Při přípravě dětského svátku je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí, protože nezralý organismus nemůže trávit některé pokrmy. Také děti mají často alergické reakce, jejichž přítomnost je lepší předem ověřit u jejich rodičů..

detskiy-den-rogdenia

Co byste měli věnovat pozornost při sestavování dětských narozeninových nabídek?

Nesměšujte mnoho různých produktů. Děti jako jednoduché, známé chutě, navíc některé kombinace mohou způsobit problémy s gastrointestinálním traktem. Také na narozeninové párty se nedoporučuje podávat potraviny, které jsou příliš ostré nebo slané, smažené nebo těžké pro žaludek..

Vyvarujte se krmení plodů hustou kůží, loupání ryb, bobulí a hroznů. Děti se chovají chaoticky, zatímco mají čas hrát a mluvit, takže se mohou snadno udusit. Všechna jídla by měla být podávána po částech, někdy se doporučuje používat princip “bufetu”.

Položte salátové misky a jiné pokrmy v bezpečné vzdálenosti od dětských her a naplňte je jen v tom, co skutečně chtějí jíst v malém množství..

Doporučení pro vývoj dětského menu

Kromě obecných doporučení existují i ​​samostatná pravidla pro “věk”, která by měla být dodržována, aby se předešlo negativním účinkům na zdraví..

1-3 roky

detskiy-den-rogdenia2Nezapomeňte z nabídky vyloučit všechny ingredience, které často způsobují alergie, i když je vaše dítě nemáte. Tento seznam zahrnuje citrusové plody, med, exotické ovoce a světlé bobule. Vyhýbejte se těžkým jídlům – je lepší dát houby, uzené maso a obiloviny na stůl.

Děti od 4 do 6 let

Po čtyřech letech mohou být dětem podávány vařené klobásy a klobásy nejvyššího stupně. Ryby se doposud nedoporučují. Stále ještě nestojí za riziko s přidáním těžko vstřebatelných a mastných potravin. Vyhněte se exotickým a mimosezónním plodům. Nejčastěji jsou léčeni škodlivými chemikáliemi..

Po sedmi letech

Od tohoto věku mohou mladí hosté nabídnout jasné džusy, saláty z červené řepy a bobulové dezerty. V opačném případě hrozí nebezpečí znečištění svátečního oblečení. Totéž platí pro jídlo, které je obtížné jíst. Smažte co nejvíce svačiny, odstraňte přebytečné přísady.

Jaké jídlo si můžete vybrat pro narozeniny dětí?

Jako občerstvení rodiče často vybírají kávovníky. Původně zdobené sendviče na špejlích jako děti, kromě toho se velmi snadno připravují. Jako součásti si můžete vybrat cherry rajčata, drobné sušenky, šunku, sýr nebo sýr. Někdy jsou sýpky uvařené i bez chleba, omezené na kombinaci masa, sýra a zeleniny. Existují další recepty, které usnadňují organizaci nejlepších narozenin..

Hotter

nugetyPro děti není snadné jíst teplé jídlo. Pro svátky není obvyklé dát na stůl tekuté polévky, ale nikdo nebude odmítat malé kuřecí špízy na špejlích nebo nugety s omáčkou.

Mnoho dětí miluje McDonald’s, ale rodiče zřídka chtějí riskovat a utrácet peníze za pochybné jídlo. Je mnohem jednodušší vařit takové nádobí sami. Pak budete mít jistotu, že žaludky dětí budou v pořádku, navíc si můžete zahrát se složkami omáček. Takže, aby si ty nugety doma, vezměte tyto produkty:

 • Krém (obsah tuku nejvýše 15%) – 250 ml;
 • Sůl a pepř – na chuť, ale ne zneužívejte;
 • Sezamová semínka a sušenky (pro pěstování) – 70 g;
 • Kuřecí filet – 550 g;
 • Olej na smažení.

Marinujte maso předem. Chcete-li to provést, nakrájejte filé na malé kousky, pepř a sůl, nalijte smetanu. Pošlete jej vše studené po dobu čtyř hodin.

Když je maso marinováno, pokračujte do chleba. Každé plátky nakrájejte na strouhané a sezamové semínce, potom na každé straně smažte v rostlinném oleji. Můžete připravit jídlo za pouhých půl hodiny, což je velmi výhodné pro pracující rodiče..

Jako dresink můžete použít domácí majonézu, sladkokyselou nebo sýrovou omáčku. Někteří kuchaři připravují omáčky z bobulí nebo ovoce, ale mohou být alergenní, takže je lepší se dostat o osvědčených receptů..

Pizza

Toto italské jídlo milují dospělí a batolata po celém světě. Navzdory skutečnosti, že v rusky mluvících zemích byla pizza dlouho připravena na kvasové těsto, a přeměnila ji na druh dortu, chuť tohoto všeho se zhoršuje a dětská láska to potvrzuje. Pro nejmenší hosty můžete připravit vegetariánskou verzi pokrmu na tenkém těstíčku. Pokud jsou přítomny starší děti, mohou podávat pizzu s kuřecím masem a houbami. Pro verzi bez masa potřebujete následující součásti:

  pizza детская

 • Sýrová mouka – 2 šálky;
 • Teplé (ale ne horké) mléko – 0,5 šálků;
 • Kuřecí vejce – 2 ks;
 • Sůl – čajová lžička;
 • Rostlinný olej – 2 polévkové lžíce.
 • Olivy nebo olivy – 400 g;
 • Rajčata – 450 g;
 • Bulharský pepř – 3 lusky;
 • Vysoce kvalitní tvrdý sýr – 250 g;
 • Ketchup nebo rajčatová pasta podle chuti.
V této variantě se používá nejjednodušší recept těsta, s nímž se vyrovnají i začínající kuchaři. Výhodou je mimořádná elasticita a hospodárnost..

Navíc díky tomuto receptu můžete pověřit přípravou pizzy na manžela nebo starší děti a současně dělat jiné věci. Můžete to ještě jednodušší a koupit hotové těsto. Pokud jste neměli čas, postupujte podle pokynů:

 1. Nalijte mouku do misky, ponechte malou depresi uprostřed, přidejte sůl tam, dobře promíchejte;
 2. Míchat vajíčka s mlékem a rostlinným olejem, dokud se neroztvrdí, ale nestříkejte;
 3. Přidejte směs mléka a vejce na mouku, postupně promíchejte, aby se kapalina úplně vstřebala;
 4. Začněte hnětení těsta, obvykle trvá až deset minut. Nezapomeňte, že je velmi lepkavý, takže předběžně mazat ruce velkým množstvím oleje;
 5. Těsto obalte vlhkým ručníkem, nechte 15 minut;
 6. V tuto chvíli připravte náplň: protřete sýr, nakrájejte na kostky a plátky oliv, rajčat a papriky;
 7. Vyklopte těsto na pečení, kartáč s rajčatovou omáčkou nahoře, vložte náplň. Hodně posypeme strouhaným sýrem nahoře, aby se nehořel, můžete opět omítnout omáčku;
 8. Umístěte misku do předehřáté trouby o 180 stupňů po dobu patnácti minut. Obvykle je toto množství těsta dost pro dva z nejtenčích lahodných pizz.

Existuje mnoho možností pro zdobení pizzy. Fotografie zobrazuje některé z nich. Můžete také přitahovat hosty k zdobení tím, že jim zástěry a barevné zeleniny. Děti budou šťastně položit plátky kostky a kostky na těsto, vše, co zůstává, je péct na pizzu.

Salát

Majonéza pro saláty je lepší se vařit sami. V mísiči se snadno vyrábí smícháním slunečnicového oleje, vejce, hořčice a citrónové šťávy. Chcete-li připravit jednoduchý a velmi chutný dětský salát “Ježek”, zvažte následující přísady:

 • Tvrdý sýr – 300 g;
 • Brambory – 3 ks;
 • Vejce – 4 ks;
 • Několik oliv (nebo oliv) pro dekoraci;
 • Salátový dresink (domácí majonéza, zakysaná smetana nebo jiná omáčka, kterou tradičně používáte pro dětské pokrmy);
 • Korejská mrkev (lépe připravte sami, přidáním minimálního pepře) – 200 g;
 • Pečené nebo marinované houby – 100 g.

Vařte brambory a vajíčka předem..

plátek яйца

Nakrájejte je a nakrájejte na sýr, nakrájejte mrkev a houby jemně..

houby порезать

Pak rozložte přísady ve vrstvách v tomto pořadí: brambory, houby, vejce, tvrdý sýr.

sýr натрите

Každá vrstva omáčejte lehce omáčkou. Nahoře nakreslete ježek ježek s korejskou mrkev, černé olivy vytvářejí stylizovaný nos a oči.

salát ежик готов

Pokud nemáte čas uspořádat salát ve formě zvířete, květiny nebo postavy v animované sérii, můžete ji jednoduše umístit do koláčů, košů na písku nebo dokonce nakrájet na poloviční okurky. Nahoru vložte deštník nebo špíz – a roztomilé lodě jsou připravené!

Pít pro kojence

Na stole by neměly být nápoje sýtené oxidem uhličitým. Nejsou příliš užitečné pro dospělé, ale děti jsou přísně kontraindikovány, aby používaly to, je plné smutných následků pro zdraví. Omezte se na džusy, ovocné nápoje a kompoty. Můžete také udělat mléko nebo čokoládové třesy..

A domácká limonáda je pro děti zvlášť chutná. Pro přípravu šesti porcí tohoto nádherného nápoje užijte následující složky:

 • Cukr – 1 šálek;
 • Vyčištěná (nebo lahvička) voda – 2 l;
 • Velké citrony – 7 kusů;
 • Několik větviček máty a plátky citronů pro výzdobu.

Začněte opatrně propláchnout citrony pod teplou vodou, je lepší použít štětec. Odstraňte z nich každou z nich. Potom šťávu vytlačte do samostatné nádoby..

V hrnci, naléváme vodu, přivedeme k varu. Poté odstraňte z tepla, přidejte kůru, šťávu a cukr. Dále uveďte do chladničky po dobu 7 hodin. Po této době napněte nápoj a nalijte do karafy s ledem. Ozdobte plátky citronu a kousky máty..

Soustředěná skutečná limonáda také osloví dospělé, takže byste měli vařit alespoň několik litrů v rezervě. Okamžitě můžete nalít nápoj v brýlích, zdobený deštníky nebo třešně pro koktejly.

Sváteční narozeninová nabídka, jak si vybrat nádobí, které se děti budou líbit.

Teplé jídlo pro narozeniny dětí, přečtěte si recepty.

Jednoduché recepty na narozeninové občerstvení, které lze připravit na dětskou párty, zjistíte nejlepší recepty..

Dezert

Většina dětí miluje sladkosti, takže byste měli zvážit několik možností pro dezert. Chcete-li, aby pokrm nejen chutný, ale také užitečný, zaměřte se na ovoce a mléčné ingredience. Vyvarujte se alergenům..

dezert на день рожденияAby nedošlo k přetížení žaludku vašeho dítěte, vyberte si snadnou verzi dezertu. Po vydatné slavnostní večeři bude pečení nevhodné, takže podáváme pudink, sladké kanapky na špízy nebo standardní ovoce, zajímavě zdobené.

Zajímavou možností je dodávka želé, která způsobuje úsměv na očích každého dítěte. Chcete-li to udělat, vezměte nějaké ovoce nebo bobule kulatého tvaru (jablka, pomeranče, meloun bude dělat), nakrájí na polovinu, řezání masa. Pak do ní nalijte želé – a počkejte, až nastane..

Poté řezte každou “formu” na malé plátky. Plátky ovoce s chvějící se látkou uvnitř vypadají velmi působivě.

Stolní výzdoba

Prakticky každé jídlo může být nazýváno dětské, pokud je řádně vyzdobeno a vyzdobeno. Ale pro úplnost stojí také za to zdobení stolu. Nejlepší je vybrat konkrétní téma strany a jasně se na ni držet..

Děti jsou zahaleny deskami a poháry s kresbami postav z populárních karikatur nebo her. Doplňte ji světlými ubrousky, pozvánkami a girlandami. V některých případech rodiče položili na stůl svíčky nebo živé květiny, ale pro děti do deseti let je nevhodný a dokonce i nebezpečný..

Organizace dětských narozenin je velmi nepříjemná, ale příjemná zkušenost. Někteří rodiče kupují hotové pokrmy a tematické sady pro výzdobu, ale mnohem více zábavy je doručeno vařeným salátem..