hmotnosti. Před třemi měsíci mi přítel otevřel tuto jednoduchou výživovou stravu pro snížení tělesné hmotnosti. Na to nebylo možné okamžitě zvyknout, koneckonců, krmení režimu bylo pro mě něco nového. Podařilo se mi však udělat obrovské úsilí. Napsala jsem připomenutí každý den, kdy jsem měla jíst, a postupně se mi podařilo zapojit do rozvrhu. Za první měsíc jsem ztratil 5 kg a ztratil 2 cm v pase. Budu i nadále používat tuto dietu.

Alexandra

Alexandra, 24 let

Loading...