Zní to jako – “krabí hole”! Možná si myslíte, že mají vznešený původ. Ve skutečnosti se výrobek nevyrábí z krabového masa, ale z mletých ryb. Proto se liší od přírodního krabového masa stejně jako umělá květina. Z чего на самом деле делают крабовые палочки

Historie vzhledu krabových tyčinek

Jednou z hlavních ingrediencí kvalitních tyčinky jsou mleté ​​ryby (surimi). Jeho recept byl vynalezen v Japonsku již ve 12. století. Obyvatelé ostrova si všimli, že maso získané z rybího masa a vytlačené z vody má dobrou chuť, z této hmoty můžete vyrábět různé postavy, které zdobí pokrm.

Je pravda, že Japonci nemohli dlouho vyvážet surimi a výrobky z nich vyrobené. Američané a Evropané nechtěli produkt koupit. To trvalo, dokud japonští technici namašili výrobek barvivem na potraviny, na něj vložili červený proužek, po němž začal prodávat produkt “imitace krabového masa”. V takovém obalu rychle zaplavily nejen evropské a americké trhy, ale staly se populární po celém světě..

Co dělá krabové tyčinky: složení a kalorie

Mleté ryby krabových tyčinek jsou vyrobeny z rybího filétu, který žije v oceánu. To může být pollock, merlúza, sleď nebo makrela. Maso se rozdrtí a několikrát se promyje vodou. Pak se hmota umístí do centrifugy, aby se odstranila přebytečná voda. Produkce je téměř bez chuti směs, kterou japonská láska, ale obyvatelé jiných zemí ne. Proto mletá ryba musela být ochucena solí, cukrem, ochucovadly a k ochraně produktu, přidávat další konzervační látky. Poté použijte červený proužek s barvivy na potraviny a výrobek je připraven k použití..

Krabí tyčinky jsou nízkokalorické potraviny. Na 100 gramů připadá jen 88 kcal. Obsah bílkovin je přibližně 17,5 g, tuk 2 g, bez sacharidů. Nebudete obtížné nezávisle určit obsah kalorií jedné tyče – podle stejných pokynů na balení.

V balení 100 gramů může být 8 kusů, což znamená, že obsah kalorií 88 kcal, hodnota každé tyčinky bude 11 kcal.

As вкусно приготовить молдавскую мамалыгуPřečtěte si, jak vařit hominy v Moldavsku – recept s fotografiemi a tipy krok za krokem, které vám pomohou získat nejlepší pokrm..

Jak smažit arašídy ve skořápce v pánvi, přečtěte si náš článek..

Poznamenejte si recept na lahodný tortový salát – skvělé občerstvení pro každou příležitost..

Jak vybrat vysoce kvalitní tyčinky krabů

Co hledat při nákupu produktu v obchodě:

  1. Vyberte si pružné a šťavnaté tyčinky, ve kterých je pouze vnější strana úhledně zbarvená. Seznam složek by měl začít s mletými rybami (surimi);
  2. Pokud je slovo “surimi” zapsáno do seznamu složek druhého nebo třetího, musí být nejméně ryba v produktu. Slovo “surimi” nebylo vůbec nalezeno, což znamená, že byly vyrobeny ze škrobu nebo sójových bílkovin;
  3. Za záruku kvality lze považovat název výrobce, který je uveden na obalu, datum výroby výrobku a jeho trvanlivost;
  4. Výrobek může ztratit šťavnatost, pokud se rozmrazí a znovu zmrazí. Proto byste neměli kupovat tyče, pokud mají sníh a led;
  5. Někdy jsou kousek prodávány tyčinky, je obecně lepší, aby se nepřijímaly, jako byste nemohli spolehlivě vědět, od jakých složek, od koho a kdy byla taková “pochoutka”.

Mohu jíst krabí tyčinky: odborné rady

Odborníci nemají žádné stížnosti na samotné hůlky. Obecně platí, že jsou docela dobrá a jejich chuť je příjemná, pokud pečlivě studujete složení a dáváte přednost produktům, které obsahují pouze přírodní ingredience, můžete je bezpečně použít.

Nepotřebují být dále zpracovávány, výrobek je již plně připraven, není nutné se s ním obtěžovat, stačí otevřít obal a spotřebovat ho. V Rusku a zemích bývalého SSSR jsou tradičně přidávány do salátů. Žádná dovolená není úplná bez nich.

Ačkoli to není jediný způsob, jak je používat při vaření. Například ve Francii jsou jednoduše ponořeny do různých omáček, jsou vyrobeny z nich pečeně, polévky, palačinky a dokonce i jako náplň koláčů..

Obecně platí, že Francouzi o použití tohoto výrobku nejsou nižší než lidé Japonska. Francouzi jistě chápou zdravé jídlo a dobré pokrmy. Navíc může být nízkokalorický produkt nahrazen standardním svazkem s vysokým obsahem kalorií – čipy, muffiny, čokolády, které jsou obvykle zakoupeny, když chtějí, aby “červ zmrazil”.

Zároveň však odborníci tvrdí, že ani barva, ani chuť, ani žádná jiná kvalitativní kritéria nejsou náznaky používání tohoto produktu dětmi. Rozhodně ne! K tyčím se přidávají všechny druhy látek zvyšujících chuť, plus příchutě a konzervační látky. Je nepravděpodobné, že budou užitečné pro rostoucí tělo pro děti, protože jejich nutriční hodnota je prakticky snížena na nulu..

Krabovité tyčinky navíc obsahují lepek a děti často netolerují tento protein. Lékaři varují, že pokud tyto děti podáváte lepek, může být výsledek velmi smutný, protože ovlivňuje střevní sliznici, v důsledku toho může atrofovat a vstřebávat příznivé látky ve střevě. Dítě ztratí váhu a zaostává ve fyzickém vývoji a dokonce i v mentálním stavu.