Produkujte produkt především v Kanadě. A samozřejmě, Kanaďané jednoduše zbožňují svou národní delikatesu. Používejte je s palačinkami, ovocem, čerstvou zeleninou a zmrzlinou. A udělejte to z džusu cukru javoru, odpařením. Chcete-li získat alespoň jeden litr produktu, musíte za účelem zpracování zpracovat až 50 litrů džusu. V barvě může být jantarová, tmavá a dokonce i lehká. Držte jej v temném a dostatečně chladném pokoji..

Z чего и как делают кленовый сироп, чем он уникален

Historie vzhledu

Existuje mnoho odrůd javoru. A jen málo z nich může být použito k výrobě javorového sirupu. Poprvé je tento produkt uveden ve starých knihách z roku 1760.

Mluví o javoru, který roste v Kanadě. Skutečnost, že dává osvěžující šťávu, vhodnou pro výrobu cukru. Současně ale s stejnými informacemi je tvrzení, že dlouho před objevem amerického kontinentu používali indické indiáni javorový džus.

Ale v 18. století došlo ke změnám v produkci cukru: cukrová třtina byla pěstována ve velkých objemech, z nichž je snazší a levnější vyrábět cukr. Tento javorový sirup, ačkoli v malých množstvích pokračuje, a to nejen v Kanadě.

Dokonce i v SSSR byly provedeny studie o výrobě podobného výrobku z javoru, který roste v Leningradském kraji, v Tatarstánské republice a Baškiře.

Javorový sirup – co a jak dělat v Kanadě?

Tento javorový sirup je vyroben v Kanadě. Tento produkt, stejně jako samotný strom, jsou symboly této země a některých dalších států v USA. Javorový list se používá jako národní znak, jistě všichni viděli obraz listu na uniformě kanadského hokejového týmu.

Javor pro skutečný sirup roste pouze v Americe, a přesněji v jeho severní části. Zpočátku byla šťáva shromažďována a používána původními obyvateli kontinentu. O něco později se k nim připojili evropští osadníci, začali aktivně vylepšovat způsob těžby a zpracování produktu..

Ale ve výrobě nepoužíval jeden gram granulovaného cukru, pokračuje až do tohoto dne. V průměru můžete vyrobit 1 litr javorového sirupu ze 40 litrové šťávy.

V současné době je 80 procent sirupu vyrobeno v provincii Quebec, která se nachází v Kanadě. Vývoz tohoto produktu činí více než 145 milionů dolarů ročně. Obvykle může být sirup rozdělen na americký výrobek a tradičně kanadský. Mimochodem, pro autentičnost druhého, je zaveden zvláštní státní dozor..

Javorový sap je sklizen v nejranější jar, tj. Začátek sklizně přichází na konci ledna a končí v dubnu. Toto období se obvykle nazývá “pláč rostlin”. Stejné období v naší zemi můžeme pozorovat příklad břízy, bílého a norského javoru.

Sklizeň začíná v období otoků ledvin, kdy denní teploty stoupají nad nulu a v noci klesají pod úroveň. To je v tomto okamžiku, kdy javor dává velké množství sladké šťávy..

A nejlepší čas přichází v březnu, kdy javor produkuje nejsladší šťávu. Aby se sbíraly suroviny v kufru javoru, je nutné vyvrtat otvor o mělké hloubce od 2 do 5 cm o průměru asi 1,5 cm. Potom vložte do otvoru speciální trubici, podél níž bude šťáva proudit do náhradních nádob.

Poté se výsledná kapalina podrobí odpaření, zhušťuje se a přemění na sirup. Produkt se odpaří na plochých a poměrně velkých plochách, které se ohřívají na určitou teplotu..

Jak sladké dělat v Rusku

velmi вкусно

V naší zemi je sirup vyráběn v oblasti Leningradu. Způsob výroby se neliší od kanadské verze. Produkujte suroviny z javorů rostoucích v Rusku.

Celkově máme asi 25 druhů: Norsko, Tatar, Manchu, žlutá, bílá, zeleně-okřídlená, lehká, pole atd. Z písku těchto stromů jsou suroviny pro ruský výrobek.

cookieJak vyrobit lahodné klasické vídeňské sušenky s marmeládou, přečtěte si náš článek..

Přečtěte si, jak v našem článku vařit vařič rýže..

Vezměte si na vědomí recepty na jemný puding na koláče, koláče nebo pečivo..

Výhody a ublížení

Snad žádný sirup není věnován tolika článkům. Žádný způsobí tolik kontroverze o jeho užitečnosti a zamýšlené újmě. Koneckonců, je to užitečná alternativa k běžnému cukru a džemu..

Lékaři to doporučují jako zdravé jídlo. Co není překvapující, v sirupu chybí všechny druhy konzervačních látek, není plněné chemikáliemi, která mohou poškodit lidské zdraví.

Podle odborníků je výrobek užitečný, stejně jako přírodní med, ale má zjevnou výhodu – má méně sladkosti, což znamená cukr. Javorový produkt se může pochlubit sadou vitamínů, minerálů, přítomnosti hořčíku, vápníku, železa, sodíku, fosforu a antioxidantů.

Celé články jsou věnovány terapeutickým vlastnostem tohoto produktu a moderní lékaři jej doporučují jako účinný prostředek k prevenci mnoha nemocí. Jako jsou ateroskleróza, onemocnění jater a pankreatu, metabolické poruchy a srdeční problémy.

Není náhodou, že tak aktivně používáte javorový sirup po celém světě. Je to opravdu užitečné pro všechny lidi, s výjimkou alergií a těch, kteří jsou na dietě. Nebyly zjištěny žádné další škodlivé účinky na tělo..

Aplikace pro vaření

Pro Kanaďany je javorový sirup zvláštní pýchou. Je konzumován s pečivem, zmrzlinou, vaflemi, těstovinami, palačinkami, ovocnými saláty, s jakýmikoliv zákusky, používanými při přípravě různých omáček, hlavních jídel, vaření namísto cukru, šicích bonbónů a sladkostí.

Mimochodem, produkt může být použit nejen pro vaření, ale i pro lékařské účely pro prevenci nádorů a pro zlepšení imunity..

Cena, co nahradit sirup

Koupit javorový sirup je v současné době k dispozici v běžném obchodě nebo v internetovém obchodě. Chcete-li to provést, prostě prostudujte katalog, podívejte se na fotografie a přečtěte si recenze zákazníků. Vzhledem k tomu, že se vyrábí mimo naši zemi, není důvod očekávat nízkou cenu. Sirup s vynikající chutí může stát 500 rublů. pro láhev o objemu 0,5 litru.

Syrup se obvykle nachází v receptech v americkém stylu. Pokud opravdu chcete vařit, a javorový sirup není, pak může být zcela nahrazen přírodním medem. Máte-li nějaký kapalný květ med z akácie, který nikdy není cukrován, bude to skvělé..

Druhá náhradní volba, samozřejmě méně zajímavá, ale také docela vhodná. Jedná se o hruškový džemový sirup.

Domácí recept

Pokud opravdu chcete vařit javorový sirup sami, pak nejsou žádné problémy. Získejte javorové šťávy z javoru, samozřejmě, jen na začátku jara, kdy se začne oteplovat vzduch..

drážka

Vyberte starý javor, vyvrtejte díru nebo vytvořte malý zářez, vložte do něj trojúhelníkový drážku a umístěte pod něj nádobu, abyste sbírali kapalinu.

k vaření

K přípravě lahůdky se sbírají šťáva, která se nalévá do hrnce, a poté se vypaří na vysokou teplotu. Například tři litry kapaliny se odpaří nejméně po dobu 1,5 hodiny. Když se přebytečná voda odpaří, zůstane to, co potřebujete – silný sirup.

sirupu

Užitečné vlastnosti

Vědci říkají, že javorový sirup může být dobře nazýván jako superfood, jako jsou borůvky nebo čajové listy. Obsahuje 54 užitečných látek, které udržují tělo zdravé. Mimochodem, pět z těchto komponent je naprosto jedinečné a nenajde se nikde jinde..

Kromě toho tento výrobek na rozdíl od jiných sladkých potravin nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Obsahuje také skupinu polyfenolů patřících do skupiny silných antioxidantů.

Nalezli jinou látku v přípravku, který byl nazván Quebecol po provincii, kde se vyrábí. Díky této látce lze díky této látce vyřešit problém diabetu..

Sirup je bohatý na draslík, hořčík a zinek. Mimochodem, toto je více v něm než v medu. Je zajímavé vědět, že tento mikroelement je nezbytný pro růst “chvostů” v zárodečných buňkách mužů, díky těmto ocáskám se pohybují spermie a muži mohou mít dítě.