Cibulová polévka je slavná jídla francouzské národní kuchyně, kterou uznávají gurmáni po celém světě..

Francouzsky суп из лука

Už po dlouhou dobu – roky (a dokonce i staletí!), Toto původní jídlo je populární nejen mezi obyvateli Francie, ale také mezi obyvateli ostatních zemí..

Užitečné vlastnosti dietních jídel

Toto jídlo získalo uznání nejen kvůli jeho chuti a výživovým vlastnostem, ale také díky příznivým účinkům, které má na tělo..

Každý ví, že cibule jsou zásobou vitamínů, minerálů a živin. Je to výborný antioxidant, díky němuž zlepšuje náladu, tón, zlepšuje a stimuluje metabolismus a vyživuje tělo různými vitamíny a živinami, reguluje hladinu cholesterolu v krvi.

Navíc cibule jsou nízkokalorické produkty a dokonale rozkládají tuky, a proto se aktivně používají v dietetice.

Cibulová strava pro jeden z nejvíce „vynikající“ je uznána práva, a zároveň – jeden z nejvíce užitečné a vysoce efektivní, jako hlavní jídlo se skládá ze zeleniny, bohatého na vlákna, a proto přispívá k rychlému nasycení, a zároveň je nízkokalorický.

Cibulová strava vám dává šanci zbavit se pěti až šesti kilogramů za velmi krátkou dobu – již za týden. Je však důležité si uvědomit, že drastická ztráta hmotnosti může nepříznivě ovlivnit tělo, proto byste se měli cibulové stravě obracet opatrně..

Nejlepší recepty na cibulovou polévku pro hubnutí

Dnes existuje řada způsobů, jak připravit toto jídlo, každá z nich je odlišná originalita. Odvolání tohoto prvního jídla je, že je to velmi jednoduché, připravte se a nebudete muset věnovat spoustu času..

Všechny ingredience nabízené v receptech jsou levné a cenově dostupné, takže tato jídlo bude užitečné a přínosné nejen pro vaše zdraví, ale také finančně snadné..

Po přezkoumání některých možností vaření tohoto původního francouzského jídla si určitě můžete vybrat to nejlepší.

Celerní varianty
Cibule суп для похудения — секрет стройных француженок
Složení Počet
Zelí malá hlava
Cibule cibule 6 kusů střední velikosti
Rajčata 5 kusů střední velikosti
Mrkev 2 kusy
Bulharský pepř (nejlépe zelený) 2 kusy
Celer 1 střední svazek
Voda tři litry
Sůl, koření chuť
Doba vaření: 35 minut Kalorie na 100 gramů: 30 Kcal

Oloupeme cibuli, nakrájíme a smažeme v zelenině nebo v jakémkoli jiném oleji, jenž není smetanový! Nakrájejte zelí, nakrájíme mrkev a papriku na malé plátky, nakrájíme na celer.

Rajčata by měla být opařená vroucí vodou, oloupaná a nakrájena na malé kousky..

Vařte vodu v hrnci. Sůl, vyložte zeleninu tam. Vařte na nízké teplotě, dokud nebude zelenina změkčena (asi 10-15 minut).

Pepř a nechte trvat.

No, pak si můžete vyzkoušet cibulovou polévku pro hubnutí.

Nabízíme ke sledování videa a uvědomíme si další recept na cibulovou polévku:

Možnost houby

Pokud je klasický, výše uvedený recept vás vrtá, můžete ho nahradit možností s houbami.

K tomu budete potřebovat:

 • Šampiňóny – 300 gramů;
 • Zelí – polovina vidličky; Polévka с луком и грибами
 • Bulharský pepř (nejlépe vícebarevný) – 3 kusy;
 • Cibule – 5 kusů;
 • Čerstvé greeny;
 • Sůl, koření;
 • Voda.

Zelí kotleta, nakrájejte bulharský pepř. Nalijte do hrnce, přidejte vodu a vařte do poloviny vařené..

Jemně nakrájejte cibuli, nakrájejte žampióny na talíře, smažte dohromady v pánvi v zelenině nebo jiném (ale ne krémovém) oleji.

Nalijte do pánve do zbytku zeleniny, přidejte čerstvé bylinky, sůl a koření. Vařte až do připravenosti.

A nyní nabízíme prozkoumat recept na cibulovou polévku, skládající se z téměř jedné cibule.

Navzdory této banalitě získáte originální jídlo:

Odrůdy dietní cibulové polévky

Existuje mnoho druhů diet, ve kterých je hlavním místem francouzská cibulová polévka. Podstata stravy spočívá v tom, že hlavní jídlo, které budete potřebovat k jídlu každý den, je první z cibule s přídavkem jiné zeleniny..

Která strava, kterou dáváte přednost, závisí pouze na vašem vkusu. Při různých variantách metod hubnutí je možné používat různé kombinace dalších produktů..

Konstantní složkou ve všech odrůdách stravy je jednocestná polévka.

Dieta je atraktivní, protože je krátkodobá. Trvání – pouze sedm dní.

Je-li to nutné, můžete provést malý interval a opakovat sedmidenní kurz programu. Zároveň se jídla mohou měnit s různými povolenými potravinami..

Cibulová polévka je dovolena konzumovat tolik, kolik chcete, v neomezeném množství.

Níže uvedená tabulka uvádí dvě varianty těchto diet. První možnost zahrnuje neomezené použití cibulové polévky, druhá možnost – jídlo by mělo být konzumováno striktně třikrát denně..

Možnost stravy 1 Možnost stravy 2
První den Cibulová polévka – žádné limity. Navíc, jednou denně, můžete přidat zeleninový salát, který může být ochucený olivovým olejem. Povolené nesladené ovoce – jablka, hrušky, broskve, meruňky. Ve všech pokrmech je třeba jíst cibulovou polévku. Můžete jíst nějaké ovoce, ale banány by měly být vyloučeny.
Druhý den Kromě polévky jsou v tomto dni povoleny 200 gramů vařeného kuřecího filé nebo hovězího masa, stejně jako nízkotučné zeleniny.. Třikrát denně – cibulová polévka. K tomu v neomezeném množství můžete přidat zeleninu (všechny – čerstvé nebo pečené, bez přidávání másla). Můžete jíst některé pečené brambory.
Třetí den Neomezená – polévka. Volitelné: vařené nebo pečené chudé ryby, čerstvá zelenina – rajčata, okurky, zelenina. Kromě polévky můžete jíst neomezené množství ovoce a zeleniny při každém jídle (vyjma banánů a brambor).
Čtvrtý den Kromě již známého prvního jídla cibule můžete jíst 200 gramů nízkotučného tvarohu, stejně jako 1 – 2 vařené vejce. V tento den můžete jíst stejně jako třetí, ale kromě toho, že je dovoleno pít další sklenici mléka (bez tuku!).
Pátý den Neomezená – polévka. Dále můžete přidat zeleninovou guláš a vypít sklenici odstředěného mléka. Na snídani, oběd a večeři – cibulová polévka. Navíc tento den můžete jíst 300-400 gramů vařeného hovězího nebo kuřecího masa, stejně jako neomezené množství čerstvých rajčat.
Šestý den Kromě polévky můžete v tento den jíst hovězí maso (asi 300 gramů) a hrstku ořechů.. Třikrát denně – polévka a stále čerstvé zeleniny, hlávkový salát nebo čerstvé zelí.
Sedmý den V tento den můžete přidávat vařené nebo pečené ryby, neslazené ovoce a některé tvaroh do hlavního jídla.. Denní polévka může být různorodá s hnědou rýží a zeleninou..

Je důležité si uvědomit, že v souladu s jakýmkoli programem na snížení tělesné hmotnosti byste měli vypít dostatek vody, vyloučit používání produktů z mouky, úplně opustit cukr (včetně toho, aby nebyl vložen do čaje a kávy) a také vyloučit spotřebu alkoholu..

Kontraindikace

Stejně jako u jakékoli jiné stravy existují kontraindikace a dodržování programu výživy cibule.

Tato strava je pro vás kontraindikována, pokud:

 1. Máte alergické reakce na cibuli;
 2. Máte gastritidu s vysokou kyselostí;
 3. Očekáváte dítě nebo máte laktaci?
 4. Jste mladší než 14 let;
 5. Máte jednu z následujících onemocnění: hypertenzi, dystonii, onemocnění štítné žlázy.

A pamatujte: v přítomnosti i nejmenší pochybnosti před zahájením stravy je nejlepší konzultovat s lékařem!

Recenze

Dieta на французском луковом супе

Často nám posíláme dopisy redaktorům se zpětnou vazbou na tuto nebo tuto dietu a cibule není výjimkou..

Zde jsou některé z nich:

Dobré odpoledne Abych byl upřímný – jakou dietu jsem nesnažil! Ty, které jsou více či méně účinné, zasáhly pevně na peněženku. Rozhodla jsem se vyzkoušet cibulovou dietu. Samozřejmě, že je specifická. Musíte jíst polévku každý den a na konci stravy je to tak nepříjemné – je velmi obtížné přesvědčit se, že ji budete jíst dále. Ušetřeno tím, že kromě polévky je povoleno používat další produkty. Každý den jsou jiné! Ovšem účinek stravy jsem cítil: týden – minus 3 kg!

Margarita, Nizhny Novgorod, 28 let

Tato strava se mi opravdu líbila. Zkoušel jsem to už dávno. Je to dobré, protože je velmi levné – žádné drahé produkty pro vás. Všechny ingredience jsou jednoduché a cenově dostupné. A není třeba věnovat spoustu času na vaření – polévka je vařená během několika minut. Abych byl upřímný, neočekával jsem, že výsledky budou stejné – polévka by mohla být konzumována v jakémkoliv množství! Ale vstala na konci stravy na váhy – minus 4 kg.

Láska, Krymsk, 32 let

Nikdy jsem se na výživu nepodala a dieta cibulové polévky je moje první zkušenost. Ale chci říct, že ostatní už nechtějí vyzkoušet. Byl jsem velmi potěšen. Dieta je lehká, nerovnoměrná, neustále pociťujete hlad – můžete jíst cibulovou polévku bez omezení a doplnit ji různými produkty! Někdy můžete dokonce jíst ovoce. Měl jsem dost času na celé dva týdny a necítil jsem žádné nepohodlí. V důsledku toho ztratil až 5 kilogramů!

Ruzanna, Ulan-Ude, 26 let

Dieta ДюканаPokračování v tématu stravování jsme zvedli aktuální výběr. Recenze na dietu Dukan: na cestě k ideálu bez omezení! Jeho technika si zaslouží zvláštní pozornost..

Dále na našem seznamu je středomořská strava. Přečtěte si o tom zde. Je to jen poklad, protože v důsledku vyvážené stravy neexistují žádné kontraindikace..

A pro ty, kteří chtějí rychlé výsledky, uvedeme tento článek. Vyberte si vhodnou stravu a zhubněte!

Cibulová polévka – jedna z nejkomplikovanějších a vysoce účinných. Jeho výhodami je, že během svého dodržování nebudete muset bojovat se systematickým pocitem hladu, protože cibulová polévka může být spotřebována téměř bez omezení.

Navíc, ačkoli je strava poměrně vyvážená, je velmi ekonomická a byla uznána mezi mnoha fanoušky dietních programů..