Kapary, что это такое? С чем его можно приготовить, где он используется?Možná, že o nich slyšelo jen málo Rusů, ačkoli se téměř jistě každý z nich již podařilo seznámit je: převážně čistě teoreticky se díváme po regálech obchodů.

V praktickém smyslu nemohli všichni přímo tyto předměty ochutnat..

Vzpomeňte si na nostalgický sovětský “Olivier” nebo na houpačku s rybami?

Takže v receptu těchto populárních pokrmů od doby Sovětského svazu, punč nakládanky nahradily místo kapary, i když podle tradice je nutné přidat tyto legrační “bobule”.

Kapary – jaký druh ovoce?

Ve skutečnosti to nejsou bobule nebo ovoce..

Kapary jsou specifické nevyzbrojené pupeny velmi pichlavého, ale zároveň velmi léčivého keře zvané Kapernik..

Mimochodem, v období rozkvětu řecké říše byla tato rostlina používána k léčbě vážných kloubních onemocnění a meteorismu..

Jak přesně dostali svůj netriviální jméno?

Z tohoto důvodu existuje mnoho legend.

Nicméně, podle nejoblíbenější verze, toto slovo bylo tvořeno z názvu italského ostrova Kypru, který v řečtině je vyslovován Kipros.

Tam je opravdu bohatý druh druhů tohoto keře, ale to může také být nalezeno na Kavkaze, stejně jako na Krymu.

Jsou masivně vyráběny ve Středomoří, zejména v Turecku a exotickém Maroku, stejně jako na italských ostrovech.

Charakteristickým rysem kapary je výjimečná vytrvalost: tyto nenáročné rostliny mohou volně růst na holých skalách a skalních botách..

Kvetou v horkém letním období – velké bílé květy.

Proč donutit bratra?

Kapary se obvykle používají při vaření, existují však případy samostatného použití těchto předmětů a pro léčebné účely..

Například na Kavkaze kůra této rostliny zachází s revmatismem ve Střední Asii, ovoce křoví, kvůli vysokému obsahu jódu, se zbavuje chřipkových onemocnění: prostě zředte čerstvou šťávu vodou a vypijte připravovanou látku 4krát denně.

Lékařské aplikace

Odvar z kořenů Kapersniku od pradávných dob je používán v lidové lékařské praxi jako silný nástroj pro léčbu onemocnění sleziny, stejně jako při onemocnění ledvin.

Yarrow, что это за растение?Přirozené vlastnosti této rostliny ještě nejsou plně odhaleny lidem, ale na našich webových stránkách se už můžete seznámit s touto nádhernou rostlinou..

Výhody kardádového čaje pro tělo, můžete si být jisti, v tomto článku najdete mnoho užitečných informací..

Physalis, co dělá a jaké jsou její prospěšné vlastnosti? Zde: https: //notefood.ru/pitanie/obshhie-voprosy/fizalis-poleznue-svoystva.html, můžete se naučit tím, že si prohlížíte jeho fotografii.

Pro silné bolesti hlavy používejte čerstvé semeno caper, které lze snadno žvýkat..

Absolutně všechny části tohoto křemíku mají silné analgetické vlastnosti, stejně jako antiseptický a zvlhčující účinek..

Proto není třeba se divit, že odvar z květu kapary, jeho nádherné ovoce, dlouhé kořeny a malé listy se používá jako léčebný prostředek pro štítnou žlázu a nesnesitelný bolesti zubů, pro účinné hojení ran, srdečních onemocnění.

Servírovány před jídlem, tyto pupeny, které nevycházejí z podobného efektu z podráždění, vracejí zdravou chuť k jídlu a zdravý spánek.

Zalomené čerstvým česnekem, výhonky této rostliny účinně odolávají houbovým a jiným kožním chorobám..

Specifické složení

Všechny tyto vlastnosti kapary jsou vysvětleny jedinečným chemickým složením, které mimochodem nebylo plně studováno..

Hlavní účinná látka rostlinného glykosidového rutinu má pozitivní účinek s vysokým krevním tlakem..

Díky svému speciálnímu flavonolu – quartzetinu má mimořádně příznivý účinek kapary na těle a chrání je před vznikem vážných rakovin a kožních onemocnění. Quartzin přispívá k okamžitému odstranění zánětlivých procesů a rychle neutralizuje alergické reakce.

Tato látka je důležitá při ochraně proti rakovině kvůli jejímu účinnému působení na strukturu DNA..

Nabízíme vám pár fotek kapary.