Pravoslavný půst jsou ty dny, kdy jsou lidé vyčištěni duchem. Ale zároveň je tělo očistěno, protože v každém člověku musí být všechno čisté – duše, těla i myšlenek. Ve dnech půstu musíte být ohleduplní k vašemu psychofyzickému stavu. Osoba, která se rozhodla, že je připravena omezit své jídlo, v zásadě ví, které produkty mohou být spotřebovány v daném období a které nemohou.

co можно в пост

Hlavní kánony jídla v postu

Je nutné zjistit, co se ještě dá jíst ve dnech půstu a jaké potraviny by měly být vyloučeny ze stravy. Musí být vyloučeno následující:

 1. Masné výrobky;
 2. Mléko, stejně jako máslo, tvaroh a sýry;
 3. Vejce a majonéza;
 4. Mastné sladkosti a pečivo;
 5. Ryby a rostlinný olej (na přísných půstách);
 6. Alkohol a tabák.

Tyto výrobky nelze ve stoji konzumovat. Existuje názor, že pokud člověk nejedí maso, vejce nepijí mléko, pak ztrácí bílkoviny, což je pro tělo nezbytné. Ale s náležitým přístupem k chudé stravě je to úplně špatné..

Existuje mnoho potravin, které jsou bohaté na bílkoviny. Pokud diverzifikujete štíhlou stravu pomocí hub, lilkovin, luštěnin a sóji, můžete získat správné množství bílkovin. Koneckonců i odborníci na výživu prokázali, že sója může nahradit ryby a maso.

A přesto před hladem byste měli zjistit, zda to nebude pro tělo nebezpečné, protože se nikdo nemůže zdržovat jakéhokoli produktu..

Co může jíst v přísném postu

chudý блюда

V křesťanství se dny půstu liší v míře závažnosti. V jednom dni mohou být povoleni, na druhé, jiný. A jsou tu dny, kdy nemůžete jíst vůbec. Nejpřísnější místo křesťanů – Veliký.

Trvá 40 dní, ve kterých je zakázána libovolná zábava. Navíc existují některé kánony, které je třeba dodržovat:

 1. Je zakázáno přijímat jídlo v pátek, stejně jako v den začátku Půstěje;
 2. První a poslední týden se vyznačuje povolením konzumovat zeleninu, ovoce a chléb. Voda je povolena jako nápoj.
 3. V jiných dnech je dovoleno jíst med, ořechy a veškeré rostlinné potraviny..

Co můžete jíst při půstu v pomalých dnech:

 1. Lilek;
 2. Squashes;
 3. Ryby;
 4. Šošovky;
 5. Ovesné vločky;
 6. Všechny ovocné saláty, samozřejmě, neplní je zakysanou smetanou.

Hlavním jídlem v poslechu jsou rostlinné produkty. V podstatě se jedná o obiloviny (ovocný pohanky, pšenice, ječmen a oves je samozřejmě nejlepší, jelikož se jedná o původní ruské obiloviny, navíc jsou bohaté na vlákninu a minerály).

Samozřejmě, nezapomeňte na vitamíny obsažené v zelenině a ovoci. Hlavní věc je, že příspěvek nezpůsobuje porušení stravy. Neprojíždějte snídani, stejně jako je třeba si uvědomit, že na místě je žádoucí svačinit častěji.

Vzhledem k tomu, že v chudé stravě není živočišná bílkovina, která dává pocit, že člověk je krmen po dlouhou dobu, chci jíst něco významného, ​​zvláště v raných dnech. Ale v tom případě můžete zapomenout na čištění..

Nejlepší možností je pravidelné stravování, stejně jako zahrnutí obilovin do celozrnných obilovin a samozřejmě fazole.

Je důležité si uvědomit, že je nezbytné připravit vaše tělo na jakékoli omezení potravin. Pro něj bude nejtěžší možností stresu, kdy člověk přejídl denně, náhle přestane jíst. Neexistuje žádný užitek z takového pokusu o čištění..

koláčLeanské koláče s mraženými bobulemi – pečivo, které se neliší od tradičních.

Lean manna s jablky – další možnost pečení, která je povolená v poště.

Vyzkoušejte recept na pikantní mrkev – jsou velmi chutné a šťavnaté. Můžete je vařit nejen v postu, jsou velmi užitečné.

Výživa po post

Někteří lidé si myslí, že i když je pošta skončena, je třeba, abyste po celou dobu zotavili a jedli najednou a ještě více.

Současně, aniž bychom si vůbec mysleli, že v tomto případě, bude nejen abstinenční výhodou, ale naopak, pouze jedna újma. Jak jíst po skončení příspěvku?

První dny by měly vypadat jako postupný “pokles” post. Nedoporučujeme jíst v těchto dnech:

 1. Maso (s výjimkou kuřat, krůty nebo ryb);
 2. Houby, zejména nakládané;
 3. Neměli byste se zapojit do pečení;
 4. Vysokokalorické sladkosti, jako je dort, dort s máslem nebo máslovým krémem;
 5. Klobásy a uzené maso.

Vzhledem k tomu, že organismus, během doby, kdy rychle trvá, se stáhne z výživy zvířat, je nutné začít jíst trochu kousek, jako byste si znovu zvykli. Nejíst smažené maso ani ryby. Je žádoucí, aby se potravina vařila a postupně by měla být konzumována v malých porcích.

Sůl v prvních dnech po jídle je lepší omezit. Nezapojujte se do výrobků z mouky v másle a vejcích. Bude mnohem užitečnější jíst pokrmy z obilovin (rýže, pohanky, proso nebo ovesné vločky – to není velký obchod) s ovocem, ve kterém je žádoucí přidat další zeleniny. Koneckonců tělo potřebuje vitamíny během tohoto období.

Svátost přijímání – jak se připravit na to, co jíst?

příspěvek

Nejkratší období nalačno před přijímáním je tři dny. Stává se, že osoba nemůže odolat těmto omezením kvůli nemoci nebo dokonce tvrdě, vyčerpávající práci, zatímco tělo potřebuje hodně kalorií.

V tomto případě, při vyznání, které se nutně odehrává před přijímáním, musíte pokání knězi a v tomto hříchu. Co se nedá dělat, je říct otci, že se postil, jestliže není potřeba zachováno..

Takže co může být v tomto příspěvku? Stejně jako ve dnech jiných příspěvků je povoleno:

 1. Můžete jíst zeleninu a ovoce;
 2. Cereální obiloviny;
 3. Vařené nebo pečené ryby;
 4. Chléb;
 5. Ořechy.

Můžete také jíst sladkosti, jako je horká čokoláda, gozinaki, ale je lepší omezit spotřebu těchto výrobků. Hlavní věc je, že při používání dokonce i těch produktů, které jsou povoleny, musíte znát opatření, nemusíte přejíždět.

Výhody půstu pro člověka nebo “proč rychle”

Stravování na pracovišti podle všech pravidel je velmi prospěšné pro lidské zdraví. Povolené potraviny poskytnou tělu potřebné látky a nedostatek výrobků, které jsou zakázány, nedovolí tělu utrácet síly v boji proti toxinům atd..

Čistá výživa ve své podstatě normalizuje práci celého organismu, ale jeho hlavní použití je toto:

 1. Zlepšení trávení;
 2. Likvidace dysbiózy;
 3. Čištění jater a normalizace jeho práce;
 4. Kompletní čištění těla. Brzy a toxiny jsou zcela odstraněny;
 5. Strava denně zabrání přírůstku hmotnosti.

Někteří lidé, kteří se obávají nadměrné hmotnosti, se nedotýkají například koláčů s bramborami, smažených v oleji, dokonce i zeleniny. Pokud věnujete pozornost na půst, pak o víkendu je toto jídlo zcela povoleno a zcela nezdravé..

Proč se to děje? Je to jednoduché. Dokonce i když si můžete ve volném čase užívat své oblíbené koláče, všechny látky, které tělo nepotřebuje, budou z těla odstraněny v příštích pěti pracovních dnech..

Nějakou radost po poště

Pouze ti, kteří skutečně drželi Pěsti, mohou po dokončení plně užívat radost z každodenního jídla. V prvních dnech, po čtyřicet dnech abstinence, mají obyčejná jídla chuť neobvykle “sladká”..

Tyto produkty, které se zdály být samozřejmé před hladem, se zdál být nejcitlivější nektar. Ne každý může zažít takové pocity. Pouze ti málo, kteří se opravdu zdrží zakázaného jídla, jsou schopni takové.

Koneckonců, už není nutné se ptát sama na otázku, zda je pro mě dnes, teď. Koneckonců, bez ohledu na to, jak moc se člověk snaží, nebude mít vždy dostatek času na vaření, a v rychlém dni, zítra bude nemožné, co dnes jedli..

Proto se ukazuje, že všechny potraviny se často skládají z vody, ořechů a sušeného ovoce..

Rychle nebo ne?

V každém případě, bez ohledu na to, zda je člověk hladoví nebo ne, ve všem, co potřebujete vědět, kdy přestat. Koneckonců, pokud se vyčerpáte s konstantním hladem, tělo nebude přijímat látky, které potřebuje, bude používat interní zdroje, které nejsou nekonečné..

Ale nakonec, jen “unavený” pracovat a zastavit. Existuje nějaký užitek z takové rychlosti? Odpověď je zřejmá – ne. Totéž lze říci o přejídání. Přebytek bude uložen v těle a jako výsledek – obezita, srdeční onemocnění a další vnitřní orgány.

Takže pozorovat nebo ne post na půdě je všechno podnikání. Hlavní věc – nejedou do extrémů.