Problém ztráty hmotnosti je dnes důležitější než kdy jindy. Často se dokonce dostává do bodu absurdity, když lidé, kteří se zdají být normální, se vyčerpali diety a vyčerpávajícími cviky, čímž se tělo dostalo do stavu anorexie.

Naštěstí jsou takové případy méně časté. Z velké části, aby se zhubnout, mnozí následovali určitou dietu, cvičební plán.

Diuretikum препараты для похудения

Existuje jednodušší, ale ne tak účinná a dokonce i poněkud škodlivá metoda pro zdraví – použití diuretik pro úbytek tělesné hmotnosti (diuretika).

Co jsou diuretika, jejich použití

Podle lékařské terminologie diuretika nebo, jak se říká “lidmi”, diuretika se nazývají léky, které pomáhají zvýšit produkci moči odsáváním tekutin z různých typů tělního tkáně a následným odstraněním z těla..

Obvykle se tyto léky užívají, pokud má člověk nějaké problémy nebo nemoci kardiovaskulárního systému, stejně jako ledviny nebo játra. Srdcové selhání, například.

Ale kvůli odstranění velkých objemů tekutiny z těla se jeho hmotnost snižuje, především kvůli poklesu hmotnosti tekutiny (důležité: nikoliv tukové usazeniny), samozřejmě. A z tohoto důvodu mnoho lidí užívá diuretika jako prostředek ke ztrátě váhy..

Druhy diuretik

Diuretika jsou rozdělena do nejméně dvou typů: přírodní nebo přírodní diuretika, stejně jako tablety – oba mají své příznivce a oponenty. Z různých důvodů. V tomto článku budeme hovořit o diuretických lécích pro hubnutí..

Diuretika jsou rozdělena do nejméně tří skupin: smyčka, thiazid a světlo.

Loop pilulky jsou silné léky, které filtrují ledviny a odstraňují soli z těla..

Tiazidové tablety obsahují látky s mírným účinkem..

Lehké diuretika působí na tělo tak, aby nevyplachovaly draslík..

Furosemid

FurosemidPilulky nazývané furosemid – lék patřící do formy zpětné vazby, se používají pro selhání srdce nebo ledvin, patří mezi nejdostupnější a nejúčinnější mezi všemi diuretiky.

Jeho působení je krátkodobé a současně odstraňuje z těla hořčíkové a vápenaté ionty..

Je však důležité si uvědomit, že nejčastěji lékaři doporučují používat Furosemid pouze v extrémních, mimořádných případech..

Vzhledem k zneužití tohoto léku může klesat objem krve, který cirkuluje v těle, může dojít k arytmii, anorexii, nevolnosti a žízně. Existuje také riziko snížené potence, kopřivky a pruritu..

Torasemid

TorasemidDalším zástupcem smyčkových diuretik je lék zvaný Torasemide. Předepisují lékaři během léčby stejného srdečního selhání, různých onemocnění jater a ledvin..

Má silnější účinek a delší trvání účinku než furosemid. Největší diuretický účinek léčiva dosáhne dvou nebo tří hodin po aplikaci.

Akutní zpožděné vylučování moči, ztráta sluchu, vyrážka a svědění, tachykardie, nevolnost, zvracení a průjem se mohou objevit při užívání přípravku Torasemide.

Arifon

ArifonArfion je zástupcem thiazidových diuretik pro úbytek hmotnosti, který má dobrý diuretický účinek, ale současně odstraňuje sodík, draslík, hořčík a chlorové ionty z těla. Doporučuje se užívat s hypertenzí.

Je třeba poznamenat, že pokud neustále zvyšujete dávku užívané drogy (což nelze provést bez předchozí konzultace se svým lékařem), mohou se zvyšovat nežádoucí účinky.

Nežádoucí účinky, jak je popsáno výše, závisí na dávce léku, který se užívá. Čím větší je dávka, tím silnější je účinek. Použití přípravku Arifon může způsobit zvracení a nevolnost, zácpu a arytmii, poruchu funkce jater a vyrážku..

Hydrochlorothiazid

HydrochlorothiazidHydrochlorothiazid je jedním z cenově dostupných thiazidových diuretik. Obvykle jsou předepsány lékaři pro hypertenzi, glaukom a diabetes insipidus..

Má silný a dlouhodobý diuretický účinek (trvání účinku – 12 hodin). Ovlivňuje organismus, vyvolává vymývání iontů draslíku, hořčíku a bikarbonátu, aniž by současně ovlivňoval ionty vápníku.

Hydrochlorothiazid může v některých případech způsobit nevolnost a zvracení, průjem a dokonce pankreatitidu, poruchu vidění a tachykardii..

Indapamid

IndapamidDalším thiazidovým diuretikem pro snížení tělesné hmotnosti je indapamid. Ve své dostupnosti není nižší než hydrochlorothiazid. Používá se k léčbě hypertenze, stejně jako Arifonu.

Indapamid může způsobit arytmie, nevolnost, zvracení, průjem nebo zácpa, svědění, kopřivka a vyrážky..

Veroshpiron

VeroshpironVeroshpiron, jako je Furosemid, je jedním z nejběžnějších diuretik. Často se používá k zmírnění otoků při srdečním selhání..

Je třeba poznamenat, že diuretický účinek užívání tohoto léčiva se objevuje až na druhý nebo dokonce pátý den..

Nesprávně vypočtená dávka a způsob užívání léku mohou způsobit průjem, nevolnost a zvracení, závratě a bolesti hlavy, ospalost a dokonce i zakalení vědomí. Navíc se může objevit svědění a vyrážky, svalové křeče a dokonce akutní selhání ledvin..

Amilorid

AmiloridAmilorid, podobně jako Veroshpiron, je lehký diuretikum. Používají je lékaři k léčbě srdečního selhání, hypertenze a hypertenze.

Amilorid může způsobit nevolnost a zvracení, vyrážky a bolesti hlavy, což může snížit krevní tlak..

Charakteristiky užívání drog

Vzhledem k silnému diuretickému účinku, který mají výše uvedené léky, dávka a způsob jejich užívání by měly být koordinovány se zkušeným lékařem..

Současně při užívání diuretik nebude nadbytečné, aby byli pod pravidelným dohledem odborníků. Takže se můžete vyhnout nebezpečným účinkům, které vyvolávají diuretika..

Je důležité: diuretika jsou přísně kontraindikována během těhotenství a kojení. Včetně výše uvedených. Může poškodit jak zdraví matky, tak důležitější je jeho vlastní dítě.

Další informace o nežádoucích účincích

Během užívání jakýchkoli diuretik se nikdy nedá dosáhnout požadovaného účinku. A to se může stát pouze v případě, že existují nějaké problémy s tělem..

Je možné, že ledviny nejsou zdravé. A pokud se objeví otoky, měli byste okamžitě kontaktovat nefrologa. Pokud se vyskytnou během menopauzy, musíte se poradit s gynekologem. Bolest na hrudi? Kardiologovi!

Menu сыроедаNásledující článek je určen těm, kteří se rozhodli stát se potravinářem a nevědí, jak správně formulovat stravu. Surové potraviny: nabídka pro týden s recepty. Naši odborníci to řeknou všem!

O tom, jak zhubnout o 15 kg za měsíc, přečtěte si zde. Mějte na paměti, že rychlá úbytek hmotnosti vede k nepříjemným následkům, takže konzultace s lékařem nebude nadbytečná.

A zde si přečtěte o střídání bílkovin a sacharidů pro úbytek hmotnosti. Systém pracuje a účinně funguje!

Výhody a poškození diuretik

Pozitivní účinek užívání diuretik, ať už přírodních, jako je zelený čaj nebo voda, nebo léky, jako jsou Furosemid, Veroshpiron, Arifon a Indapamid, pouze jedna: tělesná hmotnost je skutečně snížena. Ačkoli dočasně a ne dlouho.

Ale škoda je získána mnohem víc než dobrá. Tělesná hmotnost se snižuje kvůli vylučování tekutiny..

A protože v lidském těle není nic nadbytečné a všechno v těle, od ledvin a srdce až po krev a další tekutiny, plní své funkce nezbytné pro normální fungování, může nadměrná konzumace diuretik rozbít jemnou rovnováhu a vést k vážným následkům..

Trite, může dojít k dehydrataci, která vyvolává pocit únavy, nepravidelného srdečního tepu, ztrátu elektrolytů.

Tato metoda nejen zasahuje do normálního fungování srdce, ale také narušuje přenos nervových impulzů. Následně, pokud se této skutečnosti nevěnujete, může to vést k poškození vnitřních orgánů..

Samozřejmě, pokud je v těle nadbytek tekutiny, může být užitečné užívání diuretik. Je však důležité správně vypočítat dávku léků nebo tinktury, aby nedošlo k poškození těla..

Lidé se často ptají na otázku: “Který diuretik je lepší pro hubnutí?” Není možné jednoznačně říci, které diuretika jsou nejlepší pro snížení tělesné hmotnosti. Tento případ je čistě individuální..

Bez výjimky jsou všechny organismy odlišné a každý potřebuje individuální přístup, který může poskytnout pouze kvalifikovaný odborník a nikdo jiný..

Obecná ustanovení týkající se diuretik

  • Diuretika se používají primárně pro léčebné účely: při potížích s ledvinami, játry nebo kardiovaskulárním systémem;
  • Úbytek hmotnosti není hlavním účelem užívání diuretik;
  • Diuretika vylučují tekutinu z těla;
  • Úbytek hmotnosti se dosahuje snížením hmotnosti kapaliny;
  • Tuk zůstává v těle a není možné je zbavit pomocí diuretik;
  • Diuretika poskytují krátkodobý účinek zeštíhlení. A dále se obnoví objem kapaliny. Není možné zhubnout jednou a navždy s pomocí;
  • Ale přinést tělo k dehydrataci je docela realistické;
  • Jakýkoli typ diuretika by se měl užívat striktně se svolením lékaře;
  • Neupravujte léky;
  • Diuretika mohou být užívána, pokud je v těle nadbytek tekutiny. Ale mělo by to být pod dohledem lékaře..
Shrnutí, stojí za zmínku, že nejlepší způsob, jak zhubnout, je správné oddělení jídla a pravidelné cvičení.

Vytvoření správné stravy a organizování přesného systému výcviku mohou dosáhnout mnohem více a hlavně dlouhodobých výsledků při snižování hmotnosti..

Ano, budete muset vynaložit velké úsilí, čas a trpělivost, ale efekt bude splatit všechny náklady v plné výši, což není případ použití diuretik jako léků pro snížení tělesné hmotnosti.

Přestože pro takzvané “sušení” mohou být vhodné diuretika. Ale je lepší poprvé konzultovat se zkušenými trenéry..

Přirozeně zůstává volba pro osobu. Nikdo kromě sebe nemůže přijmout rozhodnutí.