Co je это за фрукт авокадо?Rodinou tohoto neobvykle výživného a výživného ovoce, který zaujímá mezi zeleninou a ovocem střední pozici, je Střední Amerika a Mexiko.

Vzhledem k vysokému obsahu rostlinných tuků aztéci (kteří začali pěstovat avokádo na počátku třetího tisíciletí před naším letopočtem) nazývali “lesní olej”.

Evropané také nazvali neobvyklou kulturou “aligátorské hrušky” za neobvyklou podobnost své tmavé nerovných kůží s hrubým aligátorovým povrchem..

Užitečné vlastnosti “hrušky aligátorů”

Samozřejmě, že příznivé vlastnosti avokáda jsou způsobeny specifičností jeho chemického složení, které je typické pro zeleninu než ovoce..

Za prvé, protože jeho plody neobsahují prakticky žádný cukr.

Jaké komponenty činí toto ovoce cennou potravinou??

Složení

Avokádové hruškové ovoce obsahují:

  1. Nejbohatší multivitaminový komplex, který zahrnuje nejširší spektrum vitaminových skupin;
  2. Ne méně bohatý komplex makro a mikroživin;
  3. Velké množství rostlinných olejů (které tvoří třetinu z celkové hmotnosti plodu), lehce stravitelné v lidském těle, je přítomnost tuku činí ovoce aligátoří hruška mezi nejvíce vysoce kalorické všechny známé ovoce.

    250 kcal: taková je jejich energetická hodnota, která předchází kalorickému obsahu chudého masa a vajec;

  4. Vysoký obsah tuku také určuje chuť avokáda, která se podobá nejjemnějšímu máslovému oleji s lehkým oříškem;
  5. Užitečné elainovuyu (nebo olejová) mastné kyseliny, který reguluje hladinu cholesterolu v lidském těle, takže lidé, kteří pravidelně konzumují avokáda nejsou vystaveny riziku vzniku mnoha onemocnění kardiovaskulárního systému (ateroskleróza, ischémie, infarkty, anémie).

Avokádový kámen: Co je v něm?

Užitečné ли косточка?

Kámen je výživný a hojivý a je známý svými příznivými vlastnostmi: v něm bylo nalezeno významné množství draslíku, rostlinných vláken a antioxidačních látek..

Pokud avokádo semena odštěpí (nožem) na dva plátky a rozemele na prášek za použití kuchyňský robot nebo silný mixér dispozici nutriční produkt pro kromě obilovin, mléčné koktejly, krémů, ovocných salátů a.

Je třeba pouze vzít na vědomí, že tento výrobek může být spotřebován ve velmi malých množstvích kvůli vysokému obsahu tříslovin, jejichž předávkování může vést k otravě..

Výhody semen avokád jsou následující:

Vysoký obsah flavonolu jim dává protinádorové vlastnosti (to bylo prokázáno pokusy na laboratorních zvířatech).

Extrakt z avokádových semen je schopen odolat houbovým infekcím (houbám rodu Candida) a příčinám žluté horečky.

To dokazují zkušenosti brazilských mikrobiologů..

Na úsvitu civilizace, starověcí Aztékové používali kosti tohoto ovoce k léčení úplavic a střevních poruch..

Tabulka углеводов, содержащихся в продуктахJíte správně! Na našich stránkách se nachází tabulka uhlohydrátů v produktech, doporučujeme Vám číst.

Jaké potraviny přispívají ke zlepšení hemoglobinu u těhotných žen jsou k dispozici zde: https: //notefood.ru/pitanie/pravilnoe-pitanie/produktu-povucshayuschie-gemoglobin.html

Většina (70%) antioxidantů (prokyanidinů a katechinů) není koncentrovaná v buničině, ale v osivu avokáda: je stanovena singapurskými vědci.

Účinek přírodních antioxidantů vede k tomu, že oxidační reakce, při kterých lipidy vstupují, jsou zpomaleny, což vede k pozastavení tvorby plazmů cholesterolu.

Prášek z avokádového semena může být použit jako křovina smícháním s nějakou mořskou solí nebo mletou kávou..

Kromě tohoto exfoliačního efektu tento postup zlepšuje barvu pleti (zabarví se tmavým odstínem).

Jaké jsou prospěšné vlastnosti “aligátorové hrušky” pro ženy??

Který z nich же польза для женщин?

Avokádo je užitečné pro lidi jakéhokoli pohlaví a věkové kategorie, avšak spravedlivý sex může obzvláště těžit z jejich užívání..

Obsahem biologicky aktivních látek podobných hormonům, aby aligátor hruška výrobek určen pro ženy ve věku 40 let a starší: během tohoto období v jejich těle začíná klesat produkce estrogenu.

Gynekologové považují avokád za užitečné ovoce pro zdraví žen, a proto doporučují nejen těhotným ženám, ale i těm, kteří se brzy stanou matkou..

Je zjištěno, že užívání plodů tohoto ovoce významně snižuje riziko vzniku abnormalit plodu..

Avokádové masky mají hydratační, vyživující, uklidňující účinek na kůži obličeje, takže ovoce aligátorské hrušky může být považováno za kosmetický výrobek..

Pravidelná konzumace avokádového ovoce v potravinách přispívá nejen k normalizaci, ale také ke ztrátě hmotnosti: stačí pouze nahradit sladké a moučné pokrmy saláty z tohoto zdravého ovoce..

Užitečné vlastnosti pro hubnutí a diety jsou již dlouho známé a získaly popularitu u žen..

Něco o oleji z avokáda

Užitečné свойства масла

Avokádový olej obsahuje vyvážený komplex proteinů, vitamínů, minerálů, všech druhů kyselin a dalších příznivých látek..

Obsah vitaminu A avokádový olej je výrazně před rybí tuk.

Vitamin E v oleji aligátorské hrušky je čtyřikrát více než v olivovém oleji.

Aligátorový hruškový olej může bezpečně používat děti, těhotné a kojící ženy, protože nemá žádné kontraindikace..

Díky příznivým vlastnostem avokádového oleje je přidáván do stravy, má také příznivý účinek na nervový systém, pomáhá léčit bolesti hlavy a poruchy spánku.

Byla prokázána účinnost použití oleje při léčbě určitých forem neplodnosti a feminismu žen a bylo zjištěno jeho pozitivní vliv na zlepšení mužské potence..

Vzhledem k přítomnosti vitaminů má avokádový olej příznivý účinek na suchou pokožku, tenké nehty, oslabené vlasy a aktivně se používá v kosmetologii..

Používejte jej jak v čisté formě, tak v kombinaci s jinými typy olejů..

Kontraindikace

Neexistují žádné zvláštní kontraindikace pro konzumaci ovoce z avokáda..

Jedinou výjimkou lze považovat pouze přítomnost individuální nesnášenlivosti k tomuto produktu..

Překvapivě, samozřejmě, že produkt má užitečné vlastnosti a nemá žádné kontraindikace..

Neměli bychom zapomenout na určité množství toxinů obsažených v kosti avokáda. Může se jíst, ale pouze v malých množstvích..

Bylo zjištěno, že avokádové ovoce jsou hypoalergenní, takže mohou být použity pro první doplňkové potraviny kojenců, měli byste sledovat pouze opatření v dávkování výživového produktu.

Video dezert

V tomto videu nám řeknou, proč je stále potřeba avokádo, odkud pochází, jak lze jeho užitečné vlastnosti použít v receptech pro přípravu různých pokrmů..